Neler Yeni

4070'li beyaz sistem toplama

Agregoor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Efekan Sağır
Bütçe
60.000
Herkese selam,beyaz ağırlıklı sistem toplamak istiyorum.Kendim belirlediğim parçalar var ama çok iyi bilmediğimden danışmak istedim.Aslında ay sonu black friday indirimlerini bekliyordum ama bazı yerlerde erken başladı.Ben de şimdiden açayım görüşlerinizi alayım dedim.Uzun ve görsellerle desteklediğim bir konu oldu,yardımcı olacağınıza inanıyorum

-Ekran kartı için belirlediğim modeller şunlar,en uygun fiyata göre almayı düşünüyorum:
Ekran Alıntısı4.PNG
Ekran alıntısı 2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG

-Anakart için DDR5 ve Wifi özellikli fiyatı uçuk olmayan bir model istiyorum,önerileri bekliyorum,şu an buna yakın gibiyim
Ekran Alıntısı5.PNG

-İşlemci RYZEN 5 7600 ya da RYZEN 7 7800 X3D düşünüyorum ama aradaki fiyat farkı değecek mi o kadar çıkmalı mıyım emin değilim
-Ram için 6000 mhz civarı ve düşük gecikmeli bir model alacağım ancak anakartı belirledikten sonra uyumlu bir tane arayacağım

-SSD için de anakartı belirlemeyi bekliyorum ancak itopyada indirimde olan şu ikisi dikkatimi çekti
Ekran Alıntısı6.PNG

Ekran Alıntısı7.PNG

-Güç kaynağı için 650w mı 750w mı daha iyi olur bilemedim,gürültülü çalışmayan ve fiyatı uçuk olmayan bir şey arıyorum yine,beyaz olmak zorunda değil en altta kalacak zaten
Ekran Alıntısı9.PNG
Ekran Alıntısı10.PNG
Ekran Alıntısı8.PNG

-Kasa için beyaz şık bir şey bakıyorum ve şu 4 modelden birini alacağım galiba
resim_2023-11-03_190746572.png

Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG

-İşlemci soğutucu olarak sıvı soğutucu kullanmak zorunda mıyım yoksa şu işimi görür mü?
resim_2023-11-03_185608168.png

-Son olarak 2K IPS panel ve 27 inçten büyük bir monitör arıyorum.LG'nin şu monitörü düşünmüştüm ama altındaki bir yorum tereddüte düşürdü.Bir de MSI'ın bir monitörü buldum,iyi midir bilemiyorum video falan bulamadım hakkında.Varsa başka öneriniz ekleyin lütfen
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG

Fiyat konusunda hala indirim bekliyorum bazılarında,özellikle Amazon bir şeyler yapacak mı diye bakıyorum,duruma göre bazı şeylerden kısabilirim.

ConquerorXIV

80+ Gold
sıvı soğutucu tercih edilse daha iyi olur

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
ekran kartı olarak birinci önceliğin bence colorful olsun en güzel model o bence ondan sonra gigabyte sonra asus sonra galax
https://www.teknobiyotik.com/kingst...e-m2-ssd-snv2s-2000g.html?ref=akakce&v=1.87.7 ssd kesinlikle bunu almalısın soğutucu bunu almalısın kesinlikle https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09S38B3JV
çoğu 360 mm sıvı soğutucundan dahah iyi perforamns veriyor kasa olarak nzxt fanlarla geliyorsa o yada msi olan tercih ediilmeli şıklık olarak işlemci olarak ne düşünüyorsun ona göre anakart şeçeyim ? monitör de bunu al https://www.epey.com/monitor/viewsonic-vx2780j-2k.html

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Baran Kut
Hocam ben de yakın zamanda topladım. Seçimlerin öncelikle güzel. Amd tercih edeceksen 5600 cl28 veya yayın vs. yapacaksan 6000 cl30 beyaz ramler bulunmakta.

Seçimlerime gelirsem:
-Gigabyte rtx 4070
-Anakart iyi (problemliydi ama aldığın revize modeli sıkıntı yok)
-Bütçeyi zorlamak istiyorsan 7800x3d(sağlam bir kule tipi veya basit bir sıvı soğutma(240,280 veya 360) Peerless Assassin 120 alabilirsin.
- m2 SSD seçimlerin okey gibi
- kasa nzxt en şık olanı
- Monitör bakayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

650w psu hayli hayli yeter

Colorful da gayet güzel marka bu arada onun da ekran kartını tercih edebilirsin. Garantisi nasıl işler bilmiyorum ama .

Son düzenleme:

Agregoor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Efekan Sağır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı olarak birinci önceliğin bence colorful olsun en güzel model o bence ondan sonra gigabyte sonra asus sonra galax
https://www.teknobiyotik.com/kingst...e-m2-ssd-snv2s-2000g.html?ref=akakce&v=1.87.7 ssd kesinlikle bunu almalısın soğutucu bunu almalısın kesinlikle https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09S38B3JV
çoğu 360 mm sıvı soğutucundan dahah iyi perforamns veriyor kasa olarak nzxt fanlarla geliyorsa o yada msi olan tercih ediilmeli şıklık olarak işlemci olarak ne düşünüyorsun ona göre anakart şeçeyim ? monitör de bunu al https://www.epey.com/monitor/viewsonic-vx2780j-2k.html
Kanka ssd tercihine okeyim onu alacağım.Soğutucu benim seçtiğimle arasında baya fark var,benimki yetiyorsa o farkı daha klavye falan alacağım onda kullanmayı tercih ederim.Monitör 27'den büyük istiyorum o yüzden onu da geçtim.İşlemcide kararsızım 10 bin civarına bulursam 7800x3d alırım

Hocam ben de yakın zamanda topladım. Seçimlerin öncelikle güzel. Amd tercih edeceksen 5600 cl28 veya yayın vs. yapacaksan 6000 cl30 beyaz ramler bulunmakta.

Seçimlerime gelirsem:
-Gigabyte rtx 4070
-Anakart iyi (problemliydi ama aldığın revize modeli sıkıntı yok)
-Bütçeyi zorlamak istiyorsan 7800x3d(sağlam bir kule tipi veya basit bir sıvı soğutma(240,280 veya 360) Peerless Assassin 120 alabilirsin.
- m2 SSD seçimlerin okey gibi
- kasa nzxt en şık olanı
- Monitör bakayım.

650w psu hayli hayli yeter

Colorful da gayet güzel marka bu arada onun da ekran kartını tercih edebilirsin. Garantisi nasıl işler bilmiyorum ama .
Teşekkür ederim değerlendireceğim,senin sistemin de hayırlı olsun bu arada güle güle kullan

sıvı soğutucu tercih edilse daha iyi olur
fiyat farkı oluyor bir de bakımı falan nasıl olur bir zorluğu var mı bilgim yok uğraşmak istemiyorum,ayrıca 3 tane daha fan alıp kasanın üst kısmına takmayı düşünüyorum yeterince soğuk olur herhalde

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Baran Kut
Senin seçtiğin soğutucu 7800x3d de biraz sıkıntı yaratabilir. 7600x de daha iyi performans verir. Bence kendini garantiye al Peerless Assassin , Dark Rock Pro 4 , Noctua Nh-D15 vs. model tiplerine benzer tipte bir soğutucu tercih et.

Direkt üşenirsen de yapıştır bir sıvı soğutma bak keyfine 😏

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Kanka ssd tercihine okeyim onu alacağım.Soğutucu benim seçtiğimle arasında baya fark var,benimki yetiyorsa o farkı daha klavye falan alacağım onda kullanmayı tercih ederim.Monitör 27'den büyük istiyorum o yüzden onu da geçtim.İşlemcide kararsızım 10 bin civarına bulursam 7800x3d alırım

Teşekkür ederim değerlendireceğim,senin sistemin de hayırlı olsun bu arada güle güle kullan

fiyat farkı oluyor bir de bakımı falan nasıl olur bir zorluğu var mı bilgim yok uğraşmak istemiyorum,ayrıca 3 tane daha fan alıp kasanın üst kısmına takmayı düşünüyorum yeterince soğuk olur herhalde
7800X3D alacaksan o soğutucu işini görmez https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=14145 bu görür fakat buda beyaz değil 800 liralık fark baya gözüküyor fakat her kuruşuna değecek bi fark öyle diyeyim anakart bütçen ne o asus anakartı önermem vram sıcaklıkları çöp

7800X3D alacaksan o soğutucu işini görmez https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=14145 bu görür fakat buda beyaz değil 800 liralık fark baya gözüküyor fakat her kuruşuna değecek bi fark öyle diyeyim anakart bütçen ne o asus anakartı önermem vram sıcaklıkları çöp
bu arada 2500 liralık thermalright nd d15 performansı veriyor

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Baran Kut
Konu dışı biliyorum ama benim setup da bu şekilde 7800x3d yi rahatlıkla soğutuyor. Peerless Assassin şu anda fiyatı uygun kalıp en iyi performans vereni. Ben de onu öneririm.
Benim kullandığım NH-D15.
Ekran kartı da aynı modelin 4080 versiyonu. Normal montajda bu şekilde gözüküyor.

Ekler

• 20231103_194707.jpg
    20231103_194707.jpg
    2.8 MB · Hit: 94
  • 20231103_194721.jpg
    20231103_194721.jpg
    1.5 MB · Hit: 99

Agregoor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Efekan Sağır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Madem öyle diyorsunuz Peerless Assassins alıyorum arkadaşlar tamamdır
Anakart bütçem net değil yani 5000 civarına bulabilsem iyi olurdu da 7000'e falan da çıkabilirim.TUF modelleri de güzel ben de bakacağım,beyaz ağırlıklı yok zaten şart değil o yüzden

Konu dışı biliyorum ama benim setup da bu şekilde 7800x3d yi rahatlıkla soğutuyor. Peerless Assassin şu anda fiyatı uygun kalıp en iyi performans vereni. Ben de onu öneririm.
Benim kullandığım NH-D15.
Ekran kartı da aynı modelin 4080 versiyonu. Normal montajda bu şekilde gözüküyor.
Lian li strimer plus mu var kanka

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Baran Kut
Lian li strimer plus mu var kanka
3 tane var. 2 si direkt uzatma olarak , cpu kablosuna yaptığım da kendim custom ayarladım.

Anakart bütçem net değil yani 5000 civarına bulabilsem iyi olurdu da 7000'e falan da çıkabilirim.TUF modelleri de güzel ben de bakacağım,beyaz ağırlıklı yok zaten şart değil o yüzden
Aa ben de sandım ki illa da estetik diye Asus tercih ettin. Bence gideceksen Gigabyte veya ASRock git. Modellerin güncel fiyatını bilmiyorum da bakarım senin için.

bu videonun bana baya yardımı dokunmuştu. Bir tane de load time videoları vardı da bulamadım şu anda.

buldum onu da.

Söylemeyi unuttum aklımdan çıkmış. Sen hiç kaç mm kule tipi soğutucu sığıyor o kasalara baktın mı ? O da çok önemli. Ona da bir göz at derim. Varsa aynı malzemeleri kullanıp setup yapan tercih edebilirsin o zaman. Sonra uyumsuzluktan başına iş açma.

Son düzenleme:

Agregoor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Efekan Sağır
3 tane var. 2 si direkt uzatma olarak , cpu kablosuna yaptığım da kendim custom ayarladım.

Aa ben de sandım ki illa da estetik diye Asus tercih ettin. Bence gideceksen Gigabyte veya ASRock git. Modellerin güncel fiyatını bilmiyorum da bakarım senin için.

bu videonun bana baya yardımı dokunmuştu. Bir tane de load time videoları vardı da bulamadım şu anda.

buldum onu da.

Söylemeyi unuttum aklımdan çıkmış. Sen hiç kaç mm kule tipi soğutucu sığıyor o kasalara baktın mı ? O da çok önemli. Ona da bir göz at derim. Varsa aynı malzemeleri kullanıp setup yapan tercih edebilirsin o zaman. Sonra uyumsuzluktan başına iş açma
Soğutucunun sığdığı kasayı alırım o sorun olmaz,sadece nzxt küçük gibi bu kasalardan.Asrock'un şu modele bakmıştım da wifi teknolojisi eski falan yazmıştı biri bir de desteklediği bağlantılar ve uyumlu parçalar çok yeterli değildi sanırım ama alınabilir yine

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Baran Kut
Hocam valla kötü anakart değildir ama ben A620 modellere kadar inmeni istemem, minimum B650 ve üstü öneririm. Gigabyte'ın modelleri genelde ucuz ve performansı başarılı olur. B650M DS3H modelini önerebilirim sana eğer WiFi vs. kovalamıyorsan.

Top Bottom