Neler Yeni

Öneri %60 Beyaz Klavye Önerisi

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,062
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Bütçe
1200
Selamlar , %60 Beyaz Kaliteli Uzun Ömürlü Bir Klavye Arıyorum. Bu arada blue switch olmasın kesinlikle, illa red olmasınada gerek yok sessiz fakat sesi güzel olsun yeterli.
Şuanda asus rog rx red kullanıyorum fakat mouse çarptığı için sinir olmaya başladım bu yüzden satıp %60 almaya karar verdim. Birde almadan önce bir kaç sorum var.

1- Yurt dışından royalkludge , gamakay gibi markaların klavyesini satın alsam ilerde problem çıkarsa garantisi mevcutmu ?
2- %60 Klavyelerde Türkçe harfleri kullanabilir miyim? (Tuşların üstünde türkçe harfler olmasa bile)
3- En Kaliteli Markalar Hangileri?

Güzel önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler herkese 😊

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,528
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
1- Hayır bir problem olmaz. Garantisi mevcut değil. İlk 1 ay sadece iade hakkınız var. Ama ürünler zaten hotswappable olur o bütçede. Gider yeni switchler alır, onları değiştirirsiniz.
2- Evet kullanabilirsin. Windowstan Türkçe Q yapman yeterli.
3- Gamakay/Geek/Skyloong, EPOMAKER, Kemove.

Önerim:

Buradan indirim alabilirsiniz yaklaşık 980 TL'ye gelir.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,062
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1- Hayır bir problem olmaz. Garantisi mevcut değil. İlk 1 ay sadece iade hakkınız var. Ama ürünler zaten hotswappable olur o bütçede. Gider yeni switchler alır, onları değiştirirsiniz.
2- Evet kullanabilirsin. Windowstan Türkçe Q yapman yeterli.
3- Gamakay/Geek/Skyloong, EPOMAKER, Kemove.

Önerim:

Buradan indirim alabilirsiniz yaklaşık 980 TL'ye gelir.
Teşekkürler hocam bu arada royalkludge hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim aklımda royal kludge ve gamakay k66 vardı veya mk61. Bu arada hot swappable olması ne işe yarıyor?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,528
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Teşekkürler hocam bu arada royalkludge hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim aklımda royal kludge ve gamakay k66 vardı veya mk61. Bu arada hot swappable olması ne işe yarıyor?
Hotswappable demek switchlerini değiştirebilirsiniz demek hocam.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,062
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
Hotswappable demek switchlerini değiştirebilirsiniz demek hocam.
Zaten yukarıda yazmışsınız sonradan gördüm hocam pardon , tüm önerilerinizi ve arasında tavsiye ettiklerinizi atabilir misiniz acaba?
Ve sizce hangi switchi almalıyım , benim aklımda yellow veya brown var şuanlık

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,528
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Zaten yukarıda yazmışsınız sonradan gördüm hocam pardon , tüm önerilerinizi ve arasında tavsiye ettiklerinizi atabilir misiniz acaba?
Ve sizce hangi switchi almalıyım , benim aklımda yellow veya brown var şuanlık
Aklınızdaki renkler güzel. Yellow V2 tercih ederim MK61 alacak olsam.

RK61'in artıları= Kablosuz ve kablolu kullanılabiliyor. Hotswappable 5 Pin. Yani birçok switch olur ona.
MK61'in artıları= Gateron switchi var, RK'den biraz daha iyi denilebilir. Ayrıca optik switch olduğu için daha uzun ömürlü ve gecikme olarak daha iyi. Pudding Keycapleri var. Hotswappable ama sadece Optik switchler ile değiştirilebiliyor.

Eğer farklı farklı switchler deneme fikriniz yoksa MK61 bana göre daha ağır basıyor. Kablosuz model isterseniz RK61'de tercih edebilirsiniz ama ben klavyede kablo problem etmiyorum.

Onun dışında ucuz bir alternatif sunayım, bu modellere yaklaşamaz bile ama fiyatı ucuz.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,062
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
Aklınızdaki renkler güzel. Yellow V2 tercih ederim MK61 alacak olsam.

RK61'in artıları= Kablosuz ve kablolu kullanılabiliyor. Hotswappable 5 Pin. Yani birçok switch olur ona.
MK61'in artıları= Gateron switchi var, RK'den biraz daha iyi denilebilir. Ayrıca optik switch olduğu için daha uzun ömürlü ve gecikme olarak daha iyi. Pudding Keycapleri var. Hotswappable ama sadece Optik switchler ile değiştirilebiliyor.

Eğer farklı farklı switchler deneme fikriniz yoksa MK61 bana göre daha ağır basıyor. Kablosuz model isterseniz RK61'de tercih edebilirsiniz ama ben klavyede kablo problem etmiyorum.

Onun dışında ucuz bir alternatif sunayım, bu modellere yaklaşamaz bile ama fiyatı ucuz.
Çok teşekkür ederim , benim içinde kablosuz olup olmaması çok önemli değil zaten sabit duruyor , almışkende sağlam bir şey alayım derim hep o yüzden royalkludge veya gamakayı alacağım , pudding keycapleri olduğu için gamakaya daha yakınım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,821
Üyeler
138,414
Son üye
Mertqed
Top Bottom