Neler Yeni

Çözüldü✓ 45.000 TL'ye RX 7900 XT'li sistem

Hal1l

80+
7900 XT nin yetemiyeceği zaman PC toplamak kalacak mı acaba?
kankacım ileride deepcool bir problem çıkartabilir (kötü marka demiyorum bende kullanıyorum zaten) onun yerine daha garanti olması açısından fsp psuya geçsin daha rahat olsun ;)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
NH-U14S gaming temps
1675444206500.png

Render temps
1675444221407.png

Render times
1675444308751.png

Loxman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Atakan
Ramden 2 tane alınacak.

Şöyle bir şeyi 42k'ya topladım.
+ olarak daha kaliteli bir PSU'su var, Anakartı hakkında bilgim yok ama daha kaliteli olması muhtemel, Ramleri daha kaliteli, Ekran kartı modeli hatırladığım kadarıyla daha iyi ama yanlış aklımda kalmış olabilir ve son olarak ekran kartı daha iyi. SSD'si de piyasanın kralı denebilecek SSD'lerden.

- Olarak kasası daha kötü, Lian li lancool III'a yaklaşan kasa sayısı minimal zaten, çok kaliteli bir kasa.
Soğutma bakımından yanına yaklaşamaz o sistemin. Galahad çok üst düzey sayılır. Ama Ryzen 5 5600'e öyle bir işlemciye gerek yok.
İşlemci olarak daha zayıf. O yüzden L3 Cache isteyen oyunlarda genel olarak FPS değerleri bir tık daha düşük olacak.

Ram olarak hangisi daha iyi olur bilemiyorum. 3733 MHZ CL 15 çalıştırılabiliyordu bu ram hatırladığım kadarıyla. 6000 MHZ CL 40'mı daha iyi olur o mu bilemiyorum.

Daha fiyat performans bakmak istedim. 45K'ya çıkmak istersek +1400 TL ile Lancool III geçilebilir kasa için yine. Ya da +2000 TL verilecek Lian li galahad 240 alınabilir.
Çok sağol dostum biraz daha artırıp işlemciyi ve kasayı güclendirrsem tamamdır gibi gözüküyor. Teşekkürler.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Çok sağol dostum biraz daha artırıp işlemciyi ve kasayı güclendirrsem tamamdır gibi gözüküyor. Teşekkürler.

Şunlara bakabilirsiniz hocam o zaman. Ama Ryzen 7 5800X3D'yi Perfan soğutur mu bilemiyorum. Bana soğutur gibi geliyor ama tam bir sonuca varmam testlerine bakmadan mümkün değil.

Birde kasa olarak şu model var.
2 Adet ile birlikte gelmektedir diyor ama ne dediğini tam anlamadım. Fan demek istiyor olabilir bu da Lancool III'ü her türlü daha avantajlı yapıyor fiyat/performans olarakta.

Bu arada, Antec DP503 iyi kasadır onunda hakkını yememek lazım. O kalsa da problem yaratmaz büyük ihtimalle.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
kilan embappe
kankacım ileride deepcool bir problem çıkartabilir (kötü marka demiyorum bende kullanıyorum zaten) onun yerine daha garanti olması açısından fsp psuya geçsin daha rahat olsun ;)
GamePower değil knk bu DeepCool sorun çıkarmaz...

Loxman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Atakan

Şunlara bakabilirsiniz hocam o zaman. Ama Ryzen 7 5800X3D'yi Perfan soğutur mu bilemiyorum. Bana soğutur gibi geliyor ama tam bir sonuca varmam testlerine bakmadan mümkün değil.

Birde kasa olarak şu model var.
2 Adet ile birlikte gelmektedir diyor ama ne dediğini tam anlamadım. Fan demek istiyor olabilir bu da Lancool III'ü her türlü daha avantajlı yapıyor fiyat/performans olarakta.

Bu arada, Antec DP503 iyi kasadır onunda hakkını yememek lazım. O kalsa da problem yaratmaz büyük ihtimalle.
Tamamdır dostum soğutma konusunda testlere bakarım sağolasın sistem için
Eğer soğutmadan dolayı bütçeyi aşacak olursa indirim beklerim diye düşünüyorum.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
kilan embappe
kanka seni anlamadım hala adamın bütçesi var zaten 5k daha parası kalıyor burda neyin tartışmasını yapıyorsun anlamıyorum
500 TL 500 TL dir gereksiz masraf diyorum?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Tamamdır dostum soğutma konusunda testlere bakarım sağolasın sistem için
Eğer soğutmadan dolayı bütçeyi aşacak olursa indirim beklerim diye düşünüyorum.
Ramleri 16 GB'a düşürebilirsiniz veya SSD'yi 500 GB'a düşürebilirsiniz bir süreliğine. Daha sonra onları eklersiniz. En kısa zamanda almanızı tavsiye ederim daha zamlar çok gelmedi sayılır. Şimdiden hayırlı olsun.

Top Bottom