Neler Yeni

6000TL telefon önerisi

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
İşlemcisi 750G olsa gözüm kapalı alırdım sanırım hatta bütçe arttırıp A53 bile düşünebilirdim ama Exynos işlemciler genelde sorunlu oluyor ya 😅

Sırf o yüzden S21 bile almadım.

Yine de önerin için teşekkürler.
Sorunludan kastın ne pil mi? Sizin yapmış olduğunuz tamamen ön yargı. Herkes bellemiş exynos fazla ısınıyor fazla şarj tüketiyor. Bu şu olaya benziyor eskiden amd fx işlemciler ısınıyor diye amd alınmaz diyorlardı sonra ryzen serisi çıktı yine insanlar ön yargılıydı laf ediliyordu amd alınmaz vs. şuan amdnin geldiği konum ortada. Exynos 1280 snapdragon 750g'den performans olarak üstün. Testlere bakabilirsin. Bence gayet alınır hiç bir sorun yaşamadım. Pubg gibi ağır oyun girmediğin sürece işlemcisi ısınmıyor günlük kullanımda. O zaten snapdragonda da oluyordu. M52 şarjdayken oyundayken alev alev yanıyordu telefon. Exynos 1280'nin vermiş olduğu ekran süresi gayet güzel ve yeterli. Pil sorunu yaşamadım. 1 günü çok rahat çıkarıyor. Zaten yeterli düzeyde olmasa samsung yeni serisi olan s23 için exynos 2300 işlemcisini çıkarmaz.

Ekler

• Screenshot_20220614-074423_Device care.jpg
    Screenshot_20220614-074423_Device care.jpg
    236.3 KB · Hit: 33
  • Screenshot_20220614-074433_Device care.jpg
    Screenshot_20220614-074433_Device care.jpg
    235.1 KB · Hit: 37
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim ŞENSOY
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, Donanım
Instagram
ibrah_sensoy
Discord
! Doub!e#6546
M52 tayfadan merhabalar
Mesaj otomatik birleştirildi:

6K bütçede (biraz esneyebilir) iyi kamera, iyi ekran ve iyi pile sahip cihaz öneriniz var mı?

Ben A52S veya M52 düşünüyorum ama başka önerisi olan varsa öneri verirseniz onlara da bakmak isterim. Marka fark etmez sıfır olmalı.
A52s 4500 pil 4 kamera
M52 5000 pil 3 kamera tek farkları bu
Bide inç değişikti herhalde 0,2 fark vardı

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
M52 tayfadan merhabalar

A52s 4500 pil 4 kamera
M52 5000 pil 3 kamera tek farkları bu
Bide inç değişikti herhalde 0,2 fark vardı
Baya fark var aslında da ikisi de kronik sorunlu diyor herkes o yüzden başka cihaz bakmaya başladım 😅

Kabaca A52S de çift hoparlör, ekran altı parmak izi, daha iyi kamera, su geçirmezlik var ekstra.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim ŞENSOY
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, Donanım
Instagram
ibrah_sensoy
Discord
! Doub!e#6546
Baya fark var aslında da ikisi de kronik sorunlu diyor herkes o yüzden başka cihaz bakmaya başladım 😅

Kabaca A52S de çift hoparlör, ekran altı parmak izi, daha iyi kamera, su geçirmezlik var ekstra.
Atlamışım :D

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,845
İsim
bilo
Discord
b1l0
3 kez alıp iade ettim akşamları ekran parlaklığı düşükteyken orta seviyeye kadar ortaya dikey çizgiler çıkıyor samsung members yabancı forumlar ve donanımhaber formundaki ana konuda bir sürü şikayet mevcut. Sadece ekranda değil kamerasında ois olmamasına rağmen kamerasından da ses geliyor.
Arkadaş diyesiye kadar ekranda böyle çizgiler olduğunu farketmemiştim m52 telefonumda. Şu an iade konusunda çok kararsız kaldım hepsinin fiyatı arttı.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
Arkadaş diyesiye kadar ekranda böyle çizgiler olduğunu farketmemiştim m52 telefonumda. Şu an iade konusunda çok kararsız kaldım hepsinin fiyatı arttı.
Bas iadeyi geç 3 kez iade ettim bana göre o panel kalitesizliğiyle kullanılacak telefon değil. A33 aldım ekran sorunsuz çizgi vs yok. Malzeme kalitesi başarılı. Yukarıda detaylı açıkladım.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,845
İsim
bilo
Discord
b1l0
Bas iadeyi geç 3 kez iade ettim bana göre o panel kalitesizliğiyle kullanılacak telefon değil. A33 aldım ekran sorunsuz çizgi vs yok. Malzeme kalitesi başarılı. Yukarıda detaylı açıkladım.
Exynos işlemcisi pek güven vermiyor ya bilemiyorum

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
Exynos işlemcisi pek güven vermiyor ya bilemiyorum
Tercih senin sırf işlemci için çok abartıyorsunuz. Bir telefonda her şey işlemci değildir. A33 kötü olsa emin ol ben iade ederdim. Üç kez M52 iade etmiş insanım. A33'ü mü iade etmeyeceğim. Gayet başarılı iki telefonuda kullanmış biri olarak. Karşılaştırdığımda genel özellik olarak A33 ağır basıyor ve işlemcisi kullanımı olsun tatmin ediyor.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,845
İsim
bilo
Discord
b1l0
Tercih senin sırf işlemci için çok abartıyorsunuz. Bir telefonda her şey işlemci değildir. A33 kötü olsa emin ol ben iade ederdim. Üç kez M52 iade etmiş insanım. A33'ü mü iade etmeyeceğim. Gayet başarılı iki telefonuda kullanmış biri olarak. Karşılaştırdığımda genel özellik olarak A33 ağır basıyor ve işlemcisi kullanımı olsun tatmin ediyor.
Ya ben günlük işler için kullanıyorum oyun da çok oynamam fotoğraf da çok çekmem m52de karar kalmıştım şimdi panel böyle olunca baya modum düştü yani iade et sıfırdan telle uğraş falan sıkıntı yani

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Exynos ilk aldığın zaman o kadar kötü olmaz zaten. Ama ben 1 yıldan sonra deli gibi kasma yapmayan Exynoslu cihaz görmedim daha. Belki bu yıl çıkan Exynoslar iyidir diye ümit edeyim ama S20 serisine kadar neredeyse her Exynos cihazı deneyimledim veya deneyim edenleri dinledim. Adam S20+ almış PUBG kasıyor diyor adamlar işlemciye ne yapıyorsa bunu başarıyor bir şekilde 😅

Ön yargım yok, hatta keşke işlemcileri iyi olsa, daha çok iyi deneyim yaşayan görsem de alsam çünkü sırf Exynos var diye almadığım onlarca cihaz var.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
Ya ben günlük işler için kullanıyorum oyun da çok oynamam fotoğraf da çok çekmem m52de karar kalmıştım şimdi panel böyle olunca baya modum düştü yani iade et sıfırdan telle uğraş falan sıkıntı yani
Benim rtx oyuncu bilgisayarım var. Telefonda çok nadir oyun oynuyorum. Benim için sosyal medya önemli video çok izliyorum (youtube,netflix) fotoğraf çekiyorum. OIS desteğiyle A33 kamera tarafında M52'den önde zaten. Günlük kullanımda işlemci ısınmıyor pil süresini zaten attım gayet yeterli. Malzeme kalitesi plastiği kasası vs güzel. Ekranda güzel sorunu yok. Stereo hoparlör, su ve toz geçirmemezlik. Android 16'ya kadar güncelleme desteği. Daha ne olsun. Telefon her türlü işimi görüyor. Ben memnunum. Kendiniz bilirsiniz.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,845
İsim
bilo
Discord
b1l0
Ayrı bir başlık açıp da sorarım ama burda da sorayım sizce bu şekil çizgiler ileride bir sorun yaratır mı iade etmeli miyim

Benim rtx oyuncu bilgisayarım var. Telefonda çok nadir oyun oynuyorum. Benim için sosyal medya önemli video çok izliyorum (youtube,netflix) fotoğraf çekiyorum. OIS desteğiyle A33 kamera tarafında M52'den önde zaten. Günlük kullanımda işlemci ısınmıyor pil süresini zaten attım gayet yeterli. Malzeme kalitesi plastiği kasası vs güzel. Ekranda güzel sorunu yok. Stereo hoparlör, su ve toz geçirmemezlik. Android 16'ya kadar güncelleme desteği. Daha ne olsun. Telefon her türlü işimi görüyor. Ben memnunum. Kendiniz bilirsiniz.
Amazonu arayıp birebir değişim sorarım yarın a33 ile m52 için

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
Exynos ilk aldığın zaman o kadar kötü olmaz zaten. Ama ben 1 yıldan sonra deli gibi kasma yapmayan Exynoslu cihaz görmedim daha. Belki bu yıl çıkan Exynoslar iyidir diye ümit edeyim ama S20 serisine kadar neredeyse her Exynos cihazı deneyimledim veya deneyim edenleri dinledim. Adam S20+ almış PUBG kasıyor diyor adamlar işlemciye ne yapıyorsa bunu başarıyor bir şekilde 😅

Ön yargım yok, hatta keşke işlemcileri iyi olsa, daha çok iyi deneyim yaşayan görsem de alsam çünkü sırf Exynos var diye almadığım onlarca cihaz var.
Ben memnunum şuanlık bir sene sonra ne olur bilemem ama öyle abartıldığı kadar kötü bir işlemci değil yani. Ben daha da gelişeceğini düşünüyorum. Kendi tercihiniz dediğim gibi ben deneyimlemiş olduğum süre zarfında memnun olduğumu söyledim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,613
Üyeler
156,360
Son üye
SypeX
Top Bottom