Neler Yeni

5000+ TL Bütçe İle Bu Kasa Olmuş Mu?

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
İntel kullanırken 15 dk'lık bir video renderlarken çok fena ısınma yapmıştı korkmuştum hatta cihaza bişey mi olacak diye kendi soğutucusu var ama bunun yetersiz mi kalır sizce? UV'uda internetten araştıracağım şimdi :)

Siz bu tarz ürünlerden anlayan bir birey gibi gözüküyorsunuz efenim şuanda son halimiz;
İşlemci : Amd Ryzen 3500x
Anakart : Gigabyte B450M S2H 3600MHz
Psu : Aerocool 500W 80+
Ram : 2x Adata DDR4 8GB 3000MHz
Ekran Kartı : Galax GeForce GTX1650 Super EX OC 4GB 128Bit
HDD : Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM
Kasa : Aerocool Prime ARGB v4

bir sıkıntı bulunmuyor değil mi? Yayın açabilir ve oyunlarda istediğimiz performansı alabiliriz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eyvallah reis teşekkür ederim. Ancak youtube'a içerik ürettiğim için HDD'yi kasayla beraber alayım öteki ay işe başladığımda ssd'yi alırım diye düşündüm. Çünkü video'ları falan saklamam gerekecek.
Guzel 3500x o kadar ısınmaz. Max 85 çıkar %100 yükte. Sıkıntı etmenize gerek yok. Performans olarak da iyi bir işlemcidir.
Psu link atar mısınız?
Bir de ram link?

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali

mbirgelir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert
Guzel 3500x o kadar ısınmaz. Max 85 çıkar %100 yükte. Sıkıntı etmenize gerek yok. Performans olarak da iyi bir işlemcidir.
Psu link atar mısınız?
Bir de ram link?
Kral kısa bir değişime uğradım. Bütçeyi aştım gemileri yaktım geliyorum :D

Monitör : MSI Optix G241 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü
Kasa + Psu : 1 X POWER BOOST X-58 RGB 650W 80+ TG Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
İşlemci : Amd Ryzen5 3500x
Ekran Kartı : GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
Anakart : GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4
HDD : SEAGATE 2TB Barracuda 256MB 7200rpm
SSD : MAXTOR 480GB Z1 SATA 3.0 2.5" SSD (540MB Okuma / 465MB Yazma)
Ram : GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
Ram Linki : https://www.itopya.com/gskill-8gb-ripjaws-v-siyah-ddr4-3200mhz-cl16-single-kit-ram/

kral buyur son sistem bu yönde. Dosta giden bi kardeşimden alacağım 7000 TL'ye çıkarttım bütçeyi ama yapacak bir şey yok değer mi ?

OnderKlyc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Önder KALAYCI
Arkadaşlar herkese selamun aleykum, iyi forumlar.

Kurallar var ise şimdiden kusura bakmayın yeni forumunuza katıldım. Malum dolar kuru arttı klişe laflardan biri yapacak bir şey yok günümüz şartları ama bir kasa çıkardım. Neyin eksik olup olmadığını, darboğaz yaşar mıyım? Yoksa hangi f/p ürün tercih edilebilir onu yazarsanız çok sevinirim.

NOT - 2. Defa Amd'ye güveniyorum umarım beni yarı yolda bırakmaz.

İşlemci : Amd Ryzen 3500x [ Burada kafam karıştı bazı yerlerde x yazıyor bazı yerlerde düz 3500 fiyat farkıda pek yok gibi yardım istediğim konu burası ]
Anakart : Gigabyte B450M S2H 3600MHz
Psu : Aerocool 500W 80+
Ram : 2x Adata DDR4 8GB 3000MHz
Ekran Kartı : Galax GeForce GTX1650 Super EX OC 4GB 128Bit [ Eskiden Galax 1060 kullanmıştım o dönemler eskide mi kaldı? :) ]
HDD : Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM
Kasa : Aerocool Prime ARGB v4
SSD : Tercih etmedim şuan bütçe kısıtlı olduğundan dolayı...
Monitör : Allaha emanet 2.el alacağız eli ayağı düzgün 144hz bir monitör :)

Şimdi arkadaşlar durum bundan ibaret bu kombinasyon olmuş mu?

Oynayacağım oyunlar : Knight Online, PUBG Mobile ve arada CS:GO oynamak istiyorum.
Ayrıca youtube'da yayın yapmaya başlayacağım ancak bu bilgisayarın Knight Online gibi bir oyunda yayındayken kasma donma yapacağını pek ben düşünmüyorum ama derseniz ki Anakart uyuşmazlığı yaşayabilirsin yada Ekran kartı bunu desteklemez şunu al çok sevinirim.

Çünkü bu zamana kadar İntel i5 7600 kullanıcısıydım. Bilgisayarımı sattıktan sonra baya ara verdim bu tarz konulara ve tomarla modeller ile karşılaştım. Ne alacağım hakkında pek bir fikrim yok şuanda. Piyasada araştıra araştıra sıkıntı yaşamayacağım bir sistem gibi geldi.

- Ryzen Amd konusuna değinmem gerekirse 2017 yılında Ryzen 3 1300x almıştım. Anakartım'da MSI A320M'di. MSI GTX 1050 Ti vardı. Öyle bir abartıldı ki ben o zamanlar nerden bileyim haşır neşir değilim CS:GO'nun tek çekirdekli sağlayıcılı bir oyun olduğunu... Abi oyun bir donuyor anlatamam sizlere gittim direk sattım. Bu arada sadece CS:GO'da değil benim şuan yazmış olduğum 2015 yılında aldığım HP Laptop tam bir ofis laptop'u burda Knight Online oynuyorken o işlemci'de donmalar mı dersiniz ne dersiniz bilemem.

Velhasıl kelam tekrar bu işlemciye şans vermek istiyorum. Çok konuştum ilk konum bu arada yanlış terimlerim varsa affola...

Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi forum
Hocam bende direk full bir AMD kullanıcısıyım ve benim kullandığım işlemciyi seçtiğinizi fark ettim. Anakart ile ilgili bir sorun yaşamazsın merak etme. HDD'i maddi durumdan ötürü kullanmak zorunda olduğunu belirtmişsin fakat en kısa sürede SSD'ye geçiş yapmanı öneririm. İşlemci performansından memnunum sizin alacağanız sistem içinde çok rahat yeter. Ekran kartı bölümünde GTX 1650 yerine 1660S almanızı gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum, maddi durumunuzun buna elvermediğini söylemişsiniz fakat bir GTX 1660S ile 1650 arasında baya fark var efendim.
İyi günler dilerim. Ha bir de sistem o ekran kartı ile darboğaz yaşamaz korkma.

brm333

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Bayram keskin
Evet hocam 2'sinede katılıyorum ancak şuan bütçe kısıtlı corona laneti beni işsiz bıraktı. Bu dönemde köşede kalan son parayı değerlendirmek istedim kendimi zorlamayacak şekilde böyle bir şey ortaya çıktı. Ucu ucuna yetiyor hatta. İşe girince 1660s almayı düşünüyorum zaten 2'side yükseltilecek ve eklenecek şeyler olduğunu düşünüyorum.

Ama yayın ve oyun esnasında bunlar olmadan bana zor anlar yaşatırlar mı?

Hocam i5 10400F'ede baktım hatta bende İntel alma taraftarıyım ama Amd Ryzen fanatikleri beni öyle bir bunalttı ki lanet olsun alıyorum diyecek kıvama geldim :D Çevremdekiler 15k'lık bilgisayara R7 takarken Ryzen kendini geliştirmiş ki bu fiyattaki bilgisayara bile Ryzen takılıyor diyorum artık ki Ryzen'den gına eden ben bile Ryzen'e dönmüşken :/

Bir'de hocam HDD devri bitti ancak video'lar bir tanesi 15 GB olduğu için beni zorlayacaktır. Sürekli içerik üretiyorum 1 TB en kötü yer olması lazım bunuda es geçemem maalesef. 1 TB bile az ama bütçe kısıtlı :)
Hacı şöyle şimdi 3500X 6 sanal çekirdeği 6 fiziksel var i5 10400F de ise 12 sanal çekirdek 6 çekirdek var fiyatlarıda aynı 3600 ile 10400F arasında kalsaydın 3600 derdim önbelleği daha fazla diye ama 3500X e göre i5 10400F daha iyi bir seçim.

mbirgelir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert
Hocam bende direk full bir AMD kullanıcısıyım ve benim kullandığım işlemciyi seçtiğinizi fark ettim. Anakart ile ilgili bir sorun yaşamazsın merak etme. HDD'i maddi durumdan ötürü kullanmak zorunda olduğunu belirtmişsin fakat en kısa sürede SSD'ye geçiş yapmanı öneririm. İşlemci performansından memnunum sizin alacağanız sistem içinde çok rahat yeter. Ekran kartı bölümünde GTX 1650 yerine 1660S almanızı gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum, maddi durumunuzun buna elvermediğini söylemişsiniz fakat bir GTX 1660S ile 1650 arasında baya fark var efendim.
İyi günler dilerim. Ha bir de sistem o ekran kartı ile darboğaz yaşamaz korkma.
hocam bir üstte yeni bir yorum yazdım fiyatıda yazdım. monitör ekledim üstüne. o sisteme son olarak bakarmısın sizce f/p olarak iyi midir? ?

brm333

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Bayram keskin

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Kasa + Psu : 1 X POWER BOOST X-58 RGB 650W 80+ TG Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
Görmemiş olayım tovbe tovbe. Başka bir şeyle değiş hocam powerboost ve türevlerinden uzak dur.
SSd markasını duymadım, kullanmadım. Link atar mısın?
Ayrıca ekran kartı kaç TL? Link var mı

mbirgelir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert
Görmemiş olayım tovbe tovbe. Başka bir şeyle değiş hocam powerboost ve türevlerinden uzak dur.
SSd markasını duymadım, kullanmadım. Link atar mısın?
Ayrıca ekran kartı kaç TL? Link var mı
Kasa : https://www.itopya.com/powerboost-x-58-rgb-650w-80-tg-mesh-panel-usb-30-mid-tower-kasa/
Ekran kartı : https://www.itopya.com/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-oc-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti/
ram : 2x https://www.itopya.com/gskill-8gb-ripjaws-v-siyah-ddr4-3200mhz-cl16-single-kit-ram/
ssd : https://www.itopya.com/maxtor-480gb-z1-sata-30-25-ssd-540mb-okuma-465mb-yazma/
işlemci : https://www.itopya.com/amd-ryzen-5-3500x-36ghz-35mb-onbellek-6-cekirdek-am4-7nm-islemci-mpk/
anakart : https://www.itopya.com/gigabyte-b45...-am4-ddr4-3200mhz-oc-m2-vga-dvi-hdmi-anakart/
hdd : https://www.itopya.com/seagate-35-2tb-barracuda-sata-30-7200rpm-256mb-cache-harddisk/

bilinmedik linkler burada. arkadaş tüm oyunları rahat oynuyordu.

ürünleri 2 ay önce almıştı itopyadan. bende piyasaya baktım 5750 TL fiyat verdim ekran kartı var diye. öyle hor kullanılmadı yani kefilim ona :)

sizde incelerseniz sevinirim.

Arcturus

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,842
Üyeler
140,259
Son üye
Sticth