Neler Yeni

Çözüldü✓ 32 GB RAM Upgrade Önerisi

Raxlayt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Gökhan
Beni aşar hocam. Ben bu meseleyi sisteme 800-900 liralık bir masrafla 2x8 kit ekleyerek çözebilirsem çok iyi olacak. Sadece çipler uyumsuz olursa diye çekiniyorum.

Tonla farklı RAM markası olsa da hepi topu toplam 3-4 farklı RAM üreticisi var. İçindeki çip belli başlı firmalar tarafından sipariş usulü üretiliyor. Hynix, Micron, Samsung gibi
Anladım reis olmadı satıp 32 gb alırsın Akakçe gibi sayfalar da takip et fiyatları

bilinmeyenkişi

80+ Bronze
Özet: Samsung C-Die çipli RAM ile başka çipli RAM kullanırsam sorun olur mu?

Selamlar. Hali hazırda 2x8 GB Kingston HyperX Fury 3200 MHz CL16 RAM’leri kullanıyorum. Linki aşağıda. Çipleri Samsung C-Die. Bana artık 16 GB yetmiyor. Kullandığım uygulamalar 32 ister oldu. Anakartım 4 slotlu. Ya aynı kitten bir tane daha alacağım (başka çip çıkma ihtimali de var, piyasada Hynix çipler de gördüm) ya da 4x8 yeni RAM alacağım. Bütçe belirtmiyorum fakat bu işi çok uçuk bütçelere ulaşmadan çözmek istiyorum. Bana nasıl bir çıkış yolu önerirsiniz? Aynı RAM’den veya aynısının RGB olanından alsam çipler farklı olursa sorun yaşar mıyım? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

İşlemci: Ryzen 3700X
Anakart: Asrock X570 Phantom Gaming 4
Sahip olduğum RAM:

Almayı düşündüğüm model:
bence ballistix al

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Top Bottom