Neler Yeni

75Klık sistemde beklediğimden az FPS alıyorum neden olabilir?

supremos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
halil şahan
Sistemimdeki bütün parcalar fotografta gözükmektedir. Bilgisayarda sadece cs2 oynuyorum 360hz monitör kullandigim için 400 FPS sabit oynamak istiyorum ki sistemim de aslında yeterli gözüküyor bunun için ancak oyunda fpsim çok dalgaliniyor 350-300 hatta 280lere bile dusuyor benden daha düşük sistemli kişilere baktığımda 400 sabit oynayabildiklerini goruyorum dar boğaz gibi bir sorun falan mı var? Yoksa bu FPS değerleri normal mi? Yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

Ekler

• IMG_20240802_074109.jpg
    IMG_20240802_074109.jpg
    94.5 KB · Hit: 30

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,625
İsim
Emre siyah
oyun düşük ayarlarda deneme şansınız var mı böyle fps oyunlarında bir ayar bile değiştirmek çok fazla etki edebiliyor fpse.
ayrıca keşke 7950x3d yerine 7800x3d + 4070ti falan yapsaymışsınız.

supremos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
halil şahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oyun düşük ayarlarda deneme şansınız var mı böyle fps oyunlarında bir ayar bile değiştirmek çok fazla etki edebiliyor fpse.
ayrıca keşke 7950x3d yerine 7800x3d + 4070ti falan yapsaymışsınız.
Neden işlemci olarak daha üst bir işlemci değil mi? Ayrıca düşük ayarlarda da pek bir değişiklik olmuyor denedim onu da.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,232
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
sıcaklık- altta çalışan pasif uygulamalar .
Oyun ayarları gibi etkenler var .

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
SEYFULLAH KIR
oynanılan oyunlara göre fps, işlemci yada ekran kartından kaynaklanabiliyor. Fps oyunlarından (CS2-Valorant) işlemci biraz daha önemli iken normal diğer oyunlarda özellikle yüksek ayarlarda ekran kartının öneminin daha çok olduğu görülüyor. Bir diğer hususta monitör ve çözünürlüğü 2K da alıyorsan yada 4K da bu fpsler iyi ama 1080p de alıyorsan bu belki ayarlarındandır. Şunu da söylemem lazım 1080p de oyunlar 2k ile aynı FPS alabilir neden dersen? yüksek seviye sistemler yüksek çözünürlük için yapılıyor düşük çözünürlük tam yüke girmeyebilir

supremos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
halil şahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıcaklık- altta çalışan pasif uygulamalar .
Oyun ayarları gibi etkenler var .
Öyle olsa bile bu sistem bunları kaldiramayacak derecede mi yani?
Mesaj otomatik birleştirildi:

oynanılan oyunlara göre fps, işlemci yada ekran kartından kaynaklanabiliyor. Fps oyunlarından (CS2-Valorant) işlemci biraz daha önemli iken normal diğer oyunlarda özellikle yüksek ayarlarda ekran kartının öneminin daha çok olduğu görülüyor. Bir diğer hususta monitör ve çözünürlüğü 2K da alıyorsan yada 4K da bu fpsler iyi ama 1080p de alıyorsan bu belki ayarlarındandır. Şunu da söylemem lazım 1080p de oyunlar 2k ile aynı FPS alabilir neden dersen? yüksek seviye sistemler yüksek çözünürlük için yapılıyor düşük çözünürlük tam yüke girmeyebilir
1080 bile degil oyunu 4:3 oynuyorum çok daha dusuk

1080 deneyebilirim ancak 4:3 oynamaya çalışıyorum düzelmesi mümkün değil mi ?

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
burak
o soğutucu o işlemciyi soğutabiliyor mu sıcaklıklar nasıl ölçtünüz mü hiç

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
SEYFULLAH KIR
Öyle olsa bile bu sistem bunları kaldiramayacak derecede mi yani?

1080 bile degil oyunu 4:3 oynuyorum çok daha dusuk

1080 deneyebilirim ancak 4:3 oynamaya çalışıyorum düzelmesi mümkün değil mi ?
işlemci ve ekran kartı tam yüke girmesi için bir sebep ? ama bilmiyorum belki de sebebi başkadır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,902
Üyeler
150,960
Son üye
İlkaykoc
Top Bottom