Neler Yeni

8 GB Ram Bulunan Sistemime Ram Eklemeli miyim?

promenTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
burak
Arkadaşlar merhaba. Size bahsedeceğim konu hakkında yaklaşık 6 aydır düşünüyorum. Çok iyi bir bilgisayarım yok amd athlon x4 860k işlemcim ve Nvidia gt 1030 ekran kartım var 8 GB ddr3 işlemcim var. Bazı oyunları orta veya düşük ayarlarda oynuyorum ve su anlık yeni bilgisayar alacak durumum yok çokta bilgisayardan anlayan biri değilim. Sizlere sorum su şimdilik 8 GB ddr3 ram alsam bilgisayarımda performans artısı azda olsa olur mu ? işlemcim rahatlar mı ? merak ediyorum CS:GO - 100fps LOL - 100fps Valorant - 60fps tarzında alıyorum ama gene düşüşler yaşıyorum bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim Bu arada almak istediğim ve şuanda güncel olarak kullandığım RAM GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevirim.

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya

kullandığın ram bu sanırım ikinci elde bulabildim sadece 0ı stoklarda yok

Oyandığın oyunlarda 16gb ram gerektircek bi durum yok bence ddr3 bi sisteme yatırım yapmana gerek yok

promenTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

kullandığın ram bu sanırım ikinci elde bulabildim sadece 0ı stoklarda yok

Oyandığın oyunlarda 16gb ram gerektircek bi durum yok bence ddr3 bi sisteme yatırım yapmana gerek yok
COD warzone oynamak istiyorum ama heralde bu sistemle zor olur 16 GB olsa bile heralde dimi

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
warzoneda işkence çekersin o sistemle ama illa oynıcam diyorsan 10gb ram kullanımını aşan bir oyun alman gerekir 16gb ramle de işkence çekersin ama

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
Ahmet Aydın
Ekran kartın warzone için yetersiz. Oynadığın oyunlara da ram artırmanın bi faydası olmaz. Ssd yoksa ssd Alman seni baya bi rahatlatır ama. En azından oyunların yüklenme süresini hızlandırırsın. Bilgisayarın rahatlar biraz. Kullanım kolaylığı olur sana.

promenTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
burak
Fikirleniz için teşşekür ederim en iyisi uygun bir zamanda bilgisayar almak gibi duruyor

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
Alperen
Günümüzde artık 8 GB sınır, 12 GB ideal ve 16 GB rahatlık açısından gereksinim RAM'ler. Bu işlemci ve ekran kartı ile Warzone oynayamazsınız maalesef. Yine de ek bir RAM takviyesi çift kanal bellek teknolojisinden dolayı bir tık performans artışı sağlayacaktır.

promenTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
burak
Ekran kartın warzone için yetersiz. Oynadığın oyunlara da ram artırmanın bi faydası olmaz. Ssd yoksa ssd Alman seni baya bi rahatlatır ama. En azından oyunların yüklenme süresini hızlandırırsın. Bilgisayarın rahatlar biraz. Kullanım kolaylığı olur sana.
Ssd alırsam fps artışı olurmu ufakta olsa acaba

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
Alperen
SSD almanız FPS artışı sağlamaz. Windows açılışlarında ve oyun yüklenmesinde avantaj sağlar. Bazı oyunlarda HDD'den SSD'ye geçmek olası FPS düşüşlerinin önüne geçebiliyor.

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
Ahmet Aydın

1brahim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ibrahim ışık
Arkadaşlar merhaba. Size bahsedeceğim konu hakkında yaklaşık 6 aydır düşünüyorum. Çok iyi bir bilgisayarım yok amd athlon x4 860k işlemcim ve Nvidia gt 1030 ekran kartım var 8 GB ddr3 işlemcim var. Bazı oyunları orta veya düşük ayarlarda oynuyorum ve su anlık yeni bilgisayar alacak durumum yok çokta bilgisayardan anlayan biri değilim. Sizlere sorum su şimdilik 8 GB ddr3 ram alsam bilgisayarımda performans artısı azda olsa olur mu ? işlemcim rahatlar mı ? merak ediyorum CS:GO - 100fps LOL - 100fps Valorant - 60fps tarzında alıyorum ama gene düşüşler yaşıyorum bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim Bu arada almak istediğim ve şuanda güncel olarak kullandığım RAM GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevirim.

ekran kartınla işlemcini yükseltmen lazım her şey ram değil ama ekran kartını yüksek tutup işlemcini düşük tutamasın yada tam tersini oyüzden ikisini eşit tut ana kartınıda alcan işlemciye bağlı tut.​

Top Bottom