Neler Yeni

3D Modelleme ve Render Sistemi

paarthur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kemal Sayli
Bütçe
20000
Arkadaşlar hepinize merhabalar, bir süredir donanımları ve son teknolojileri yakından takip etmediğim için kopmuş durumdayım o yüzden fikirlerinizi almaya geldim.

şuanda modelleme, render, oyun ve günlük kullanım için kullandığım sistem şu şekilde:

asus z97 pro gamer anakart (lga1150 soket)
intel i7 (4. nesil) 4790k
msi 256 bit gtx970 4gb
cooler master 750w bronze psu
(4x4) 16 gb ddr3 1600 mhz ram
500 gb samsung evo ssd

bu sistemin 5-6 senesi var. hala günlük kullanımda, orta ağırlıktaki oyunlarda (yüksek ayarlarda mutlu mesut witcher3 bitirdim) ve modellemede beni hiç üzmüyor ama ağır oyunlar ve 3d render işlemlerinde sıkıntı çıkartıyor. işimi bu alana kaydırdığım için maksimum 20.000 TL bütçeyle bir sistem kurmak istiyorum.

bu anlattıklarım üzerinden 2 sorum olacak:

1. sizce mevcut sistemimi satmalı ve ana bütçeme eklemeli miyim yoksa hala günlük kullanım için yeterli, diğeriyle render vs. alırken bunu kullanırsın boşuna satma mı dersiniz.
2. 20.000 TL ile 3d modelleme ve 3d render amaçlı nasıl bir sistem kurmam gerekiyor? hangi bileşenlere önem vermeliyim?

Deadlifter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
849
İsim
Cenk
Arkadaşlar hepinize merhabalar, bir süredir donanımları ve son teknolojileri yakından takip etmediğim için kopmuş durumdayım o yüzden fikirlerinizi almaya geldim.

şuanda modelleme, render, oyun ve günlük kullanım için kullandığım sistem şu şekilde:

asus z97 pro gamer anakart (lga1150 soket)
intel i7 (4. nesil) 4790k
msi 256 bit gtx970 4gb
cooler master 750w bronze psu
(4x4) 16 gb ddr3 1600 mhz ram
500 gb samsung evo ssd

bu sistemin 5-6 senesi var. hala günlük kullanımda, orta ağırlıktaki oyunlarda (yüksek ayarlarda mutlu mesut witcher3 bitirdim) ve modellemede beni hiç üzmüyor ama ağır oyunlar ve 3d render işlemlerinde sıkıntı çıkartıyor. işimi bu alana kaydırdığım için maksimum 20.000 TL bütçeyle bir sistem kurmak istiyorum.

bu anlattıklarım üzerinden 2 sorum olacak:

1. sizce mevcut sistemimi satmalı ve ana bütçeme eklemeli miyim yoksa hala günlük kullanım için yeterli, diğeriyle render vs. alırken bunu kullanırsın boşuna satma mı dersiniz.
2. 20.000 TL ile 3d modelleme ve 3d render amaçlı nasıl bir sistem kurmam gerekiyor? hangi bileşenlere önem vermeliyim?
Sadece örnek olsun diye atıyorum daha uygun fiyatlıları belki bulunabilir.
Ben olsam diğer sistemi satmazdım.

paarthur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kemal Sayli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece örnek olsun diye atıyorum daha uygun fiyatlıları belki bulunabilir.
Ben olsam diğer sistemi satmazdım.
peki 16 gb ram yeterli olacak mı yoksa eklemem gerekiyor mu ne dersiniz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,514
Üyeler
138,373
Son üye
vonteps
Top Bottom