Neler Yeni

3060/Tİ Hazır sistem önerir misiniz??

Aaahmt

80+ Silver
Bu arada 2 k oynayacaksan işlemcini yükseltmene gerek yok. Kasada kendini kurtarıyor. Sistemi aldıktan sonra biliyorsan o işlemciye undervoltaj uygula çünkü voltajı sistem fazla veriyor ve düzgün bir verim alamıyorsun. Ben 1,35 voltaj verdiği zaman cinebechte 10000 puana ulaşamazken ve sıcaklıklarım 85 dereceye dayanıp güç tüketimimde 75i geçince çareyi undervoltajda buldum. 4.2ghz yapıp deneye yanıla 1,1375 voltaja indirdiğim işlemcim 500 puan artdı. Sıcaklığı 15 derece fark edeken güç tüketimide 15 w kadar düştü. Tabbi bu işlemi yapmadan önce bilgili olmalısınız ve test etmelisiniz. Belli voltajdan aşağıya düşmemelisiniz. Mesela 1voltaj verip 4.2ghzde sabit tutamazsınız sistem ya kapanır yada verimli olmaz. Onun dışında sistem 2k kullanılmayacaksa 5600e bile dlls kalite modundayken işlemciyede yük binen oyunlarda sıkıntı çıkaracaktır. Sistemi alıp sadece oyun oynamayacağnızdan arka planda google vb yada video muhakkak açık olacağından 2 k kullanmayacaksanız 5600 şart. 2K kullanırsanız 5500 yeterli gelecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Madem Donanım arşivinin soru sorarak verdiği 1660 süper'i kazanma hakkımı kaybettim(Kardeşime hediye edecektim). Şimdi size yardımcı olayım. Eğer rtx3060 12 gb'a razı olacaksanız. Sistem fiyatı 1250 lira inerek 5600 lü sistemle görselde paylaştığım ram ssd anakart psu ve kasayla 16500 liraya gelecek. Siz sistemi nerde kullanacağınızı ve bunun yanında ne amaçla kullanacağınızı ve son olarak monitörünüzü belirtirseniz daha iyi olacak yardım etmem açısından.

Bu arada acele etseniz iyi olacak. 1,5 saat sonra %5 fiyat indirimi ortadan kaybolacak ve 1000 liraya yakın bir fiyat artışı olacak.
Merhaba hocam teşekkür ederim, sistemi hem oyun hem de yazılım cart curt alanlarında kullanmak istiyorum monitörüm 1080p fakat ilerde güncelleme yapacağım. 3060ti 5600 veya 12400f benim için şart. Bahsettiğiniz şeylerden maalesef bi şey anlayamadım bilgisiz birisiyim muhtemelen işlemci elimde kalır 😀 anakart olarak b450 b550 den daha düşük gibi algılıyorum pek bilgi sahibi değilim

Bu arada 2 k oynayacaksan işlemcini yükseltmene gerek yok. Kasada kendini kurtarıyor. Sistemi aldıktan sonra biliyorsan o işlemciye undervoltaj uygula çünkü voltajı sistem fazla veriyor ve düzgün bir verim alamıyorsun. Ben 1,35 voltaj verdiği zaman cinebechte 10000 puana ulaşamazken ve sıcaklıklarım 85 dereceye dayanıp güç tüketimimde 75i geçince çareyi undervoltajda buldum. 4.2ghz yapıp deneye yanıla 1,1375 voltaja indirdiğim işlemcim 500 puan artdı. Sıcaklığı 15 derece fark edeken güç tüketimide 15 w kadar düştü. Tabbi bu işlemi yapmadan önce bilgili olmalısınız ve test etmelisiniz. Belli voltajdan aşağıya düşmemelisiniz. Mesela 1voltaj verip 4.2ghzde sabit tutamazsınız sistem ya kapanır yada verimli olmaz. Onun dışında sistem 2k kullanılmayacaksa 5600e bile dlls kalite modundayken işlemciyede yük binen oyunlarda sıkıntı çıkaracaktır. Sistemi alıp sadece oyun oynamayacağnızdan arka planda google vb yada video muhakkak açık olacağından 2 k kullanmayacaksanız 5600 şart. 2K kullanırsanız 5500 yeterli gelecektir.

Madem Donanım arşivinin soru sorarak verdiği 1660 süper'i kazanma hakkımı kaybettim(Kardeşime hediye edecektim). Şimdi size yardımcı olayım. Eğer rtx3060 12 gb'a razı olacaksanız. Sistem fiyatı 1250 lira inerek 5600 lü sistemle görselde paylaştığım ram ssd anakart psu ve kasayla 16500 liraya gelecek. Siz sistemi nerde kullanacağınızı ve bunun yanında ne amaçla kullanacağınızı ve son olarak monitörünüzü belirtirseniz daha iyi olacak yardım etmem açısından.

Bu arada acele etseniz iyi olacak. 1,5 saat sonra %5 fiyat indirimi ortadan kaybolacak ve 1000 liraya yakın bir fiyat artışı olacak.
Peki bu toplayacağımız sistem hazır sistemlerden acantajlı olur mu? Hazır sistemlerde taksit sorunu olacak en az 1-2k ekleyecek sıkıntı. Ben bileşenleri toplamayı Windows yüklemeyi beceremem ama mecbur taksitten kurtulmak için bu yönteme başvurmak lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Merhaba hocam teşekkür ederim, sistemi hem oyun hem de yazılım cart curt alanlarında kullanmak istiyorum monitörüm 1080p fakat ilerde güncelleme yapacağım. 3060ti 5600 veya 12400f benim için şart. Bahsettiğiniz şeylerden maalesef bi şey anlayamadım bilgisiz birisiyim muhtemelen işlemci elimde kalır 😀 anakart olarak b450 b550 den daha düşük gibi algılıyorum pek bilgi sahibi değilim
Şimdi bilgisiz isen sistemi kendin kurman çok uğraştırır seni. Çünkü parçalar sana gelecek ve kendin kuracaksın veya sistem kurmayı bilen bir bilgisayarcıya veya birine götürmen şart. Eğer olursa yanlış bir şey yaparsan garanti kapsamından çıkabilir. Tabbi ki yanlış bir şey yaptığının ürün için geçerli. Sen sistem toplamayı bilmiyorsan. 5600 ile birlikte 3060 ti olan sistemi alabilirsin 1700 bin liraya. Peşin ödeyeceksin onda da.

Aaahmt

80+ Silver
Şimdi bilgisiz isen sistemi kendin kurman çok uğraştırır seni. Çünkü parçalar sana gelecek ve kendin kuracaksın veya sistem kurmayı bilen bir bilgisayarcıya veya birine götürmen şart. Eğer olursa yanlış bir şey yaparsan garanti kapsamından çıkabilir. Tabbi ki yanlış bir şey yaptığının ürün için geçerli. Sen sistem toplamayı bilmiyorsan. 5600 ile birlikte 3060 ti olan sistemi alabilirsin 1700 bin liraya. Peşin ödeyeceksin onda da.
Maalesef peşin ödeyemediğiden dolayı fiyat gereksiz artıyor 18-19k ya dayanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Maalesef peşin ödeyemediğiden dolayı fiyat gereksiz artıyor 18-19k ya dayanıyor
https://www.gaming.gen.tr/urun/2126...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ Bu linkteki ürün güç kaynağı ve kasanın görümü dışında çok iyi. Ben ona yakın bir sistemi 18000bine ancak toplayabiliyorum. Yani tek artısı şubattda ödeme ve taksit imkanı oluyor. Bunun yanında sistemi kendiniz toplamanız gerektiğinden sistemi sıkıntıya sokma ihtimalinizde var. Bide orda sistemler test edilerek gönderiliyor. Tek beğenmediğim o sistemde psu oluyor. O kadar.

Aaahmt

80+ Silver
https://www.gaming.gen.tr/urun/2126...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ Bu linkteki ürün güç kaynağı ve kasanın görümü dışında çok iyi. Ben ona yakın bir sistemi 18000bine ancak toplayabiliyorum. Yani tek artısı şubattda ödeme ve taksit imkanı oluyor. Bunun yanında sistemi kendiniz toplamanız gerektiğinden sistemi sıkıntıya sokma ihtimalinizde var. Bide orda sistemler test edilerek gönderiliyor. Tek beğenmediğim o sistemde psu oluyor. O kadar.
Diğer sitelerde de taksit oranı bu şekilde mi? 2k eklenir mi ya?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Düzeltiyorum 17900e.
Diğer sitelerde de taksit oranı bu şekilde mi? 2k eklenir mi ya?
Eklenmezse bile sistemin bu şekilde olmaması var. Siz Peşin alabiliyorsanız alın derim. Yada volkan oyun kuvvetleri , pc hocası ve donanım arşivi gibi güzel fiyatlı sistem çıkaranlar var. Ama ne alacaksanız bu ay içinde alın derim. Fiyatlar bi anda artabilir. Bi anda artmasa bile 1 ay sonra üzülebilirsiniz. Çünkü şirketler ellerinden geleni yaptılar artık fiyatı yükseltip bu harcadıkları bütçeyi çıkarmak isteyecekler.

Aaahmt

80+ Silver
Düzeltiyorum 17900e.

Eklenmezse bile sistemin bu şekilde olmaması var. Siz Peşin alabiliyorsanız alın derim. Yada volkan oyun kuvvetleri , pc hocası ve donanım arşivi gibi güzel fiyatlı sistem çıkaranlar var. Ama ne alacaksanız bu ay içinde alın derim. Fiyatlar bi anda artabilir. Bi anda artmasa bile 1 ay sonra üzülebilirsiniz. Çünkü şirketler ellerinden geleni yaptılar artık fiyatı yükseltip bu harcadıkları bütçeyi çıkarmak isteyecekler.
Yarın ki vok sistem benim tek umudum olacak o zaman başka da şansım yok :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Yarın ki vok sistem benim tek umudum olacak o zaman başka da şansım yok :(
Bilmiyorum. Aciliyetide önem arz ediyor. Eğer yarınki sistem son ümidiniz ise şimdeden nasıl hızlı sitelere bağlanırım adı altında araştırma yaparsanız iyi olur. Bide bütçe eksiğiniz var onuda kapatmak adına şöyle bir 15 k ayırırsanız iyi olur. Gelecek sistem 3060 civarı ise ve kart nvidaysa 15e ve daha düşüğe çıkarabilir. Eğer amd ise 6700xt gibi bir kartıda 15klık sistemde size sunabilir. Amd de sorunlar çıkabiliyor. Sistemin ne olarak çıkacağıda belli değil bu yüzden umarım şanslısınızdır. Bide şu hızlı bağlanma seçeneğini bir araştırın. Bunun yanında işde yaparım diyorsanız amd nvidaya göre çok sönük kalabiliyor. Oyunsa derdiniz sistem amd sorun çıkarmadığı sürece fp konusunda mükemmeldir.
Yazılım demişsiniz ama ne yazılımları onuda bilmediğimden yardımcı olamıyorum. Ne istediğinizi muhtemelen eksik biliyorsunuz

Aaahmt

80+ Silver
Bilmiyorum. Aciliyetide önem arz ediyor. Eğer yarınki sistem son ümidiniz ise şimdeden nasıl hızlı sitelere bağlanırım adı altında araştırma yaparsanız iyi olur. Bide bütçe eksiğiniz var onuda kapatmak adına şöyle bir 15 k ayırırsanız iyi olur. Gelecek sistem 3060 civarı ise ve kart nvidaysa 15e ve daha düşüğe çıkarabilir. Eğer amd ise 6700xt gibi bir kartıda 15klık sistemde size sunabilir. Amd de teknik sorunlar devam edebiliyor. Sistemin ne olarak çıkacağıda belli değil bu yüzden umarım şanslısınızdır. Bide şu hızlı bağlanma seçeneğini bir araştırın. Bunun yanında işde yaparım diyorsanız amd nvidaya göre çok sönük kalabiliyor. Oyunsa derdiniz sistem amd sorun çıkarmadığı sürece fp konusunda mükemmeldir.
Yazılım demişsiniz ama ne yazılımları onuda bilmediğimden yardımcı olamıyorum. Ne istediğinizi muhtemelen eksik biliyorsunuz
Tahmin olarak 3060ti çıkartır diyorlardı ondan dolayı ona bel bağladım.Amd kart düşüncem yok. İlgi ve alakanız için minnetarım teşekkür ederim iyi geceler

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mahmut
Tahmin olarak 3060ti çıkartır diyorlardı ondan dolayı ona bel bağladım.Amd kart düşüncem yok. İlgi ve alakanız için minnetarım teşekkür ederim iyi geceler
Ben teşekkür ederim diyecem. Ama birine hediye etmeyi umduğum soruya doğru cevabı ilk veren kişiye 1660 süper verilen yarışmayı kaybettim. Size sistem sunmak için parçaları araştırıyordum o arada donanım arşivi soruyu sormuş soruyu ben ezebere bildiğimden kesin kazanırdım. Sağlık olsun diyecem ama 5k fiyata sahip kart. Bu konuda biraz sinirliyim geç yazdığım zamanlarda sebebi budur. Herneyse umarım yarın sistemi alabilirsiniz. Dediğim gibi elinizde peşin para olsun peşin alın sistemi. Tabbiki nvida denk gelirse. Neden peşin alın diyorum. Muadillerine göre 1500 ila 2000 tl uygun olur. Buda sizlere kazanç demek. Ve nasıl hızlı bağlanacağınızı iyice öğrenin sistemi sunabilecek sitelerde oturumunuz sürekli açık ve adresiniz kayıtlı olsunki direk ödeme aşamasına geçebilin. Aksi takdirde adresle uğraşırsanız çok zaman kaybedersiniz. Genellikle itopyada sistemi yaptığını görüyorum ona göre değerlendirin

NightWish2434

80+ Silver
Bütçem 16k kanka maksimum daha fazla çıkamam.
bunu alabilirsin agam parça kalitesi yüksek. b550m-k anakart ve kingston 1tb 3500/2100 ssd seçersen mutlu olursun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emirhan Yılmaz
Gigabyte hazır sistemim var elimde 1.5 aylık borçdan dolayı satıyorum ödeyemiyorum borçlarımı ryzen 5 5500 işlemci gigabyte 3060 12gb ekran kartı var düşünürsen 15k ya veriyorum

Top Bottom