Neler Yeni

7520u İşlemcili Laptop Isınma Durumu

Merhabalar, öncelikle hayırlı bayramlar herkese.
Bayramdan önce HP 15-FC0060NT ürününü Tyol üzerinden satın aldım ve kafama takılan bir konu var;
Win10 kurduktan sonra özellikle merak ettiğim ısı değerlerine bakmak istedim. Laptopta herhangi bir benchmark testi yapmadan sadece performans moduna alıp Chrome da 10+ sekme açtığımda, word excell açtığımda işlemcinin 70 derecelere dayandığını gördüm. Bu değerler sizce normal mi? Oturduğum yer iklimi dolayısıyla yazları çok sıcak olabiliyor. Sizce yazın bana sorun çıkarır mı? Cihazı günlük işlerim (word/excell, internette dolaşma vs.) için almıştım. Ama dediğim gibi işlemci aşırı ısınıyor gibi geldi.

Sistem Linki: HP 15-FC0060NT
Sistem bilgileri:R5 7520u, 16GB gömülü RAM, 512 GB SSD, FHD IPS Ekran.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam fan açıyor mu bilgisayar?
Fan açtığı halde bu sıcaklıkları alıyorum, zaten tek fan var ancak anlık peek atıyor sıcaklık. Performans modundan çıkarıp dengeli veya save battery moduna aldığımda da bu peekler oluyor. Bu da kafamı kurcalıyor, iade için vaktim varken etsem mi diyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Buğra Kartal
Hocam Victus 15 kullanıyorum tabii ki sistemsel farklılıklar var ama sizin için denedim sekmeleri açtım hepsinde de video açtım bu derecelerde kaldı hiç fan falan açmadı. Bana çok normal gelmedi ama daha bilgili arkadaşlar vardır forumda
1712857069258.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Victus 15 kullanıyorum tabii ki sistemsel farklılıklar var ama sizin için denedim sekmeleri açtım hepsinde de video açtım bu derecelerde kaldı hiç fan falan açmadı. Bana çok normal gelmedi ama daha bilgili arkadaşlar vardır forumda
1712857069258.png
Ürünün yorumlarına baktığımda bu tarz bir sorunla karşılaşan da olmamış hocam

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Victus 15 kullanıyorum tabii ki sistemsel farklılıklar var ama sizin için denedim sekmeleri açtım hepsinde de video açtım bu derecelerde kaldı hiç fan falan açmadı. Bana çok normal gelmedi ama daha bilgili arkadaşlar vardır forumda Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürünün yorumlarına baktığımda bu tarz bir sorunla karşılaşan da olmamış hocam
Denediğiniz için teşekkürler. Bilgisayarın güç ayarlarında, işlemci performansını artırma modu diye bir şey buldum. Normalde bu ayar açık değildi, kayıt defterinden açtım. Ve gördüm ki bu ayarı "agresif" gibi üst seviyede bırakmışlar default olarak. "Etkin" şekline getirince büyük ölçüde işlemci voltajı düştü. Dolayısıyla işlemci ısısı da düşüş gösterdi. Bu arada sizde hangi işlemci vardı hocam?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,740
Üyeler
141,625
Son üye
beneficial
Top Bottom