Neler Yeni

40000 TL Bütçe Üniversite ve Oyun İçin Dizüstü Önerisi

bilgewow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilgehan Ceylan
Bütçe
40000
Bu sene üniversiteye gideceğim, en fazla 40.000 TL'ye kadar çıkabileceğim bir bütçem var, belki zorlarsam 45.000 TL de olabilir. Dersler için ve oyun için kullanabileceğim bir dizüstü bilgisayar alacağım. Yüksek sistem isteyen oyunları da CS tarzı da Minecraft tarzı da oynuyorum. Kütüphane, kafe vb. yerlerde de ders çalışmak için de kullanacağım, yani bataryasının da en azından beni yarı yolda bırakmayacak kadar gitmesini istiyorum. Ekranı küçük olmasın yeterli. CS'de adamın kafasını görebileyim yeterli. Bu bütçede önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkürler.

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Bu sene üniversiteye gideceğim, en fazla 40.000 TL'ye kadar çıkabileceğim bir bütçem var, belki zorlarsam 45.000 TL de olabilir. Dersler için ve oyun için kullanabileceğim bir dizüstü bilgisayar alacağım. Yüksek sistem isteyen oyunları da CS tarzı da Minecraft tarzı da oynuyorum. Kütüphane, kafe vb. yerlerde de ders çalışmak için de kullanacağım, yani bataryasının da en azından beni yarı yolda bırakmayacak kadar gitmesini istiyorum. Ekranı küçük olmasın yeterli. CS'de adamın kafasını görebileyim yeterli. Bu bütçede önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkürler.
Kanka intel alırsan bataryası çok dayanmaz, intel istediğinden eminmisin?

bilgewow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilgehan Ceylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka intel alırsan bataryası çok dayanmaz, intel istediğinden eminmisin?
AMD'ye eskilerden bi önyargım var aslında. Gerçekten bir eksiği olmayacak ise AMD de olabilir.

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
AMD'ye eskilerden bi önyargım var aslında. Gerçekten bir eksiği olmayacak ise AMD de olabilir.
bende i7 12700hlı sistem var pili 3 saat gidiyor oda film izlerken slayt yada pdf falan yazıp not cikartcaksan 4.5 saat ki bu benim nitro 5 için geçerli daha düzgün üst segment alırsan daha uzun süre bile gider

bilgewow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilgehan Ceylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
Hocam bir tık daha ucuz bir şey olursa daha iyi olur benim için
ben size söyle söyleyiyim i7den aşağı ve 1tbdan az depolaması olmasın 16 gb ram vs bunlar fix en önemli kısım ekran sRGB oranı sRGB düştükçe fiyatta düşüyor ekran kartıda sizin fiyat bandına 3070 veya 4060 olması yeterli olacaktır böyle filtrelersiniz epey sonuç çıkar ama şöyle bir dip not eğer m2 ssd 1 2 ay sonrada alabilirim diyorsanız 512gb vsde tercih edebilirsiniz

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Hocam bir tık daha ucuz bir şey olursa daha iyi olur benim için
Kankam asus sıvı metal kullandığı için termal macun değiştirmene gerek kalmıyor uzun süre, ve ısı değerleri cidden muazzam oluyor. 4060 lı bir asus laptop bu fiyata iyi bence. Bir de 40 bin tl ye yakın bir fiyatta 4050 li laptop önerirsem parçalarlar burada beni.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende i7 12700hlı sistem var pili 3 saat gidiyor oda film izlerken slayt yada pdf falan yazıp not cikartcaksan 4.5 saat ki bu benim nitro 5 için geçerli daha düzgün üst segment alırsan daha uzun süre bile gider
Arkadaşın dediğinden de var

Kankam asus sıvı metal kullandığı için termal macun değiştirmene gerek kalmıyor uzun süre, ve ısı değerleri cidden muazzam oluyor. 4060 lı bir asus laptop bu fiyata iyi bence. Bir de 40 bin TL ye yakın bir fiyatta 4050 li laptop önerirsem parçalarlar burada beni.

Arkadaşın dediğinden de var
Ayrıca ekran kartı 140 w bilmeyenler için, baya iyi yani.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
967,654
Üyeler
152,938
Son üye
Lordstack