Neler Yeni

7700XT İÇİN UYGUN MONİTÖR ÖNERİSİ MAX 7K

ThE LoSt

80+ Gold
Merhaba arkadaşlar rx 7700xt ekran kartı için max 7k monitör önerisi istiyorum
İleriye yatırım için 2k daha mantıklı olacaktır kaldı ki 7700xt 2k da keyifli oyun deneyimi sunacak güçte bir ekran kartıdır.

Shourd

80+ Silver
7k'lık Gamepower nasıl oluyor da FP oluyor? 5800'e de gidip yine VA panel öneriyorsun. Monitör önermesen daha iyi.
va panel olduğunu zaten görebiliyorsunuz değilmi benim dediğim şeyi siz anlaaymıyorsunuz adam bi bütçe vermiş geçiyorsunuz o zaman dedim ki bende adamın parası yok diyelim ki bütçe yok bu daha iyi dedim sizin mantığınıza göre her şey marka mı demek istedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

7k'lık Gamepower nasıl oluyor da FP oluyor? 5800'e de gidip yine VA panel öneriyorsun. Monitör önermesen daha iyi.
ve bana kalırsa asıl siz monitör önermeyin başka hangi monitör 280hz olup 0.5ms 7k fiyat olur siz sadece kendi açınızdan bakıyorsunuz adam maksimum 7k demiş ve ben bunu önerdim bu isteği isteyen kişinin verdiği fiyat üzerinden bunu söyledim siz bu bütçeyi geçip benim bu bütçeye önerdiğim monitörü sırf markasından dolayı kötülüyorsanız üstelik bu markanın son bi kaç yılda iyi yönde değişimleri varsa kusura bakmayın ama sizin kafanızın içindekinden şüphe duyarım

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,164
İsim
Oğuz
va panel olduğunu zaten görebiliyorsunuz değilmi benim dediğim şeyi siz anlaaymıyorsunuz adam bi bütçe vermiş geçiyorsunuz o zaman dedim ki bende adamın parası yok diyelim ki bütçe yok bu daha iyi dedim sizin mantığınıza göre her şey marka mı demek istedim
60 hz fazla ile kimse esporcu olmaz. 180 hz, kaliteli bir monitör yeterli. 1080p için FP bakımından en iyisi Lenovo. Üstüne çıkacak ise de attıklarım.
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...siyah-ips-monitor-67b7gacbtk-pm-HBC000059XX6G
2k istiyorsa da 8k küsüre Philips Evnia alacak. Eğer çıkamıyorsa da FP olarak bu monitör alınır. CD değeri düşük, yükseklik ayarı yok.
https://www.amazon.com.tr/dp/B0CH5RHTYH?tag=akakceprime-21

Shourd

80+ Silver
60 hz fazla ile kimse esporcu olmaz. 180 hz, kaliteli bir monitör yeterli. 1080p için FP bakımından en iyisi Lenovo. Üstüne çıkacak ise de attıklarım.
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...siyah-ips-monitor-67b7gacbtk-pm-HBC000059XX6G
2k istiyorsa da 8k küsüre Philips Evnia alacak. Eğer çıkamıyorsa da FP olarak bu monitör alınır. CD değeri düşük, yükseklik ayarı yok.
https://www.amazon.com.tr/dp/B0CH5RHTYH?tag=akakceprime-21
ilk olrak dediklerinize en azından şuan dediklerinize kesinlikle katılıyorum benim o monitörü atma sebebim eğer sırf marka için alınıyorsa oda alınır demek içindi kendimi anlatamadıysam kusuruma bakmayın

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,164
İsim
Oğuz
ilk olrak dediklerinize en azından şuan dediklerinize kesinlikle katılıyorum benim o monitörü atma sebebim eğer sırf marka için alınıyorsa oda alınır demek içindi kendimi anlatamadıysam kusuruma bakmayın
Sadece marka diye değil kaliteli diye de atıyorum. İyi özellikleri olup da çok kötü olan paneller de var. Pratikte Gamebooster iyi duruyor ama ilerisi için düzgün inceleme yok. Uzun süre kullanıp da inceleme yapan kullanıcı da yok. Abdullah hocam inceleyince de çok iyi olmuyor açıkçası. Zamanında iyi diye incelenen James Donkey monitör aldım, aylar sonra ghosting halay çekiyordu.
Yoksa herkes alıyor olsaydı ben de gider alırdım.

Shourd

80+ Silver
Sadece marka diye değil kaliteli diye de atıyorum. İyi özellikleri olup da çok kötü olan paneller de var. Pratikte Gamebooster iyi duruyor ama ilerisi için düzgün inceleme yok. Uzun süre kullanıp da inceleme yapan kullanıcı da yok. Abdullah hocam inceleyince de çok iyi olmuyor açıkçası. Zamanında iyi diye incelenen James Donkey monitör aldım, aylar sonra ghosting halay çekiyordu.
haklısınız samsung önermeme sebebim oydu zaten bildiğiniz üzere bu samsung gaming monitörler son dönemlerde popürlerleşti ve içimdeki bi his casperin şu 200hz lik sözde 1ms monitörünü duymuşsunuzdur onun gibi olucak diyor ama en azından gamebooster ona kıyasla daha uzun zamandır gözüküyor ve öyle baktığımda şikayet göremedim ondan dolayı önerdim kalite konusunda ise benimde onları önermeme sebebim bütçeyi aşmasaydı yoksa haklısıız kaliteleri gerçekten güzel

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Mehmet
marka olarak kaliteli ama emin olun montitörde smasungdan iyidir fiyat performans olarak bence daha iyisi zor bulunur

bu monitör donanım arşivinin incelediğinin üst modeli yani bana güvenmiyorsanız bile forumun sahbine güveniyorsunuzdur

oyuncu monitörlerinde samsung en altlarda bana göre
Hocam şimdi benimle bu kadar uğraştınız bende sizi uğraştırdım kusura bakmayın ama attığınız link 280hz monitör ama videoda 180 hz inceliyor. Bu arada estafurullah size güveniyorum eğerki size güvenmiyor gibi davrandıysam özür dilerim.

Şimdi aklımda 3 tane marka var AOC, LENOVO, GAMEBOOSTER, SAMSUNG bunlardan hangisini önerirsiniz yada sizin bildiğiniz marka varsa onlarıda önerebilirsiniz

O attığınız lenovo marka monitörde benim aklımdaydı acaba hangisini alsam diye düşündüm

Son düzenleme:

Shourd

80+ Silver
Hocam şimdi benimle bu kadar uğraştınız bende sizi uğraştırdım kusura bakmayın ama attığınız link 280hz monitör ama videoda 180 hz inceliyor. Bu arada estafurullah size güveniyorum eğerki size güvenmiyor gibi davrandıysam özür dilerim.

Şimdi aklımda 3 tane marka var AOC, LENOVO, GAMEBOOSTER, SAMSUNG bunlardan hangisini önerirsiniz yada sizin bildiğiniz marka varsa onlarıda önerebilirsiniz
zaten hocam yazımı okudunuz mu bilmiyorum ama ben dedim ki orda bu monitör benim attığımın alt modeli diye yani benim attığım 280hz olan bundan bile daha iyi dedim yazamadusam kusura bakmayın bu arada bu attığınız markalardan en iyileri lenovo ile aoc genel marka olarak ama benim attığım gameboosterde kötü değil o biraz sizin tercihiniz

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Mehmet
zaten hocam yazımı okudunuz mu bilmiyorum ama ben dedim ki orda bu monitör benim attığımın alt modeli diye yani benim attığım 280hz olan bundan bile daha iyi dedim yazamadusam kusura bakmayın bu arada bu attığınız markalardan en iyileri lenovo ile aoc genel marka olarak ama benim attığım gameboosterde kötü değil o biraz sizin tercihiniz
Şimdi AOC bence çok iyi bir marka ama açık konuşalım AOC gibi bir markanın 180hz 1ms monitörünü 5k ya satması... insana biraz değişik geliyor yani

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,164
İsim
Oğuz
Şimdi AOC bence çok iyi bir marka ama açık konuşalım AOC gibi bir markanın 180hz 1ms monitörünü 5k ya satması... insana biraz değişik geliyor yani
5k için attığım Lenovo olanı alın. Fiyat bakımından en iyisi.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Gorkem Yavuz
Hocam bu platformda daha yeniyim tam bilemedim, affınıza sığınıyorum. Ben FPS türü oyunlar oynayacağım çok fazla hikayeli oyunlar oynamayacağım bu sebeple; HZ değeri yüksek olsun (+144) , MS değeri düşük olsun (-2)
Bunu al baska birseye bakmana gerek yok.

Bende kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Mehmet
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,981