Neler Yeni

Öneri 8000 TL'e Kadar Mekanik Klavye Önerisi (75%)

CanTe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alican
Bütçe
8000
Arkadaşlar selamlar,

Halihazırda Logitech MX Keys kullanmaktayım. Home office çalıştığım için boş zamanlarımda oyun oynayabiliyorum. Yani günümün %80i iş, %20i oyunla geçebiliyor. Çok hardcore oyuncu değilim. Hatta oynadığım oyunlar hack and slash oyunlar genel olarak. Diablo 4, Titan Quest, Lost Ark gibi. Uzun süredir MX Keys kullandığım için sessizliğine alıştım fakat mekanik klavye de çekiyor insanın canı.

• Sessiz ve/veya az sesli switch olursa makbule geçer, çünkü geceleri çalışmayı seviyorum ve eşimin beni evden atmasını istemiyorum :cool:
  • 75% boyutlu (TKL) bir klavye arıyorum. 2D/3D animatörüm ve çok fazla F tuşları ile home-end-pageup-pagedown kullanmaktayım. O yüzden maalesef 60% kullanamayacağımı düşünüp direkt eledim. Yoksa Asus ROG Falchion RX aşırı beğendiğim bir klavye.
  • Custom klavye toplayacak deneyimim yok, daha doğrusu mekanik klavye deneyimim hiç yok.
  • Sadece araştırdığım üzere ABS değil PBT keycaps'li klavye aramaktayım.
  • Logitech MX Keys Mini Mechanical olana baktım, fakat keycapsleri sıkıntılı olduğu için vazgeçtim (space tuşu hiçbir keycaps ile uymuyor değiştirmek istersem).
  • Kablosuz aramaktayım. Aynı anda 2 makine kullandığım için rahat geçiş yapabileceğim bir klavye bakıyorum. (Bu sebeple Akko mod007B HE Santorini'yi çok beğenip elemiştim, geçiş switch'i caps lock'un altında:()
  • Hot-swap özellikli olursa ileride farklı switchler deneyebilirim diye düşünüyorum.
Bütçe 8000 TL.

Şu ana kadar baktığım klavyeler;

• Steelseries Apex Pro TKL 2023
  • Logitech G915 TKL (pbt değil)
  • Nuphy Air75 V2
  • Asus Rog Azoth (fakat dün 7000 TL bandındayken bugün zamlandı)

Top Bottom