Neler Yeni

7.780 TL'lik Gaming Toplama Sistem

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Emre Tunç
Bütçe
7780
Öncelikle herkese selam 👋,

Yakın zamanda oyun için sistem toplamayı düşünüyorum. Bu yüzden sırf genel toplam fiyatını merak ettiğimden dolayı şimdiden bir sistem topladım kendime. Mümkün olduğunca bileşenlerden kısmaya ve en uygun fiyatlılarını seçmeye çalıştım. Tabii en uygun fiyatlılarını seçmeye çalışırken de fiyatının hakkını tamamen veren bileşenler seçmeye özen gösterdim. Ortaya şöyle bir sistem çıktı;

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X - 1.339,99 TL
Anakart:
ASRock B450M-HDV R4.0 - 499,99 TL
Bellek:
Crucial Ballistix 2x8 3200 MHz DDR4 - 664,05 TL
Ekran Kartı:
Asus Dual Radeon RX 5500 XT Evo OC 8G - 3.524,73 TL
SSD:
Kioxia Exceria 500 GB - 512,05 TL
HDD:
Seagate BarraCuda 1 TB - 339,99 TL
Kasa:
Dark Diamond PRO Mesh - 436,10 TL
Güç Kaynağı:
Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ - 398,99 TL

Genel Toplam: 7.715,89 TL

Benim sorum ise şu; 7.780 TL'yi aşmayacak bir şekilde, mümkün olduğunca bileşenlerden çok fazla kısmadan, oyun için daha iyi bir sistem toplanılabilir mi?

Topladığım sistemi de fiyatına göre değerlendirirseniz çok sevinirim. Konu hakkında olan görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi merakla bekliyorum. Şimdiden ilgilenen ve yorum yazan herkese çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

requade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
barış balta
Öncelikle herkese selam 👋,

Yakın zamanda oyun için sistem toplamayı düşünüyorum. Bu yüzden sırf genel toplam fiyatını merak ettiğimden dolayı şimdiden bir sistem topladım kendime. Mümkün olduğunca bileşenlerden kısmaya ve en uygun fiyatlılarını seçmeye çalıştım. Tabii en uygun fiyatlılarını seçmeye çalışırken de fiyatının hakkını tamamen veren bileşenler seçmeye özen gösterdim. Ortaya şöyle bir sistem çıktı;

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X - 1.339,99 TL
Anakart:
ASRock B450M-HDV R4.0 - 499,99 TL
Bellek:
Crucial Ballistix 2x8 3200 MHz DDR4 - 664,05 TL
Ekran Kartı:
Asus Dual Radeon RX 5500 XT Evo OC 8G - 3.524,73 TL
SSD:
Kioxia Exceria 500 GB - 512,05 TL
HDD:
Seagate BarraCuda 1 TB - 339,99 TL
Kasa:
Dark Diamond PRO Mesh - 436,10 TL
Güç Kaynağı:
Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ - 398,99 TL

Genel Toplam: 7.715,89 TL

Benim sorum ise şu; 7.780 TL'yi aşmayacak bir şekilde, mümkün olduğunca bileşenlerden çok fazla kısmadan, oyun için daha iyi bir sistem toplanılabilir mi?

Topladığım sistemi de fiyatına göre değerlendirirseniz çok sevinirim. Konu hakkında olan görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi merakla bekliyorum. Şimdiden ilgilenen ve yorum yazan herkese çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
Kesinlikle çok daha iyileri toplanılır hocam sakın paranızı bu sisteme harcamayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu bütçede sistem bilemiyorum ama forumdaki arkadaşlar sana yardımcı olucaklardır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Emre Tunç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle çok daha iyileri toplanılır hocam sakın paranızı bu sisteme harcamayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu bütçede sistem bilemiyorum ama forumdaki arkadaşlar sana yardımcı olucaklardır.
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim dostum. Bu sistemi toplarken, gezmediğim ve bakmadığım site kalmadı. Belirttiğim gibi baya bir araştırdım ve mümkün olduğunca uygun fiyatlı halini seçerken, fiyatını sonuna kadar hak eden bileşenler seçmeye özen gösterdim. Normalde benim bütçem taş çatlasın 5.500 TL'ye filan dayanıyordu. Lakin son zamanlarda artan fiyatlar sebebiyle bütçe sınırını ortadan tamamen kaldırdım. Yani aslında şu an için bir bütçe sınırım yok. Sadece mümkün olduğunca uygun fiyatlı ve oyunlar için yüksek performans vaat eden bir sistem toplamaya çalışıyorum. Bu nedenle araştırmalarımı yaparken, çok fazla filtreden geçirdim. Böyle düşünmenin sebebi nedir? Her türlü tavsiyeye açık durumdayım şu an. Şubat ayında sistemi almak istiyorum tabii Şubatın kaçında olur orasını bilemem.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,581
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
SSD kronik sorunlu,PSU kötü. Ayrıca aşırı pahalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Emre Tunç
SSD kronik sorunlu,PSU kötü. Ayrıca aşırı pahalı.
PSU modeli hakkında hiç bilgim yok. Lakin Sharkoon markası genel olarak PSU markaları arasında güvenilir ve tavsiye edilen bir marka olarak tanınıyor diye biliyorum. SSD'nin ise kronik sorunlu olduğunu bilmiyordum. Benzer fiyat civarına tavsiye edebileceğiniz 500 GB'lık NVMe M.2 SSD var mı? SSD ve PSU bakımından tavsiyelerinizi öğrenmek isterim.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,581
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Sharkoonun o PSU'su sorunlu maalesef. SSD olarak a2000 öneririm. Ayrıca nerden topluyorsunuz? çok pahalı olmuş

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Emre Tunç
Sharkoonun o PSU'su sorunlu maalesef. SSD olarak a2000 öneririm. Ayrıca nerden topluyorsunuz? çok pahalı olmuş
Bunu bilmiyordum. Uyardığınız için çok teşekkür ederim. Belirli bir siteden toplamadım. Dediğim gibi mümkün olduğunca F/P ürünler seçmeye çalıştığım için bileşenleri toplarken, birçok siteden yararlandım. Tahminimce bir 8 - 12 sitede fiyat araştırması yapmışımdır. Birkaç saatimi aldı bu nedenle. Siz nasıl bir sistem tavsiye edersiniz? Toplama da olabilir veya hazır sistemde olabilir. Toplayabilirseniz eğer çok müteşekkir kalırım. Tabii zamanınız varsa. Birde sistem toplarken mümkün olduğunca 2600X ve 5500 XT'den düşük performansa sahip bir bileşen seçmek istemiyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,581
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Bunu bilmiyordum. Uyardığınız için çok teşekkür ederim. Belirli bir siteden toplamadım. Dediğim gibi mümkün olduğunca F/P ürünler seçmeye çalıştığım için bileşenleri toplarken, birçok siteden yararlandım. Tahminimce bir 8 - 12 sitede fiyat araştırması yapmışımdır. Birkaç saatimi aldı bu nedenle. Siz nasıl bir sistem tavsiye edersiniz? Toplama da olabilir veya hazır sistemde olabilir. Toplayabilirseniz eğer çok müteşekkir kalırım. Tabii zamanınız varsa. Birde sistem toplarken mümkün olduğunca 2600X ve 5500 XT'den düşük performansa sahip bir bileşen seçmek istemiyorum. Tavsiyelerinize açığım.
Bence hazır sistemlere yönel. Bu bütçede 1660 superli sistemler var.

uğurx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Uğur
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim dostum. Bu sistemi toplarken, gezmediğim ve bakmadığım site kalmadı. Belirttiğim gibi baya bir araştırdım ve mümkün olduğunca uygun fiyatlı halini seçerken, fiyatını sonuna kadar hak eden bileşenler seçmeye özen gösterdim. Normalde benim bütçem taş çatlasın 5.500 TL'ye filan dayanıyordu. Lakin son zamanlarda artan fiyatlar sebebiyle bütçe sınırını ortadan tamamen kaldırdım. Yani aslında şu an için bir bütçe sınırım yok. Sadece mümkün olduğunca uygun fiyatlı ve oyunlar için yüksek performans vaat eden bir sistem toplamaya çalışıyorum. Bu nedenle araştırmalarımı yaparken, çok fazla filtreden geçirdim. Böyle düşünmenin sebebi nedir? Her türlü tavsiyeye açık durumdayım şu an. Şubat ayında sistemi almak istiyorum tabii Şubatın kaçında olur orasını bilemem.
1 ay daha bekleyin adam gibi fiyatlardan sistem alın, o paraya Rx5500xt hiç olmamış paranıza ben bile acıdım. O fiyata toplanacak sistem R5 3600+Rx5600xt-2060 olmalı EN AZ.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Emre Tunç
1 ay daha bekleyin adam gibi fiyatlardan sistem alın, o paraya Rx5500xt hiç olmamış paranıza ben bile acıdım. O fiyata toplanacak sistem R5 3600+Rx5600xt-2060 olmalı EN AZ.
Bende öyle düşünüyorum hocam. Yemin ederim o kadar moralim bozuldu ki. Bu derecede fiyatların uçması çok saçma. Şubat ayında mümkün olur ise sistemi almak istiyorum artık çünkü zaten uzun zamandan beri sürekli ertelemek zorunda kaldığım bir konu.

ZgrSmsk0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
özgür şimşek
daha 10 gün önce 6550 ye i510400f rx5600xt aldım gamingentr den nova5600xt olanı simdi hem parca degisip fiyat artmıs hemde stok yok.

uğurx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Uğur
daha 10 gün önce 6550 ye i510400f rx5600xt aldım gamingentr den nova5600xt olanı simdi hem parca degisip fiyat artmıs hemde stok yok.
Mining sebebi ile her şey 2 katı pahalandı, bu işten anlamayanları düşürmeye çalışıyorlar, elimizden geldiğince uyarmamı z lazım.

LahmatsuDcr

80+ Silver

3500X
S2H

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom