Neler Yeni

4080 Super OC ekran kartı 24 pin PSU'da tek kabloda 16 pin var.

pavlus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erman Eroğlu
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım.
Sorum şu şekilde:
Benim ekran kartımın kablosu çıkışı 3x 8 pin ancak PSU'da tek kabloda 16 pin var, ben bu 16 pini takarsam, ekran kartım güç altındayken kapanır mı yani çalışması için yeterli olur mu? Ancak bir tane daha PCE-I kablosu var o da aynı şekilde 16 pin, ondan 8 pin alıp bağlasam ekran kartını yakar mıyım? Bilgi verirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gökhan
ikinci pci güç kablosunu da tak psuya tabii ki de 3 kabloyu da takman gerekiyor. yoksa görüntü alamayabilirsin yada performansın kötü olur

pavlus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erman Eroğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ikinci pci güç kablosunu da tak psuya tabii ki de 3 kabloyu da takman gerekiyor. yoksa görüntü alamayabilirsin yada performansın kötü olur
işte şu sorun tek kablodan gelmiyor 24 pin, sadece 16 pin geliyor, başka bir kablo daha var PSU arkasından çıkardım o da 16 pin onun 8 pinini de mi takmalıyım? Eğer öyleyse ayrı kablodan 8 pin aldığım için yakar mıyım?

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gökhan
işte şu sorun tek kablodan gelmiyor 24 pin, sadece 16 pin geliyor, başka bir kablo daha var PSU arkasından çıkardım o da 16 pin onun 8 pinini de mi takmalıyım? Eğer öyleyse ayrı kablodan 8 pin aldığım için yakar mıyım?
kablo girişini zorlayıp ters takmadığın sürece bir şey olmaz.

pavlus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erman Eroğlu
kablo girişini zorlayıp ters takmadığın sürece bir şey olmaz.
Yani şöyle bir kablodan geliyor 8+8, PSU'dan diğer kablodan geliyor 8+8 ben 2 kabloyuda çıkardım, yani iki ayrı kablo olsa da PCEI kablosu ikisi de, yandırmaz diyorsunuz? Eminsiniz değil mi?

.EXE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
No Text
16 PİN + 8 Pin olan kabloyu takıcaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammet
Yani şöyle bir kablodan geliyor 8+8, PSU'dan diğer kablodan geliyor 8+8 ben 2 kabloyuda çıkardım, yani iki ayrı kablo olsa da PCEI kablosu ikisi de, yandırmaz diyorsunuz? Eminsiniz değil mi?
Dostum istersen 3 tane kablo çek hepsinin tek soketini bağla gene sorun olmaz. Yapacağın kablonun birinin 8 + 8 ini bağla diğer kablodan da 8 pinini bağla. Sorun olmayacaktır.

pavlus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erman Eroğlu
Kablo 1 = 8+8 Pin ayrılmış
Kablo 2 = 8+8 Pin ayrılmış
Bu iki kabloda PSU'dan geliyor. Yani 24 pini tamamlamak için bir tane 8 pini farklı kablodan gücü sağlarsam, yakar mıyım?

.EXE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
No Text
Güzel kardeşim, Önce 16 PİN olan kablonu ekran kartına bağlayacaksın sonrasında , diğer 16 PİN Olan kablodaki 8 pini ayırıp takıcaksın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8 + 8 + 8 PİN Olarak bağlantı yapıcaksın.

pavlus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erman Eroğlu
Çok teşekkür ediyorum cevaplar için, çok yardımcı oldunuz sağ olun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,054
Üyeler
140,755
Son üye
gnine
Top Bottom