Neler Yeni

350.000-400.000 TL araba önerisi

Reindi

80+ Silver
her zaman sıfır almaya çalış her zaman bu araba ister merso olsun ister şahin sıfır al

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,299
İsim
Hakanbey
hocam bu arada 1 sene sonra satma durumu olabilir onu da göze almak gerekirse egea veya 301 gibi modeller daha mantıklı gibi. bu arada gördüğüm kadarıyla egeaların hp ve tork değerleri genel olarak 301'lerden daha iyi gibi performans olarak 301 nasıl daha iyi oluyor?
egea 1.3 multijet için demiş olabilir 1.6 tabii ki daha performanslı ancak yol konforuna baktığında hani derizya araç yordu bizi diye genelde egea kullanıcıları bundan müzdarip 301 e kıyasla bagaj hacmide 100 litre daha düşük . sana tavsiyem hem egea hemde 301 i hemde egeayı bi sürün öyle karar verin derim hemde inceleyin bizim burda söylememiz sizi sadece yönlendirir kararı kendiniz yaşıyarak verebilirsiniz.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
hocam bu arada 1 sene sonra satma durumu olabilir onu da göze almak gerekirse egea veya 301 gibi modeller daha mantıklı gibi. bu arada gördüğüm kadarıyla egeaların hp ve tork değerleri genel olarak 301'lerden daha iyi gibi performans olarak 301 nasıl daha iyi oluyor?
1.3 Egea ile karşılaştırıyorsanız egea anca stop izler. 1.6 ile karşılaştırıyorsanız izletir
1.5 bluehdi 301 tam ortaları gibi bir şey.
Egea tarafında eğer 1.4 ile karşılaştırıyorsanız hp kağıt üstünde iyi oluyor. Bu 1.4 motorlar 2010'lu yıllarda üretilen palionun , albeanın üzerindeki motorlar. Kısaca üzerine kapak takılmış hali. Performans cidden kötü
1.6 egea için konuşayım .
Bir kaç yerde 1.6 dizel passatlara stop izleten egea diye video izlemiştim . Hafiflik ve bu motorla baya baya iyi performansı var.
Ara hızlanmalarda da üzmeyecek bir araba

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda 4 kişilik aile için araba almayı düşünüyoruz. Bütçemiz 350.000 ile 400.000 arasında. Aradığımız genel özellikler: Otomatik olması, benzin veya dizel, sedan veya hatcback olması. Aklımızda 3 model var bunlar: VW Jetta, Renault Clio, Ford Focus. Şuan Ford Focus ve Clio'ya daha yakınız sizce hangisini tercih etmeliyiz? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Toyota Corolla ve Honda Civic bakın

B A T U H A N

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Kimse Renault önermemiş o fiyata, bütçesine göre gerçekten güzel araçları var.
Fluence bakılabilir. Sınıfının ve bütçe olarak rakiplerinin en az yakan arabalarından hatta sürüşe göre en az yakan arabası dahi olabilir.
Konforunun tatmin edeceğini düşünüyorum, yalıtımı rakiplerine oranla güzel. Icon paket donanım olarak çok iyi.

Civic önerenler muhtemenelen FD6/7 önermiştir çünkü FD8 bulunacağını sanmıyorum o fiyatlara.
FD6/7'de tercih etmem ben o bütçeye.

Corolla bulunursa güzel tercih. Çok masrafı olmayan bir japon, tabii kullanıcılarından yalıtımından ve konforundan memnun olmadıklarını dile getiriyor.
Dolu bir corolla alırsanız sizi donanım olarak muhtemelen tatmin edecektir.

Egea da alınabilir, tabii 400K gibi bütçeye o aracın 1,3mjet ya da 1,6mjet modelini tercih etmenizi öneririm. Model 2020+ ise 1,4 atmosferik alınabilir, paket olarak Urban ve üzerini almaya çalışın, 2021+ makyajlı kasaların urban paketi gerçekten güzel. 1,4 Motor tercih edecekseniz kullanan arkadaşlarım aracın devirli kullanımı sevdigini söylüyor, klasik bir atmosferik. Yokuşlarda düşük devirde zorlayabilir.

301 ise 1,6 Turbo dizeli ise güzel motor, aracın B segment bir sedan olduğunu unutmamak lazım, o motorla gerçekten güzel yürüyor ama bazı yorumlarda yüksek hızda salladığını duydum aracın. Çok ağır bir araç değil zaten, şehir içi için güzel tercih.

Benim tercihim Fluence, gerek güzel duruşu, gerek donanımı ve rakiplerine göre yakıt tüketiminin az olması.
EDC şanzımana sahip, otomatik alacaksanız düşük kilometredekilere bakmanızı öneririm.
Mutlaka expertize sokun, KM sorgulatın.
Icon paket çok güzel ve dolu, gündüz ledi ve sis farı krom çerçevesi çok hoşuma gidiyor.
2012'ler makyajsız, 2013+ Makyajlı kasa.
O bütçeye 2015/16 bulabilirsiniz muhtememelen.
Ayrıca Aracın hız göstergesi dijital, hayalet ekrana benziyor. Gerçekten çok şık duruyır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
903,438
Üyeler
140,196
Son üye
Afraz