Neler Yeni

Öneri 3070 - 6800 - 6800xt

Entilus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Entilus
Merhabalar.

Yakında bir sistem alıcam lakin bir türlü karar veremedim. Nvidia alıcaktım lakin çoğu kişi vram 1 2 yıla size sorun çıkartır dediler. Ve amd kartlarına kıyasla aralarında çok fark var. Monitörüm gigabyte g24f-2. 180 Hz ve 1080p bir monitör. Belki ilerde daha üste geçerim geçmem bilemiyorum.

Kullanım amacım, oyun ve yayın odaklı olacak.

Youtuberlerin indirimli sistem çıkartmasını bekliyorum. Para sorunum yok hangisi seçilmesi, hangisiyle sistem alınmalı?

Kemo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Kamil Tutal
Yayın için Nvidia tercih edin, 3060 yeterli bence 3070 daha tatlı olur tabi

Entilus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Entilus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yayın için Nvidia tercih edin, 3060 yeterli bence 3070 daha tatlı olur tabi
8 vram nereye kadar idare eder beni bir tarafta 8, bir tarafta 16 var. Bazıları yayın için nvidia tercih etmenize gerek yok, işlemciye de verebilirsiniz diye hatırlıyorum

Grande Terim

80+ Silver
Yayın istiyorsanız Nvidia alın ama 6800 xt hem daha güçlü hemde vram avantajı var ben olsam 6800 xt alırdım

Kemo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Kamil Tutal
8 vram nereye kadar idare eder beni bir tarafta 8, bir tarafta 16 var. Bazıları yayın için nvidia tercih etmenize gerek yok, işlemciye de verebilirsiniz diye hatırlıyorum
İşlemciye verirseniz işlemci çok zorlanır binen yükten. Benden daha bilgili arkadaşlar vardır bu konuda ama araştırmalarım sonucu yayın için Nvidia mantıklı, bir de FPS oyunları oynuyorsanız refleks olayı falan da var. Daha stabil bir çalışma sunuyor, wattman riski yok

Entilus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Entilus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yayın istiyorsanız Nvidia alın ama 6800 xt hem daha güçlü hemde vram avantajı var ben olsam 6800 xt alırdım
Yayın yapıcam da 6800 ler nasıl o kadar güçlü kartlar yayın yapamıyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemciye verirseniz işlemci çok zorlanır binen yükten. Benden daha bilgili arkadaşlar vardır bu konuda ama araştırmalarım sonucu yayın için Nvidia mantıklı, bir de FPS oyunları oynuyorsanız refleks olayı falan da var. Daha stabil bir çalışma sunuyor, wattman riski yok
Bende nvidia alma taraftarıyım da işte arada 20 25 fps farkları var. Gerçekten bilgisi olan olsa çok iyi olur yardım açısından.

Top Bottom