Neler Yeni

30K Bütçeye Hazır Sistem Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut
Bütçe
30000
•Arkadaşlar, 30.000₺ bütçem var.
•Blender gibi programlar üzerinde üç boyutlu modeller çiziyorum ve render alıyorum.
•Aynı zamanda Unity, Unreal Engine 5, Godot gibi oyun geliştirme platformlarında çalışıp oyun geliştirmek istiyorum.
•Nvidia ekran kartına sahip ve AMD işlemcili bir hazır sistem arıyorum.
•Monitör, HDD, mouse, klavye, kulaklık gibi ekipmanlarım mevcut.

Bu bütçe bandında alınabilecek sistem öneriniz var mı? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
376
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
Şuan piyasada dediğiniz bütçe de ancak 7500f ve 4060 ikilisi alınabilir. Onları da pek önermem parasıma değmeyeceği için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar böyle bir sistem buldum. Normalde fiyatı 26.800₺. Ben işlemciyi AMD Ryzen 5 5500'den AMD Ryzen 7 5700'e yükselttim. Sizce nasıl bir sistem?
1725806886435.png

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
376
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
Bana kalırsa pahalı.

zxc11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ahmet Altun
Arkadaşlar böyle bir sistem buldum. Normalde fiyatı 26.800₺. Ben işlemciyi AMD Ryzen 5 5500'den AMD Ryzen 7 5700'e yükselttim. Sizce nasıl bir sistem?
Alıntıyı görüntüle
Asagidan ryzen 5 7500f secersen 29k oluyor sanirim ddr5 oldugu icin s seninkinden iyi galiba

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O fiyatlara ddr5 bulunur bence.Ben bi bakayim bulursam yazarim.Bu arada islemci kesin amd olucak degil mi?
Aynen, işlemci AMD olsa daha iyi olur fakat fiyat uygun olursa İntel'de düşünebilirim. Siz ne dersiniz?

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
376
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs

zxc11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ahmet Altun
Aynen, işlemci AMD olsa daha iyi olur fakat fiyat uygun olursa İntel'de düşünebilirim. Siz ne dersiniz?
Hocam ben 3 gun once 12 taksitle alicagim icin vatan daha uygun oluyordu o yuzden vatandan bu sistemi aldim
Ama siz taksitle almayacaksaniz bilemiyorum daha uygunu vardir belki.

J4UNE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet-Çetinkaya
Son düzenleme:

zxc11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ahmet Altun
Kendi işlemcisi, AMD Ryzen 5 8400F, daha iyi bence, Ama ekran kartı biraz tırt.
Render kullanacagi icin nvidia almak daha mantikli bu butceye max 4060 ti var,o yuzden ekran karti mecbur bu sekilde olucak bence.Colorful markasi icin dediyseniz o konu hakkinda cok bilgim yok .R5 7500f daha iyi diye aklimda kalmis .

J4UNE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet-Çetinkaya
Render kullanacagi icin nvidia almak daha mantikli bu butceye max 4060 ti var,o yuzden ekran karti mecbur bu sekilde olucak bence.Colorful markasi icin dediyseniz o konu hakkinda cok bilgim yok .R5 7500f daha iyi diye aklimda kalmis .
Daha açık yazmam gerekirdi haklısın, bence de 4060 ti bu fiyat aralığında max alınabilecek ekran kartı. Markasına dedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben 3 gun once 12 taksitle alicagim icin vatan daha uygun oluyordu o yuzden vatandan bu sistemi aldim
Ama siz taksitle almayacaksaniz bilemiyorum daha uygunu vardir belki.
Bence de 1.5 bin lira farkla bu sistem çok daha iyi. Hem işlemcinin render performası da şuan amd muadillerine göre daha iyi gözüküyor. Hem de ram miktarı da oldukça iyi.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,357
Üyeler
157,229
Son üye
medinedas
Top Bottom