Neler Yeni

3070ti'lı ryzen 9 5900x'lik sistem

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Anladım sağolun, eğer lhr li bir kart olmasına rağmen kendi içeriğindeki kartı seçmem daha mantıklı olucaksa onada yönelebilirim tabiiki yaptığım seçimler tamamı ile tahminlerden ötürü açıkçası.

3070Ti modeller de ne kadar lhr v2 yazmasa bile kısıtlama mevcut zaten ayarları ile oynandı yazıp yazmamasının önemi yok 3080ti ekran kartı da öyle lhr v2 formatın da bakmayın siz yazıp yazmadığına kazım düşünüyorsanız boş zamanlar da zaten istediğiniz sonucu alamayacaksınız zaten lhr modeller ;)

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Berke S
3070Ti modeller de ne kadar lhr v2 yazmasa bile kısıtlama mevcut zaten ayarları ile oynandı yazıp yazmamasının önemi yok 3080ti ekran kartı da öyle lhr v2 formatın da bakmayın siz yazıp yazmadığına kazım düşünüyorsanız boş zamanlar da zaten istediğiniz sonucu alamayacaksınız zaten lhr modeller ;)
Aslında bir merakım yok değil ama ona ayırıcak bir vaktimde tam olarak yok açıkçası, sadece bazı global forumlarda ve sitelerde özellikle 3d ve renderingle ilgili işlerde lhrli ekran kartı modellerinin performans sıkıntısı veya düşüklüğü yaşattığını okudum tabiikide yüzde yüz bilemiyorum. :/

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Aslında bir merakım yok değil ama ona ayırıcak bir vaktimde tam olarak yok açıkçası, sadece bazı global forumlarda ve sitelerde özellikle 3d ve renderingle ilgili işlerde lhrli ekran kartı modellerinin performans sıkıntısı veya düşüklüğü yaşattığını okudum tabiikide yüzde yüz bilemiyorum. :/
Eğer okuduğunuz gibiyse zaten 3070ti dediğim gibi bizzat nvidia açıklaması 3070ti 3080ti kanalın da engel olduğunun açıklamasını yaptığı için v2 lhr diye bir belirtilme söz konusu değil. 3060 kanalın da bile sonradan driver paylaşıldı kilit kırıldı ilk partiden gelen ekran kartları öyle kullanıldı ama şuan o tarafta da karışık durumlar. Anlatmak istediğim olay bu siz 3070ti olayını lhrsiz olarak düşünüyorsanız tekrar bir düşünün derim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Default anakart kötü seçtiğin anakartta kötü. En az B550 Gaming Edge seç.
5900X almak zorunda değilsin. Ha tabii tercihtir alınır. Kasayı siyah yap 150 TL cebinde kalır. Sıvı soğutma kesinlikle 5900x' e yetersiz kalır. Ekran kartını ventusa indirme. Tavsiyem sıvı soğutmayı kaldırıp kendin başka alman.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Berke S
ankrt.png
5900X almak zorunda değilsin. Ha tabii tercihtir alınır. Kasayı siyah yap 150 TL cebinde kalır. Sıvı soğutma kesinlikle 5900x' e yetersiz kalır. Ekran kartını ventusa indirme. Tavsiyem sıvı soğutmayı kaldırıp kendin başka alman.
ankrt.png

Söylediğiniz ana kart x570 gaming edge mi acaba seçenekler arasında onu göremedim.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Default anakart kötü seçtiğin anakartta kötü. En az B550 Gaming Edge seç.
Üstadım geldi ben dedim dinlenmedim tita olmak lazım imiş demek :)

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Berke S
Üstadım geldi ben dedim dinlenmedim tita olmak lazım imiş demek :)
Sizin yazdıklarınızla alakalı bir problem yoktu ki zaten :D sizin fikirlerinizide okudum ve belirttim dediğim gibi bilinmediği için yapılmış tercihlerdi tabii ki halen anlamadığımdan muallakta kalan şeyler var ama halledeceğim bir şekilde ayrıyetten sizin emir kipi kullanmamamınızda bir artı :D

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Berke S
Listedeki fiyatına göre en mantıklı anakart bu
Alıntıyı görüntüle

Sıvı soğutucuyu çıkart kendin al bütçeni söyleyip. 699 TL düşüyor. Kasa siyah olsun.
Hocam yardımınız ve detaylı baktığınız noktalar için gerçekten içtenlikle teşekkür ederim, büyük ihtimalle söylediğiniz şekilde yönleneceğim..
Lakin mizacınız bu yönde olabilir fakat yine de emir kipi kullanmazsanız sevinirim iyi günler.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hocam yardımınız ve detaylı baktığınız noktalar için gerçekten içtenlikle teşekkür ederim, büyük ihtimalle söylediğiniz şekilde yönleneceğim..
Lakin mizacınız bu yönde olabilir fakat yine de emir kipi kullanmazsanız sevinirim iyi günler.
Bende böyle ya siz tavsiye olarak algılarsanız daha iyi olur. Çok alıştım

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Sizin yazdıklarınızla alakalı bir problem yoktu ki zaten :D sizin fikirlerinizide okudum ve belirttim dediğim gibi bilinmediği için yapılmış tercihlerdi tabii ki halen anlamadığımdan muallakta kalan şeyler var ama halledeceğim bir şekilde ayrıyetten sizin emir kipi kullanmamamınızda bir artı :D

Sorun değil ben sadece merak ettim gerekli yere temas yaptım detaylıca durumu anlattığımı düşünüyorum tercih sizin netice de bütçe de sizin biz de belki yanlış biliyor olabiliriz herşeyi bilemeyiz ama MSI fanboyu veya nasıl diyorlar ise hayranlığı var iken bile ventusa sıcak bakan birisi olamadım bunu konular da gezip veya izleyip bir yerlerden demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız lakin 20k bütçe var iken 1in 2nin lafı olmaz düşüncesindeyim 10.000-15.000 arası verdiğiniz bir ürüne ben sıkıntılı süreçte bile 5500xt modelinde nitro+ aldım 600 TL daha fazla verip pulse modeline göre tabi tercih tir karışamam şimdiden hayırlı olsun inşallah istediğiniz sistemi alırsınız.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Berke S
Sorun değil ben sadece merak ettim gerekli yere temas yaptım detaylıca durumu anlattığımı düşünüyorum tercih sizin netice de bütçe de sizin biz de belki yanlış biliyor olabiliriz herşeyi bilemeyiz ama MSI fanboyu veya nasıl diyorlar ise hayranlığı var iken bile ventusa sıcak bakan birisi olamadım bunu konular da gezip veya izleyip bir yerlerden demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız lakin 20k bütçe var iken 1in 2nin lafı olmaz düşüncesindeyim 10.000-15.000 arası verdiğiniz bir ürüne ben sıkıntılı süreçte bile 5500xt modelinde nitro+ aldım 600 TL daha fazla verip pulse modeline göre tabi tercih tir karışamam şimdiden hayırlı olsun inşallah istediğiniz sistemi alırsınız.
Evet doğru söylüyorsunuz, lhr muhabbeti dediğiniz gibiyse zaten ekran kartında ki bu hamlenin çok bir mantığı olmayacak demek oluyor.
Peki müsait olduğunuz zaman bu sistem üzerine olmak zorunda değil acaba siz bu bütçe ile nasıl bir konfigure yapardınız çok merak ettim yazabilir misiniz acaba?

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Evet doğru söylüyorsunuz, lhr muhabbeti dediğiniz gibiyse zaten ekran kartında ki bu hamlenin çok bir mantığı olmayacak demek oluyor.
Peki müsait olduğunuz zaman bu sistem üzerine olmak zorunda değil acaba siz bu bütçe ile nasıl bir konfigure yapardınız çok merak ettim yazabilir misiniz acaba?

Bende şuan anakart arkadaşın dediği var MSI b550 edge Wi-Fi 1600 TL'den aldım
MSI mag 110r kasa var 800 TL'den aldım
Ramlerim hyperx Fury RGB 2x8 3600 MHz CL 17 900 TL'den aldım.

Alacağım ürünler aşağı da belirtilmiştir.

MSI 850w veya 750w güç kaynağı alacağım 1.000 TL'den geri ödeme promosyon kampanyası veya kuponlar daha düşüğe alabilirim.

İşlemci 5 5600x düşünüyorum 2.500 TL tray olarak ama biraz daha üst segment olabilir kararsızım.
MSI sıvı soğutma alacağım onun da fiyatı zaten 1.000 TL'den temin ediliyor.

Elimde m2 var onun yanına MSI m2 alacağım MSI 1TB SPATIUM 2.000 TL

Ekran kartı MSI 3070Ti suprimx alacağım geçen ay 10.000 TL idi şimdi fiyatları yükselmiş 12.000 TL'den diyelim buldum

Ek olarak elimde MSI led mevcut 140 TL'den almıştım

Total 21.940 TL
Hesaplamalar sıfır ürünler üzerinden yapılmıştır. İndirim cart curt geri ödeme promosyon kampanyaları değerlendirilmiştir. M2 tarafına zaten 2.000 TL koydum aklım da ne varsa.

Black friday zamanını bekliyorum acelem yok.

M2 olayını filan abarttım lakin bana sistemin dönüşü 1000 TL aşağı yukarı böyle geliyor iyi günlerde kullanmam dileğiyle :)

Black friday zamanını bekliyorum acelem yok.

Ama bana dersen 35.000 TL bakiyen var 3090 sistem alırım MSI suprimx içeren bu da ikinci ihtimalim kafam da ondan işlemci güç kaynağı ekran kartını sattım onlar eksik bariz olarak ;)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,779
Üyeler
138,406
Son üye
tahakuzgun
Top Bottom