Neler Yeni

3090 Si̇stem Kasa Deği̇şti̇rmem Gereki̇r Mi̇? Kasaya Parçalar Siğar Mi? Lütfen Yardim

Zivagus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Çağan Delibaş
Merhabalar arkadaşlar kendime yeni bir sistem topluyorum ancak kasayı değiştirmem gerekir mi gerekmez mi bir türlü karar veremedim. Kasanın hava akışından görüntüsünden vb memnunum ancak yeni alacağım parçalar sığar mı emin olamıyorum.

Palit Gamerock Rtx 3090

Ryzen 9 5900x

Anakart (asus tuf x570 pro veya msi mag b550 tomahawk) Kararsız kaldım bu konuda da önerinizi alabilirim.

Ram (elimde 2 adet 8 gb lik 3200 mhz cl16 ram var zaten, bu yüzden 2x16 almak yerine iki adet daha 8gb ram alıp 4x8 yapacağım)

Soğutucu arctic freezer 240 düşünüyorum.

Psu xigmatek 1200w platinum

Şimdiden yardımınız için çok teşekkür ederim.

Kasam bu kasa: https://www.teknobiyotik.com/dark-g...r&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Ekler

• darkguard.png
    darkguard.png
    718 KB · Hit: 29

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,071
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Sığar sadece PSU'nun boyutu HX1200 gibi ise o sığmaz ki 1200'lük psu biraz büyük olmalı. HDD/SSD takılan bölümü sökmen gerekecek.

Zivagus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Çağan Delibaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sığar sadece PSU'nun boyutu HX1200 gibi ise o sığmaz ki 1200'lük psu biraz büyük olmalı. HDD/SSD takılan bölümü sökmen gerekecek.
Çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz işlem zor bir işlem değil sanırım değil mi? Herhangi bir depolama sıkıntısı çıkarır mı bana acaba?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,071
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz işlem zor bir işlem değil sanırım değil mi? Herhangi bir depolama sıkıntısı çıkarır mı bana acaba?
Şöyle eğer o kısım vidalı ise sökmesi kolay değilse, perçinli ise matkapla delmen lazım. O kutuları çıkardıktan sonra depolama birimini artık sabitleyemezsin o yüzden HDD varsa kasa sabit bir yerde olmalı ve çok ellenmemeli. Tabi bunlar PSU sığmazsa yapacağın işlemler. Bende Xigmatek Astro En4166X vardı, senin kasaya benzer şekilde. Perçinlemişlerdi matkapla deldim öyle psu'yu takabildim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,574
Üyeler
156,353
Son üye
Ylamacioo
Top Bottom