Neler Yeni

Yardım 8.000-9.000 TL Monitör Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dorukhan
Arkadaşlar monitörü değiştireceğim. Şuan aklımda 4 model var.

4k mı 2k mı ? IPS mi VA Panel mi karar veremiyorum. Ekran kartı 6900XT. Monitörde hem freesync hemde gsync desteği olmasını istiyorum. En çok 4k 144hz IPS samsung ile 2k 240hz VA Curved samsung arasında kaldım. Bunların yerine o kadar para vermeyip LG mi alsam diyorum bir yandan. İşin gerçeği biraz kararsız kalmış durumdayım.

Şuan elimdeki gsync destekli acer predator x271HUA TN panel.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç

4k mı 2k mı ? IPS mi VA Panel mi karar veremiyorum. Ekran kartı 6900XT. Monitörde hem freesync hemde gsync desteği olmasını istiyorum. En çok 4k 144hz IPS samsung ile 2k 240hz VA Curved samsung arasında kaldım. Bunların yerine o kadar para vermeyip LG mi alsam diyorum bir yandan. İşin gerçeği biraz kararsız kalmış durumdayım.

g7 qled bence

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Elinizdeki monitör güzele benziyor. birazcık inceledim. TN panel olmasına rağmen renk skalası o kadar da kötü değil be WQHD. Bence direkt "normal" bir 240 HZ Monitör alabilirsiniz eğer profesyonel tarzda FPS oyunları oynuyorsanız. Eğer oynamıyorsanız 4K 144 HZ Samsungu öneririm. Zaten elinizde 2K monitör varken bir 2K monitöre daha ne gerek var?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dorukhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Renk doygunluk canlılık kalitesinde VA panelde bir düşüklük yaşar mıyım sizce ? Vatanda bu samsungu g7 curved'i bulamadım ama 4k 144hz modeli gördüm diğer kavislilere göre oldukça kaliteli canlı duruyordu.

Elinizdeki monitör güzele benziyor. birazcık inceledim. TN panel olmasına rağmen renk skalası o kadar da kötü değil be WQHD. Bence direkt "normal" bir 240 HZ Monitör alabilirsiniz eğer profesyonel tarzda FPS oyunları oynuyorsanız. Eğer oynamıyorsanız 4K 144 HZ Samsungu öneririm. Zaten elinizde 2K monitör varken bir 2K monitöre daha ne gerek var?
Elimdeki TN panel dandiklerinden değil kesinlikle. Ama örnek verecek olursam siyah alanlarda böyle dalgalanmalar oluyor. Renkleri çok iyi veremiyor. Bir de değişmek istemem birazda freesync olmamasından kaynaklı. Rekabetçi profesyonel bir FPS oyuncusu değilim. AAA oynarım genelde işten fırsat buldukça. 4k çekinme sebebim biraz ekran kartını çabuk eskitecek olması.

scorpionn38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
ferhat küçük

hocam ıpsden şaşmayın. 2k monitörler 4k 60hz destekliyor aynı zamanda zaten. 4k istiyorsanuz samsung olan güzel.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Renk doygunluk canlılık kalitesinde VA panelde bir düşüklük yaşar mıyım sizce ? Vatanda bu samsungu g7 curved'i bulamadım ama 4k 144hz modeli gördüm diğer kavislilere göre oldukça kaliteli canlı duruyordu.

Elimdeki TN panel dandiklerinden değil kesinlikle. Ama örnek verecek olursam siyah alanlarda böyle dalgalanmalar oluyor. Renkleri çok iyi veremiyor. Bir de değişmek istemem birazda freesync olmamasından kaynaklı. Rekabetçi profesyonel bir FPS oyuncusu değilim. AAA oynarım genelde işten fırsat buldukça. 4k çekinme sebebim biraz ekran kartını çabuk eskitecek olması.
Hocam ekran kartınız ne şuanda acaba?

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül

Yaşamazsınız ips'le tek farkı ips biraz daha parlak ve canlı duruyor. kaliteli va panellerde ips kadar kaliteli görüntü verir ama asıl önerim şu monitör benim evdeki va monitörümden daha iyi renk ve görüntü veriyor 😅 tn panel sorun olmazsa

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dorukhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam ıpsden şaşmayın. 2k monitörler 4k 60hz destekliyor aynı zamanda zaten. 4k istiyorsanuz samsung olan güzel.
4k da tek seçenek samsung zaten. Vatanda görünce renklerini de çok beğendim ekrandaki demoda. En azından bayideki görüntüyü en canlı verendi.

Hocam ekran kartınız ne şuanda acaba?
XFX 6900XT hocam.

Yaşamazsınız ips'le tek farkı ips biraz daha parlak ve canlı duruyor. kaliteli va panellerde ips kadar kaliteli görüntü verir ama asıl önerim şu monitör benim evdeki va monitörümden daha iyi renk ve görüntü veriyor 😅

Bu monitör Full HD hocam. hiç düşünmediğim bir çözünürlük.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
4k da tek seçenek samsung zaten. Vatanda görünce renklerini de çok beğendim ekrandaki demoda. En azından bayideki görüntüyü en canlı verendi.

XFX 6900XT hocam.

Hocam profesyonel değilseniz gerek yok zaten ama görüntü kalitesi muazzam bu monitörün. benim va monitöre bakınca 144p gibi gelmeye başladı. diğer monitörler hakkında bilgim yok ama g7 yenilenmiş versiyonuysa onu önerebilirim.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

XFX 6900XT hocam.

Her oyunu en yüksek ayarlarda oynayabiliyorsunuz neredeyse hocam şuanda. 4K60FPS vermediği nadir oyunlar var. bkz Cyberpunk. Ama o "büyük" oyunlarda da FSR2.0 desteği geldiğinden onu açıp hafif bir ayar kısmayla yine 60 FPS alabiliyorsunuz. bence çözünürlüğün şuanki AAA oyunlara etkisi grafikten daha fazla. ben yine tercih ederdim 4K'yı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dorukhan
Her oyunu en yüksek ayarlarda oynayabiliyorsunuz neredeyse hocam şuanda. 4K60FPS vermediği nadir oyunlar var. bkz Cyberpunk. Ama o "büyük" oyunlarda da FSR2.0 desteği geldiğinden onu açıp hafif bir ayar kısmayla yine 60 FPS alabiliyorsunuz. bence çözünürlüğün şuanki AAA oyunlara etkisi grafikten daha fazla. ben yine tercih ederdim 4K'yı.
FSR 2.0 yavaş yavaş yaygınlaşacak sanıyorum. Zaten buradaki durum biraz da 1440p ultra vs 4k high/medium kıyası olacak.

Şuanda 4K60FPS olayında tamamız ama ileride bu çok fazla düşecek. Örneğin bende 1080Ti vardı. 2k olduğu için bu zamana kadar kullandım. 4k olsa çoktan eskimişti. Bunu düşünürken diyorum FSR daha da yaygınlaşacak. Ama yaygınlaşır mı diye de düşünmeden edemiyorum :)

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç

açıkçası ips ile va farkı ips daha canlı her renkte va ise ips e nazaran siyahlarda ve bayaz renklerde daha iyi ama ips öneririm ama qled olduğu için onu önerdim

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
FSR 2.0 yavaş yavaş yaygınlaşacak sanıyorum. Zaten buradaki durum biraz da 1440p ultra vs 4k high/medium kıyası olacak.

Şuanda 4K60FPS olayında tamamız ama ileride bu çok fazla düşecek. Örneğin bende 1080Ti vardı. 2k olduğu için bu zamana kadar kullandım. 4k olsa çoktan eskimişti. Bunu düşünürken diyorum FSR daha da yaygınlaşacak. Ama yaygınlaşır mı diye de düşünmeden edemiyorum :)
Şuanda DLSS olan tüm oyunlarda bir mod aracılığıyla kullanılabiliyor hocam. Ve stabil bir experience sunuyor genel olarak.

Top Bottom