Neler Yeni

8-10 bin TL monitör tavsiyesi

Precth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Taha Ahmet Sıbıç
Merhaba arkadaşlar yakın zaman içerisinde bir monitör almak istiyorum gerek forumdan gerek yabancı içerik üreticilerinden uygun modelleri araştırdım ancak arada kaldım açıkçası her şey birbirine girmiş durumda. İlk öncelikle sistemimden bahsedeyim 12700H ve 3060 laptop GPU'suna sahibim genellikle FPS oyunları oynuyorum o yüzden 240 Hz daha iyi olabilir diye düşündüm.
Aklımda şu monitörler var:
Dell G2524h: Bu monitör genel itibarıyla ortalama denebilecek bir hızda kontrast oranı iyi fakat insanlar genel fabrikasyon renk ayarında sorun olduğunu ve monitörün renginin sarıya yakın bir tonda olduğunu söylüyorlar onun dışında pek bir inceleme bulamadım. (bir de bu monitörü içinden çıkan DP to USB Type-C kablosu ile 240 Hz şeklinde laptopuma bağlayabilir miyim? Laptopumda Thunderbolt girişi mevcut.)

Odyssey G4: Baktığım monitörler arasında en yavaş olan monitör fiyatı diğerlerine göre daha uygun olmasına karşın tam emin değilim.

AOC 24G2zu: İnternette hakkında yine güzel yorumlar okudum ve yanlış hatırlamıyorsam eğer Dell'den de daha hızlı bir monitördü renk doğruluğu keza yine iyiydi fakat eski bir panel olması biraz kafamı karıştırdı.

ViewSonic XG2431: Genel olarak yabancı forumlarda çokça övülen bir model seçenekler arasındaki en hızlı monitör ve backlight storbing özelliği bulunuyor bunun yanı sıra kontrastı diğer monitörlere kıyasla daha düşük.

AOC 24G4X: Bu model için tam emin değilim 180 Hz ve diğelerine göre hemen hemen yarı fiyatına yakın bir farkı var buna karşı ViewSonic'de dahil olmak üzere içlerindeki en hızlı monitör. Forumlarda monitörün renklerinden şikayet etmişler ve sanırım monitörün Dell'dekine benzer şekilde mora yakın bir renkte olduğunu söyleyenler vardı. Bu monitörün aklıma girmesinin temel sebebi fiyatı fakat bunu tercih etmeli miyim yoksa 240 Hz almak daha mı mantıklı ondan emin olamıyorum.

Samsung Odyysey G6: Bu monitör diğerlerine göre çoğu konuda çok daha önde ve iyi olmasına karşın 2K olması biraz beni korkutuyor sistemin besleyebileceğinden çok emin değilim ancak kasayı topladığım zaman bu sorun ortadan kalkar diye yine de eklemek istedim.

Son model olarak ve ekstra bir durum taşıyan Alienware AW2523HF: Bu model bütçemin üstünde olmasına karşın yaklaşık 1 sene içerisinde kasa toplayacağım için bir acaba oluşturdu benim için. 360 Hz olması ve monitörlerin de çok sık değiştirilmeyen ürünler olmasından kaynaklı sistemi topladığım zaman 360 Hz'in işimi daha çok göreceğini düşünüyorum. Yani daha çok geleceğe yatırım olarak bütçemin biraz üstüne çıkıp bunu alınır mı? Yoksa 240 Hz ile 360 arasında çok bir fark olmamasından diğer modellerden birisini mi seçmeliyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
tarık tanta
2k 240hzlik bir sey bak cocugunun da gelecegine yatirim olur 😀360 cok gereksiz

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
tarık tanta
Teşekkürler hocam.
bende asusun 260hzlik modeli var 10a almistim ama suan 14 kusur oneririm ama tuzlu biraz daha uyguna ayni performansi alabilecegin monitorler var hocam akakceden filtreleyio bak istersen buraya atarsan yardimci olurum secmene

Precth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Taha Ahmet Sıbıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende asusun 260hzlik modeli var 10a almistim ama suan 14 kusur oneririm ama tuzlu biraz daha uyguna ayni performansi alabilecegin monitorler var hocam akakceden filtreleyio bak istersen buraya atarsan yardimci olurum secmene
Genel olarak attığım monitörler arasında kaldım hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
tarık tanta

surdan butcene yetenleri sec hocam yardimci olayim 1080p devri bitti artik ama ustunkoru lg ultragear twistedmind ve asusun modelini onerebilirim
samsungun modellerinde ghosting olayi fazla oluyor diye biliyorum

Precth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Taha Ahmet Sıbıç

surdan butcene yetenleri sec hocam yardimci olayim 1080p devri bitti artik ama ustunkoru lg ultragear twistedmind ve asusun modelini onerebilirim

samsungun modellerinde ghosting olayi fazla oluyor diye biliyorum
G4 ve G6 bu durumun dışı hocam testlerine vs de oldukça baktım özellikle va panel olmasına karşın çoğu ips panelden daha hızlı ve ghosting sorunu da rastlanmıyor pek. G6 için aklımdaki tek olumsuz soru sistemimin 2K 240 hz besleyip besleyemeyeceği ondan emin olamıyorum tabi o da ilerde kasayı toplayınca çözülecek ama ona neredeyse daha 1 sene var.

Komera

80+

Precth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Taha Ahmet Sıbıç
Buna baktınızmı hocam?

Hocam internetten testlerine vs baktım çok iyi duruyor fakat FHD 27 inç sıkıntı yaratmaz mı? 2K olan versiyonuna baktım o da maalesef bütçenin çok üstünde.

Top Bottom