Neler Yeni

45.000 Bütçeyle Oyun Laptop'u Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eymen Çalışkan
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi 45000 bütçeyle bir dizüstü oyuncu bilgisayarı arıyorum. Şartlar gereği dizüstü arıyorum masaüstü alamam. Önceliğim oyun oynamak soğutması benim için önemli. Ayrıca rekabetçi oyunlar (Özellikle Valorant) oynadığım için ekran benim için çok önemli. Büyük boyutlu ve yüksek tazeleme hızı olan bir ekranı olsun istiyorum. Kafamda 1-2 model var fakat karar veremiyorum.

GIGABYTE AORUS 7 9KF​

MSI KATANA 15 B12VGK-087XTR​

Bu şekilde 2 farklı model var aklımda. Aorus olan 360hz tazeleme hızına sahip ve 17.3 inç ekranı var. MSİ'ın ise daha iyi işlemcisi,ekran kartı, SSD'si var. Bir arkadaşım MSİ'ın ne kadar iyi özellikleri olursa olsun 144 fps'den sonrasını göremeyeceğin için fark etmez ama Aorus'ta 300 veya daha fazlasına kadar FPS'i görebileceksin dedi. Bu yorumu mantıklı buldum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eymen Çalışkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğim gibi Rekabetçi oyunlar oynuyorum. Bu ekran beni ne kadar memnun eder? Kafamda 360hz 17.3 inç monitörlü Aorus vardı ama bu fiyata göre donanım özellikleri düşük geldi. Öte yandan donanımı yüksek bilgisayarlarda da ekranı o donanımın getirilerini bana gösteremeyecek özellikte. Bu sebeple çok arada kaldım.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Halit Efe Kaplan
Dediğim gibi Rekabetçi oyunlar oynuyorum. Bu ekran beni ne kadar memnun eder? Kafamda 360hz 17.3 inç monitörlü Aorus vardı ama bu fiyata göre donanım özellikleri düşük geldi. Öte yandan donanımı yüksek bilgisayarlarda da ekranı o donanımın getirilerini bana gösteremeyecek özellikte. Bu sebeple çok arada kaldım.
144hz gayet yeterli bi değer boyle bı laptopu baska zaman bulman zor kesinlikle gigabyte ı onermem hıc haketmez bır ekran ıcın onerdıgım laptoba gore cok daha dusuk degerler verır hatta cs2 gıbı oyunlarda 360fps almanız bıle zor o zaman ekranında anlamı kalmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eymen Çalışkan
144hz gayet yeterli bi değer boyle bı laptopu baska zaman bulman zor kesinlikle gigabyte ı onermem hıc haketmez bır ekran ıcın onerdıgım laptoba gore cok daha dusuk degerler verır hatta cs2 gıbı oyunlarda 360fps almanız bıle zor o zaman ekranında anlamı kalmıyor
Daha çok Valorant oynuyorum bu özelliklerde arkadaşım 350fps alıyormuş 300 bile alsam 300'e sabitler kullanırım diye düşünmüştüm öteki türlü 300 yerine 144 fps görücem ama donanımı daha iyi olacak ve daha uzun ömürlü olacak. İleride oyun tercihlerim değişirse yine de işimi görecek. Kararsız kaldım. Acaba bütçeyi düşürüp Aorus'un donanımında 144hz laptop alsam hem de cebimi daha az yaksam en iyisi mi olur?

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Halit Efe Kaplan
Daha çok Valorant oynuyorum bu özelliklerde arkadaşım 350fps alıyormuş 300 bile alsam 300'e sabitler kullanırım diye düşünmüştüm öteki türlü 300 yerine 144 fps görücem ama donanımı daha iyi olacak ve daha uzun ömürlü olacak. İleride oyun tercihlerim değişirse yine de işimi görecek. Kararsız kaldım. Acaba bütçeyi düşürüp Aorus'un donanımında 144hz laptop alsam hem de cebimi daha az yaksam en iyisi mi olur?
olmaz hocam bence asusu alın en uzun omurlusu hem dedıgım gıbı ıslemcı ıyı oldugu ıcın ılerde yayın veya render yaparsanız en ıyı performanslardan bırısını gosterecektır dedıgım gıbı 144hz uzmez ben bıle 120hz ekran kullanıyorum rekabetcı oyunlardı ınsanları yenebılıyorum sıkıntı olmuyor

erensmh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
eren semih
hp victus serisi bak veya msi marka bir şey alman gerekiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eymen Çalışkan
olmaz hocam bence asusu alın en uzun omurlusu hem dedıgım gıbı ıslemcı ıyı oldugu ıcın ılerde yayın veya render yaparsanız en ıyı performanslardan bırısını gosterecektır dedıgım gıbı 144hz uzmez ben bıle 120hz ekran kullanıyorum rekabetcı oyunlardı ınsanları yenebılıyorum sıkıntı olmuyor
Şuan bir haber bekliyorum. Ona göre bütçem belli olacak. Eğer bütçem yüksek olacaksa ASUS'u ön planda düşüneceğim. 360hz'den şimdilik vazgeçtim. Eğer bütçem düşük olursa 4060 ve i5 donanımlı 144hz bir dizüstü bakacağım.

COREXAR

80+ Silver
Rekabetçi oyunlar oynuyorsan ekstra olarak monitör almanı tavsiye ederim. Laptop ekranıyla oyuncuları görmek gerçekten zor oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eymen Çalışkan
Rekabetçi oyunlar oynuyorsan ekstra olarak monitör almanı tavsiye ederim. Laptop ekranıyla oyuncuları görmek gerçekten zor oluyor.
Ekstra bir monitör alırsam klavye falan da almam gerekeceği için kocaman bir setup'ım olacak. Öyle bir setup kuracağıma masaüstü almam daha mantıklı olur. Şehir dışında okuduğum için laptop'a ihtiyacım var. Şuanki laptopumun ekranı küçük geldiği için 17.3 ekranlı bir laptop istiyorum ve seçenekler arasında tek mantıklı olan Aorus. Aorus'ta da 360hz monitör varken i5 10400h işlemci olduğu için yeterli fps veremeyeceğini düşünüyorum. Sizce bu laptop 300 üstü fps alır mı?

Top Bottom