Neler Yeni

Çözüldü✓ 7800x3D + 4080 Süper Sistem Toplama Tavsiyesi

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Hüseyin Garip
Bütçe
100000
Arkadaşlar merhaba,

Konu başlığında da belirttiğim üzere 7800x3D işlemcili bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak 4090 bütçeyi çok artıracağı için tercihimi 4080 Süper’den yana kullandım. Belki 4070 Ti Süper de olabilir ama önceliğim 4080 Süper.

Marka takıntım yok ama bazı isteklerim var tabii ki.

Mesela;

- Ram konusunda CL 30 ve 6000 MHz Expo desteği istiyorum.
- Anakart konusunda B650 her ne kadar tüm ihtiyaçları karşılıyor ve öneriliyor olsa da almışken X670 serisi bir anakart alınması gerekli mi bilemiyorum. Ama aldıktan sonra değiştirmesi zor olan ürünler olduğu için iyisini alayım istiyorum.
- Sıvı soğutucu çok abartı bir fiyat olmaması durumunda ekranlı tercih edebilirim. Soğutma performansı yanında sessiz çalışması ve bu konuda rahatsız edici seviyede olmaması benim için önemli.
- Kasa konusunda 360 mm destekli, içerisinde fanları ile gelen ve kasa içerisine ekran kartı sığacak uygun bir ürün tercih edebilirim.
- Elimde Mp400 1TB Gen3 M2 SSD var. Gen4 bir M2 SSD eklemesi yapabilirim.
- FPS oyunları odaklı oynadığım için indirimde aldığım 360 Hz 0.5 ms monitörüm var. Ama siz de takdir edersiniz ki sistem yenilemesi yaptığımızda 2K gerekli olacağından iyi bir monitör tavsiyesi varsa onu da almak isterim. Oled monitör fiyatları sanırım biraz abartı. Tavsiyelere bu konuda da açığım açıkçası.

Sonuç olarak bütçeden ziyade sistem ve parçalar odaklıyım. Sistemin stabil çalıştığı, keşke demek yerine iyi ki dedirtecek bir sistem almak istiyorum. Kendim herhangi bir hazır sisteme bağlı kalmaksızın tek tek ürün bazlı yaptığım araştırmada 80-100k arası bir bütçenin yeteceğini ön görüyorum.

Siz değerli arkadaşların, kısıtlı bilgimin olduğu bu konuda değerli görüş, bilgi ve tavsiyelerini bekliyorum.

Herkese iyi forumlar,
Teşekkürler.

SİSTEM;
İşlemci: Ryzen 7 7800X3D - 12.699,01

Ekran Kartı: Galax GeForce 4080 Süper - 42.999,00

RAM: Gskill Trident Z5 Neo RGB 2x16GB CL30 6000 MHz - 5.999,15
Ya da
Corsair Vengeance 6000 MHz CL30 2x16 GB 5.499,00

Bilgisayar Kasası: Asus Tuf GT502 ücret ödemeden temin ediyorum.

SSD: Kingston KC3000 1TB 3.538,00

Sıvı soğutucu: ?

Güç Kaynağı: ?

Anakart: ?

Son düzenleme:

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Hüseyin Garip
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7800x3d ile aşağıdaki ram'i kullanıyorum, gayet memnunum;
Tam olarak bahsettiğim özellikler ve tercih edilen bir marka. Sorun yaşamamanız doğru tercih muhtemelen. Güzel günlerde kullanın. Deneyimini paylaştığınız için teşekkür ediyorum.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,388
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Anakart olarak tomohawk serisi veya x670 lere bakabilirsiniz . Msi öneririm.
Ram olarak gskill kullanıyorum. Sanada öneririm.
Kasa olarak akvaryum seviyorsan nzxt h6flow sevmiyorsan nzxt h7flow (h7flow kullanıyorum. Tavsiye ederim .)

Ekranlı sıvı sogutucular biraz pahalı nzxt veya lianli marka diğer markalara göre daha ucuz . Ekransiz alacaksan kendimde kullandığım corsair h150 öneririm.

Ssd olarak Kingston kc3000 veya samsung 980 pro
Psu olarak msi 850 w öneririm. Daha ucuza ise high power veya fsp var .

Monitör olarak 2k LG ultra gear öneririm.

acilo5050

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Halil uçar
Pchocası qp bilisimde sistem cikartti oraya girip özelleştirme yapabilirsin dostum

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Hüseyin Garip
Anakart olarak tomohawk serisi veya x670 lere bakabilirsiniz . Msi öneririm.
Ram olarak gskill kullanıyorum. Sanada öneririm.
Kasa olarak akvaryum seviyorsan nzxt h6flow sevmiyorsan nzxt h7flow (h7flow kullanıyorum. Tavsiye ederim .)

Ekranlı sıvı sogutucular biraz pahalı nzxt veya lianli marka diğer markalara göre daha ucuz . Ekransiz alacaksan kendimde kullandığım corsair h150 öneririm.

Ssd olarak Kingston kc3000 veya samsung 980 pro
Psu olarak msi 850 w öneririm. Daha ucuza ise high power veya fsp var .

Monitör olarak 2k LG ultra gear öneririm.
Hepsinin notunu aldım. Mesai bitimi sistemi oluşturup satın almayı düşünüyorum. Son halini yine burada paylaşırım. Değerli görüş ve önerileriniz için teşekkür ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

7800x3d , msı b650 gaming plus wifi anakart ve 4070ti ile bu ramleri kullanıyorum sorunsuz. https://pazarama.com/gskill-32gb-2x...gx2-fx5-p-4713294230539?magaza=dey-elektronik
Güvenilir bir yerden alınması şartıyla bu marka ve modelin memnun edeceğini düşüyorum. Muhtemelen ilk gelen Corsair ya da sizin tavsiye ettiğiniz Gskill marka Ram’ler tercihim olacak. Değerli görüş ve öneriniz için teşekkür ediyorum.

TRizzo19

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
İsmail ŞAHİN
Hepsinin notunu aldım. Mesai bitimi sistemi oluşturup satın almayı düşünüyorum. Son halini yine burada paylaşırım. Değerli görüş ve önerileriniz için teşekkür ediyorum.

Güvenilir bir yerden alınması şartıyla bu marka ve modelin memnun edeceğini düşüyorum. Muhtemelen ilk gelen Corsair ya da sizin tavsiye ettiğiniz Gskill marka Ram’ler tercihim olacak. Değerli görüş ve öneriniz için teşekkür ediyorum.
7800x3d , msı b650 gaming plus wifi anakart ve 4070ti ile bu ramleri kullanıyorum sorunsuz. https://pazarama.com/gskill-32gb-2x...gx2-fx5-p-4713294230539?magaza=dey-elektronik
SSD olarak Kingston fury renegade 1 tb kullanıyorum sorunsuz bunuda bir değerlendir istersen uygun bulabilirsen

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Hüseyin Garip
Pchocası qp bilisimde sistem cikartti oraya girip özelleştirme yapabilirsin dostum
Hazır sistemlerin kendi bildiğim yerde olanları için hepsine bizzat baktım. Fiyat olarak uygun oldukları bir gerçek. Fakat çok üründen çalıyorlar. Mesela bir sitede sistemin anakartı çok iyiyken Ram çok kötü seçmek zorunda kalıyorsun. Ya da SSD çok kötü seçmek zorunda kalıp RAM iyi oluyor. Hani muhakkak bir şeylerden feragat etmeniz isteniyor. Bu yüzden biraz ön yargılıyım. Ama hazır sistem olup, bu bahsettiklerim eksiklikleri olmayan sistemler elbette tercihim olacaktır. Değerli görüş ve tavsiyeniz için teşekkür ediyorum.

TRizzo19

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
İsmail ŞAHİN

Sinerji de daha ucuz satılıyor bu ram ama sinerjiden pek ram alınması taraftarı değilim. İade edilen parça yada hazır sistemlere kullandıkları 2. El ram gönderebiliyorlar. Ayrıca iade de almıyorlar bildiğim kadarıyla onun için sinerjiden sonra en uygun satan pazarama linki koydum. Pazarlamadan bu zamana kadar bir yanlış görmedim.

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Hüseyin Garip
SSD olarak Kingston fury renegade 1 tb kullanıyorum sorunsuz bunuda bir değerlendir istersen uygun bulabilirsen
Ben sistem konusunda ne zaman yükseltme yapacaksam, ne zaman değişiklik yapacaksam araştırma yaptığım için tembelim diyebilirim. Bilgim de bu yüzden güncel değil, bu yüzden kısıtlı. M2 SSD konusuna gelirsek zaten piyasada ürün yelpazesi geniş olsa da tercih edilen modeller belli. Benim dikkat çekmek istediğim şey fiyatlar. Genel olarak kısa süre içerisinde çok ciddi artışlar yaşanmış. Hatta bu diğer bileşenler için de geçerli. Ekran kartı hariç hepsinde yükselen bir grafik var. Eskiden bu tam aksine olurdu. Ekran kartı yükselen grafik çizerken diğerleri stabil giderdi. Buraya konu açmamın, görüşleri talep etmemin sebebi de bu. Tavsiye ettiğiniz tüm ürünleri not ettim. Mesai sonrası son değerlendirmeyi yapıp muhtemelen bir aksilik olmazsa bugün siparişi veririm. Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

sanirim 100kya 4090lı hazır sistemler vardı bi göz atmak lazım.
Pek göremedim o fiyatlara bahsettiğim işlemciyle satılan 4090 hazır sistem. Eğer varsa böyle sistemler incelemek ve mantıklı ise satın almak isterim. Paylaşır mısınız link ya da resim olarak?

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,119
İsim
Rick Baba
sanirim 100kya 4090lı hazır sistemler vardı bi göz atmak lazım.

100K'dan fazla ama parça kalitesi çok iyi ve verrdiğin paraya değer

Top Bottom