Neler Yeni

50cc motoru 200cc yapmak :D ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kerem
kuba tk 03 alacağım 125cc gayet yeterli fakat 200cc yapmak istiyorum, internette çeşitli 200cc silindir piston setleri var bunlardan birini alıp takarsam nasıl olur
karbüratör ve buji değişimine gerek varmı ? daha fazla performans için

2mApoo

80+ Silver
knk gerçek 200e ulaşamssın. Ayrıca titremeside ayrı bir sorun. Ama performansa artar tabii

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,337
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
kuba tk 03 alacağım 125cc gayet yeterli fakat 200cc yapmak istiyorum, internette çeşitli 200cc silindir piston setleri var bunlardan birini alıp takarsam nasıl olur
Alttakımı komple değiştirmen gerek diye biliyorum sanayide yapılıyor genelde bizim burda 100 Lük cgleri 250 cc yapıyorlar

2mApoo

80+ Silver
Alttakımı komple değiştirmen gerek diye biliyorum sanayide yapılıyor genelde bizim burda 100 Lük cgleri 250 cc yapıyorlar
knk tam 250 olmuyor yaa bide parçaları 250ye göre uygun olmadığı için aşınma fln oluyor. performans artar tabi. Bide piston dişli fln baya bir değişmek lazım

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,337
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
knk tam 250 olmuyor yaa bide parçaları 250ye göre uygun olmadığı için aşınma fln oluyor. performans artar tabi. Bide piston dişli fln baya bir değişmek lazım
Aynen bizim burda ustam deli Mehmet falan var ünlü yapıyor diye biliyorum tam olmadığını duymuştum

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
tk-03te cg tarzı bir motor bloğu var ama ne kadar dayanıklı bilmiyorum krank krank kolu da değiştirmen gerek o krank ve kol 200ccye dayanmaz

GodlyPain

80+ Bronze
hiç bu işe girme, çok sorun yaşarsın

Sagittarius

80+ Silver
Bı titresim makinası olabilirsin

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,708
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
200cc yapman için her şeyi değiştirmen gerekiyor, masraflı olur ve uygun parçaları bulmak sıkıntı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada o motorun iskeleti uygun değil sanırım, iskeletini de kurman gerekiyor, değmez.

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
200cc yapman için her şeyi değiştirmen gerekiyor, masraflı olur ve uygun parçaları bulmak sıkıntı.

Bu arada o motorun iskeleti uygun değil sanırım, iskeletini de kurman gerekiyor, değmez.
iskelet neden uygun olmasın kanki cg motor bloğu 250cc de bile sağlam kalabiliyor uygun krank ve kollar takıldığı zaman bir de kötü markalardan almamak lazım o zaman tabi ki sorun yaşar, malzemesi kötü krank alırsan krank kırılır kötü kol alırsan kol kırılır kötü piston alırsan piston parçalanır

uğraştıktan sonra zor değil

hele bu şekil çelik motor bloğun varsa yeme de yanında yat

mhmtsalih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Mehmet Salih
Krank kolu piston değişecek, belkide krank mili de değişebilir motorun yapısını bilmiyorum. Karbüratör değiştirirsen yakıtı etkiler ama performans da artar onunla beraber. Bence hiç uğraşma git xtreme max 200i al geç. Ben kullanıyorum asfaltta çokta memnunum. Kronikleri 2 saatte halledersin keyifle binersin sonra.

Top Bottom