Neler Yeni

50 CC Motorlar Hakkında Yardım Ve Öneri

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Onur Dogan
Merhaba, öncelikle motorlar hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok o yuzden yazdıgınız cogu bilginin bana faydası olacaktır diye dusunuyorum. Yaklasık 25 bin TL param var, evden 2-3 km uzakta olan dershaneme gitmek icin kullanacagım. Onun haricindede motorla gidecegim yer uzaklık olarak 4-5 km yi geçmeyecektir. Dolayısıyla 50CC bana rahatlıkla yetecektir diye dusunuyorum. ( b ehliyetim var, sanırım 50CC ve altında vergi sigorta vs yokmus o anlamdada ekstra masraf olmamıs olur).elektrikli bisiklet veya elektrikli scooter önerecekler olabilir. 2 yıl önce 1 yıl kadar elektrikli scooter kullanmıştım, sitede oturuyorum ama yine de dışarıda bırakmak icime sinmiyordu o yuzdende surekli indir cıkar indir cıkar psikolojik olarak yoruyordu, evdede pek bos alan yoktu satmıştım. Bisiklet icinde assagı yukarı aynı senaryolar yasanacagından almayı dusunmuyorum. Son zamanlardada elektrikli tek teker bakıyordum, oda bana uygun bir cihaz gibi duruyor fakat lastıgı patladıgında veya bir arızası cıktıgında tamirini yapabilecek kisiyi kolay kolay bulamam ve satarkende biraz daha zorlanırım diye dusundum. Sonuç olarak bir 50'lik motor alacagım gibi duruyor fakat en bastada dedigim gibi modeller hakkındada hiçbir bilgim yok. Videolara ufaktan bir göz attıgımda Küba, mondiel, yuki gibi markalarla karsılastım. 2. elden modellere baktıgımda görünüs olarak guzel duran 2016-2021 model motorlar 15-25 bin arasına bulunuyor. Bir taraftan da Çin markası almayın söylemiyle cok karsılastım. Açıkçası ne almam gerektigi hakkında ve nereden arastırabilecegim konusunda en ufak bir fikrim yok. Yardımlarınızı bekliyorum simdiden teşekkürler.

Lee-Mi-Hyun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
ömer
50cc al 80 e çevir

Top Bottom