Neler Yeni

30k bütçe ile yazılım ve siber güvenlik için sistem önerisi

Mr_V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertuğrul
30k bütçe ile monitör dahil hazır sistem önerisine açığım arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır kesinleştiremedim bana 32gb ram lazım tüm sistemler 16gb ram ile yapılmış bazılarında 32gb özelleştirme bile yok yardımcı olursanız çok sevinirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Savaş Aydın
Yazılım için bilgisayara bu kadar bütçe ayırmak gereksiz. Nvidia mı düşünüyorsunuz AMD mi?

• Beğen
Reaksiyonlar: Mr_V

Mr_V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertuğrul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazılım için bilgisayara bu kadar bütçe ayırmak gereksiz. Nvidia mı düşünüyorsunuz AMD mi?
Oyunda oynuyorum bide siber güvenlik için ekran kartıda gerekiyor. Nvidia ve intelden yana gönlüm ama işlemci olarak amd tercih edebilirim. Hangisi daha uygun olursa o olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Savaş Aydın
Oyunda oynuyorum bide siber güvenlik için ekran kartıda gerekiyor. Nvidia ve intelden yana gönlüm ama işlemci olarak amd tercih edebilirim. Hangisi daha uygun olursa o olsun

Monitör:

Bütçe artarsa:
https://www.akakce.com/monitor/en-u...dr10-ips-g-sync-gaming-fiyati,2115942778.html

• Beğen

Mr_V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertuğrul

Monitör:

Bütçe artarsa:
https://www.akakce.com/monitor/en-u...dr10-ips-g-sync-gaming-fiyati,2115942778.html
Teşekkür ederim işlemci bir tık düşük geldi 4060 ti ekran kartının çıkmasını bekleyip gpu dan kısıp işlemciye bir tık daha yükseltme yapabiliriz

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Savaş Aydın
Teşekkür ederim işlemci bir tık düşük geldi 4060 ti ekran kartının çıkmasını bekleyip gpu dan kısıp işlemciye bir tık daha yükseltme yapabiliriz
Ryzen 5 5600 gayet güçlü bir işlemci hocam, 2K da hiçbir sorun çıkarmaz.

• Beğen

Mr_V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertuğrul
Ryzen 5 5600 gayet güçlü bir işlemci hocam, 2K da hiçbir sorun çıkarmaz.
Hocam peki ddr4 ve ddr5 olayına ne diyorsun bu zamanda DDR 4 alsam 5 yıl götürür mü yoksa ddr5 daha doğru bir tercih mi olur

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
siber güvenlik için ekran kartı mı gerekiyor? Nasıl oluyor o?

Mr_V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertuğrul
siber güvenlik için ekran kartı mı gerekiyor? Nasıl oluyor o?
Brute force (kaba kuvvet) saldırısında yani diyelim elinde milyon adet şifre var bunları sistemde denetmek istersen uyuşan kombinasyon var mı diye önceden sadece işlemci ile yapıldığında çok zaman alıyordu o olayı gpu ya kaydırdılar böylece daha hızlı yapılabiliyor 3000 serisi bir ekran kartı dakikada 50k ile 200k arasında kombinasyon deneyebiliyor gücüne bağlı olarak

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
hashcat ile ortamlara akıcam diyorsun. Dostum kırk yılda bir kullanacağın bir şey için bu kadar para gömme. Açarsın azure/aws'de bir node işin bitince çıkarsın.

Top Bottom