Neler Yeni

5700X İçin Yeterli Soğutmayı Sağlıyor Muyum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Goksu
Merhaba herkese,
Geçtiğimiz hafta slim bir kasa icin amd ryzen 7 5700x aldım. Soğutma olarak ise noctua nh-L12 ghost edition düşük profil bir hava soğutma aldım. Bilgisayarda 2 farklı OBS ile kayit alıyorum, baska bir program açmıyorum ve sıcaklıklar 85 derecelerde oluyor.
Cpu kullanımı: %5 ama cpu mhz 4600de sabit duruyor. Obs kapatinca 3600mhz ye dusuyor sicakliklar ise 60 C lere iniyor. Yuksek performansta çalıştırdığım icin boyle oluyor sanirim mhz. Ama stok hali boyle islemcinin. Acaba yeterli bir sogutma saglayamiyor muyum, sivi sogutmaya mi gecmeliyim? Acaba pilde yuksek performans modunda çalıştırmayi mi birakmaliyim? 85 derecelerde 4-6 saat günlük çalışmasında hicbir problem yok da bosa mi takinti yapiyorum?

Bünyamina

80+ Platinum
Merhaba herkese,
Geçtiğimiz hafta slim bir kasa icin amd ryzen 7 5700x aldım. Soğutma olarak ise noctua nh-L12 ghost edition düşük profil bir hava soğutma aldım. Bilgisayarda 2 farklı OBS ile kayit alıyorum, baska bir program açmıyorum ve sıcaklıklar 85 derecelerde oluyor.
Cpu kullanımı: %5 ama cpu mhz 4600de sabit duruyor. Obs kapatinca 3600mhz ye dusuyor sicakliklar ise 60 C lere iniyor. Yuksek performansta çalıştırdığım icin boyle oluyor sanirim mhz. Ama stok hali boyle islemcinin. Acaba yeterli bir sogutma saglayamiyor muyum, sivi sogutmaya mi gecmeliyim? Acaba pilde yuksek performans modunda çalıştırmayi mi birakmaliyim? 85 derecelerde 4-6 saat günlük çalışmasında hicbir problem yok da bosa mi takinti yapiyorum?
Bu hava soğutmanın üstünde ya da altında fan var değil mi ?
Yani ben 5 5600x kullanıyorum wraith prism ile 80 max gördüğüm değerdi. Yazın odanın 30 derece olduğu ortamda.
Fanın bir değişik. Kule tipi fan olsa 1k lıklardan 80 görmezsin 70 75 max göreceğin değer olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Goksu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Slim kasaya kule tipi sığmıyor ama belki sivi sogutucu sigdirabilirim. 85 cok mu yüksek? Ama hep 4600mhz de durmasi normal mi işlemcinin, stok haldeyken

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Goksu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sıvı soğutma ile cozdum 62 yi gecmiyor

Ysuflix

80+ Gold
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri