Neler Yeni

8 senelik TürkNet müşterisi olan ben Millenicom'a geçiyorum

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Arkadaşlar selam. Yaklaşık 8 sene veya o civarlardan beri TürkNet kullanıyorum. Sayısız insana tavsiye etmiş, sayısız insana övmüşümdür firmayı. Gerçekten de bu süre zarfı içinde ben çok memnundum. Ta ki şu zamana kadar. Bina altyapımda bir sorun var. Asansör çalışınca internet gidiyor. Turknet, telekom ekiplerini yolladı, kendi ekiplerini yolladı yok bulamadılar. Ben kendim elektrikçi çağırdım o hiç bulamadı ve aylardır uğraşıyorum çıldırmak üzereyim. Millenicom'a geçiş yapma sebeplerim: karşımda cidden bir muhattap bulamamam ve Türknet'in asla Türk Telekom ekiplerine söz geçirememesi. Ben Türknet'e X bir şey diyorsam hiç ilgilenmeden bana Y konusunda yardım etmeye çalışıyor ve direk telekom ekiplerine haber veriyor. Telekom ekibi gelmiş bana diyor ki "abi sen neden kayıt açıp açıp duruyorsun, müdürlükten bize haber gelip gelip duruyor senin altyapında sorun yok bana arıza kayıdı açma senin interneti çok veriyorlar sen 24 lik paket kullan" diyor. Ben adama diyorum abicim benim hat değerlerim iyi ben adsl kullanırken de bu sorunu yaşıyordum 35 lik paket kullanırken de. Sorunum senle değilki asansör ile. Asansör çalışınca internetim gidiyor. Israrla kabul etmiyor. Hangimiz teknik çalışanız anlamış değilim.

Anlayacağınız bugün Millenicom'a başvurdum. Geçiş sürecini merak edenler varsa diye detaylıca paylaşacağım. İyi forumlar.

Yusufya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Yusuf H.
Instagram
yhzltrk
Steam
yusufya
Discord
Youfi#1616
sen 24 lik paket kullan" diyor. Ben adama diyorum abicim benim hat değerlerim iyi ben adsl kullanırken de bu sorunu yaşıyordum 35 lik paket kullanırken de.
hocam bizimde sorun olmuştu süperonline mahallemize altyapı çalışması yaparken bizim türk telekomun kablolarını kesmiş meğersem :D herneyse biz arıza kaydı açtığımızda gelen abi işte yanındakine sordu burası kaç mbps diye bende altyapı sorgulama sitelerinde araştırmıştım bizim altyapıyı 50mbps yazıyordu hemen atladım bende 50 mbps diye oda dedi ki nerden biliyorsun? ben dedim işte şöyle şöyle sitelerden sorgulama yaptım dedim o bana o senin girdiğin sitelerin hepsi kafadan atıyor senin altyapın 35i bile zor veriyor dedi ben tabi şaşırdım türkiyenin %80i türk telekom altyapılı ve firmalar atıyorum altyapı 50 veriyorsa sana 100 veriyor paket sen alıyorsun 100 paketi ama birtürlü 100 alamıyorsun 50 üzerine çıkmıyor ondan sonra arıyorsun müşteri desteği işte açıyor türk telekom altyapılı ondan sonra firmanın ismini söylerken parazit yaptırıyor firma ismi anlaşılmıyor sen 50 altyapılı binada 100 alamadığın için topu türk telekoma atıyor yani kısaca benim tavsiyem altyapı hangi firmanınsa o firmayla devam edicen abi fiber altyapıyla türk telekomda max 100 alabilirken türknet nasıl 1000 veriyor? (biraz uzun oldu ama anlatmanın tek yoluydu)

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bizimde sorun olmuştu süperonline mahallemize altyapı çalışması yaparken bizim türk telekomun kablolarını kesmiş meğersem :D herneyse biz arıza kaydı açtığımızda gelen abi işte yanındakine sordu burası kaç mbps diye bende altyapı sorgulama sitelerinde araştırmıştım bizim altyapıyı 50mbps yazıyordu hemen atladım bende 50 mbps diye oda dedi ki nerden biliyorsun? ben dedim işte şöyle şöyle sitelerden sorgulama yaptım dedim o bana o senin girdiğin sitelerin hepsi kafadan atıyor senin altyapın 35i bile zor veriyor dedi ben tabi şaşırdım türkiyenin %80i türk telekom altyapılı ve firmalar atıyorum altyapı 50 veriyorsa sana 100 veriyor paket sen alıyorsun 100 paketi ama birtürlü 100 alamıyorsun 50 üzerine çıkmıyor ondan sonra arıyorsun müşteri desteği işte açıyor türk telekom altyapılı ondan sonra firmanın ismini söylerken parazit yaptırıyor firma ismi anlaşılmıyor sen 50 altyapılı binada 100 alamadığın için topu türk telekoma atıyor yani kısaca benim tavsiyem altyapı hangi firmanınsa o firmayla devam edicen abi fiber altyapıyla türk telekomda max 100 alabilirken türknet nasıl 1000 veriyor? (biraz uzun oldu ama anlatmanın tek yoluydu)
Evet biliyorum fakat ben karşımda artık bir muhattap arıyorum o yüzden millenicomu da deneyeceğim.

uydu3

80+ Silver
Türk telekom altyapısı var heryerde nerdeyse zaten senin dediğine göre türk telekom alsın herkes ozaman

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Millenicomdan bir umut mu bekliyorsunuz
7/24 Müşteri hizmetlerimiz var diyen millenicomu arıza için arayınca telesekreter sorununuz nedir diyor, atıyorum sık sık kopma sorunu yaşıyorsanız 1'e basın 1'e basıyorsun arıza kaydınız oluşturulmuştur deyip kapatıyor müşteri hizmetlerine bile bağlamıyorken seni sadece gidip arıza kaydı açıyor nerede 7/24 müşteri hizmetleri
Yaşadığım soruna bir çözüm olamadılar aradım telesekreter otomatik arıza kaydı açtı birileri geldi baktı dedi ki modemle alakalı 550TL modeme verdim sorun çözülmedi tekrar arıza kaydı oluşturdum biri geldi dedi ki modeme taktığınız bir şeyden kaynaklı çıkartıp düz bir şekilde taktı kabloyu sorun çözüldü muhtemelen dedi yine çözülmedi sonrasında oluşturduğum her arıza kaydında arıza kaydı 10 saniye sonra sorun gözükmüyor deyip kapatıldı

Eeeee senin tek yaptığın şey arıza kaydı oluşturtmak bize nerede müşteri hizmetleri?
Bende tekrardan geçtim türknete çokta memnunum

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Milenicomdada sıkıntınız devam edebilir. uyarı yapayım onun için.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Millenicomdan bir umut mu bekliyorsunuz
7/24 Müşteri hizmetlerimiz var diyen millenicomu arıza için arayınca telesekreter sorununuz nedir diyor, atıyorum sık sık kopma sorunu yaşıyorsanız 1'e basın 1'e basıyorsun arıza kaydınız oluşturulmuştur deyip kapatıyor müşteri hizmetlerine bile bağlamıyorken seni sadece gidip arıza kaydı açıyor nerede 7/24 müşteri hizmetleri
Yaşadığım soruna bir çözüm olamadılar aradım telesekreter otomatik arıza kaydı açtı birileri geldi baktı dedi ki modemle alakalı 550TL modeme verdim sorun çözülmedi tekrar arıza kaydı oluşturdum biri geldi dedi ki modeme taktığınız bir şeyden kaynaklı çıkartıp düz bir şekilde taktı kabloyu sorun çözüldü muhtemelen dedi yine çözülmedi sonrasında oluşturduğum her arıza kaydında arıza kaydı 10 saniye sonra sorun gözükmüyor deyip kapatıldı

Eeeee senin tek yaptığın şey arıza kaydı oluşturtmak bize nerede müşteri hizmetleri?
Bende tekrardan geçtim türknete çokta memnunum
Milenicomdada sıkıntınız devam edebilir. uyarı yapayım onun için.
Uyarılarınız için teşekkürler fakat ben birde Millenicom'u denemek istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Altyapım zaten sorunlu değil iki firmanında normal şartlar altında beni üzmemesi lazım. Fakat benim problemim farklı.

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7

Oktay58

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Oktay Nuri Orhon
1 yıla yakındır millenicom kullanıyorum ve çok memnunum hiç bir sorun yaşamadım gayette ilgililer arkadaşların bazıları galiba şanssız

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,240
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Telekom kendi müşterileri hariç diğerlerini 2. plana atar, Millenicom kurtaramaz seni muhtemelen.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Bugün resmi olarak internetim bağlandı ve geçişim sağlandı. Şuanlık pingimin azıcık yükselmesi dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Onu da soracam zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,506
Üyeler
156,622
Son üye
Samet57ns
Top Bottom