Neler Yeni

3500 TL anakart, RAM, işlemci önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Emre
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce dilim yandığı için yoğurdu üfleyerek yemek istiyorum. 3500 TL civarı Intel için anakart, RAM ve işlemci tavsiyelerinizi istiyorum. Bütçe 3500 TL

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Ekran kartın ne?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,848
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce dilim yandığı için yoğurdu üfleyerek yemek istiyorum. 3500 TL civarı Intel için anakart, RAM ve işlemci tavsiyelerinizi istiyorum. Bütçe 3500 TL
hocam toplam bütçeyi söyleyin veya elinizde ekran kartı mı var?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,848
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Diğer parçaların hepsi var sadece bu 3 parça lazım. AMD sistemden İntele geçiyorum. MSI 5700 var.

MSI 5700
hocam en fazla i5 10400f li sistem toplanır ve beraberinde h410 anakart 2x8 2933mhz ram.. amd işlemciden neden geçiyorsunuz? hangi modelinden?

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam en fazla i5 10400f li sistem toplanır ve beraberinde h410 anakart 2x8 2933mhz ram.. amd işlemciden neden geçiyorsunuz? hangi modelinden?
3600 den geçiyorum. Stabilite sorunları yaşıyorum. Bana anakart ram ve işlemci önerirseniz sevinirim.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,848
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
3600 den geçiyorum. Stabilite sorunları yaşıyorum. Bana anakart ram ve işlemci önerirseniz sevinirim.
işlemci:

anakart:

ram:

istenirse anakart b460 çifsetli yapılabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemci:

anakart:

ram:

istenirse anakart b460 çifsetli yapılabilir.
Anakart MSI dışında başka önerir misiniz? Birde işlemci olarak 9600k nasıldır?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,848
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

DrWaterbender

80+ Bronze
Nasıl bir stabilite sorunu var detaylı bilgi verir misiniz? kulladığınız işlemci gayet iyi aslında forumda da 3600 le ilgili yeterli bilgili arkadaşlar var size yardımcı olabilirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Emre
Nasıl bir stabilite sorunu var detaylı bilgi verir misiniz? kulladığınız işlemci gayet iyi aslında forumda da 3600 le ilgili yeterli bilgili arkadaşlar var size yardımcı olabilirler.
Hocam MSI x570 A Pro, AMD 3600, Trident Z Neo ve MSI 5700 sistemim var. Bilgisayar da oyun oynarken oyun sırasında bazen 1 bazen 3-4 saat sonra sistem kendini yeniden başlatıyor. Herhangi bir mavi ekran yada minidump vermeden. Olay görüntüleyicisinde machine check exception işlemci çekirdeği hatası alıyorum. Sorun için birçok parça değiştirdim ne yaptıysam çözüm bulamadım. Sistemde ısınma sorunu yok. Format attıktan sonra bir program olmuyor ama ya chipset driver yada ekran kartı driver bir stabilite sorunu yaratıyor ve bu oyundan atmalar meydana geliyor.
hocam ölü soket ve tercih edilemez
Mesaj otomatik birleştirildi:

asus marka olan anakartlarlar kötüdür. (soğutma vs)
MSI anakartta da şu LED değiştiren Dragon Center programı çok sıkıntı. Çok bug var. SDK hataları, LED keeper hataları vs. Yazılımsal olarak problem yaşadım.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Hocam MSI x570 A Pro, AMD 3600, Trident Z Neo ve MSI 5700 sistemim var. Bilgisayar da oyun oynarken oyun sırasında bazen 1 bazen 3-4 saat sonra sistem kendini yeniden başlatıyor. Herhangi bir mavi ekran yada minidump vermeden. Olay görüntüleyicisinde machine check exception işlemci çekirdeği hatası alıyorum. Sorun için birçok parça değiştirdim ne yaptıysam çözüm bulamadım. Sistemde ısınma sorunu yok. Format attıktan sonra bir program olmuyor ama ya chipset driver yada ekran kartı driver bir stabilite sorunu yaratıyor ve bu oyundan atmalar meydana geliyor.

MSI anakartta da şu LED değiştiren Dragon Center programı çok sıkıntı. Çok bug var. SDK hataları, LED keeper hataları vs. Yazılımsal olarak problem yaşadım.
Psu nedir ?

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Top Bottom