Neler Yeni

87 mbps altyapım var ancak 55 in üzerine çıkamıyorum!

ErhanTG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Erhan Turgut
Merhabalar arkadaşlar.
yaklaşık 2 haftadır Türknet İSS tarafından hizmet alıyorum. Paketim gereği aslında 100 mbps'e kadar hız alabiliyorum, aynı şekilde altyapım da 87 mbps'e kadar destekliyor. Ancak ben bu hizmetlere rağmen aşağıda belirttiğim fotoğraflarda da görüldüğü üzere maksimum 45-55 arası download alıyorum. Arıza kaydı oluşturdum ancak problemin hat kaynaklı olmadığını, tarafıma 100 mbps geldiğini ancak modemimden etrafa maksimum 55 mbps dağıttığını söylediler. Modemim Türk Telekom'un verdiği ''TP LİNK TD-W9970V3'' model modem. Aynı modem ile 97 mbps alan arkadaşım var. Acaba ben herhangi bir ayar mı atladım diye düşünmeye başladım. Benimle aynı sorunu yaşayıp çözümü bulan arkadaşlar var ise cevaplarını bekliyorum teşekkürler. İyi forumlar.

Ekler

• speedtest.png
    speedtest.png
    24.6 KB · Hit: 73
  • ethernet durumu.png
    ethernet durumu.png
    2.6 KB · Hit: 72
  • dsl bağlantı.png
    dsl bağlantı.png
    17 KB · Hit: 75

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Merhabalar arkadaşlar.
yaklaşık 2 haftadır Türknet İSS tarafından hizmet alıyorum. Paketim gereği aslında 100 mbps'e kadar hız alabiliyorum, aynı şekilde altyapım da 87 mbps'e kadar destekliyor. Ancak ben bu hizmetlere rağmen aşağıda belirttiğim fotoğraflarda da görüldüğü üzere maksimum 45-55 arası download alıyorum. Arıza kaydı oluşturdum ancak problemin hat kaynaklı olmadığını, tarafıma 100 mbps geldiğini ancak modemimden etrafa maksimum 55 mbps dağıttığını söylediler. Modemim Türk Telekom'un verdiği ''TP LİNK TD-W9970V3'' model modem. Aynı modem ile 97 mbps alan arkadaşım var. Acaba ben herhangi bir ayar mı atladım diye düşünmeye başladım. Benimle aynı sorunu yaşayıp çözümü bulan arkadaşlar var ise cevaplarını bekliyorum teşekkürler. İyi forumlar.
Altyapınızın 87 mbps'e kadar desteklediğini nerden öğrendiniz?

ErhanTG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Erhan Turgut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
konu hala aktif arkadaşlar bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi ?

rtx 3090

80+ Silver
Merhabalar arkadaşlar.
wifi ile mi bağlanıyorsunuz

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
hayır hocam ethernet ile bağlanıyorum ancak wifi ile de bağlandığımda aynı hızı alıyorum.
Türknetin sitesinden alt yapı sorgulayıp ekran görüntüsünü paylaşır mısın? Doğruluğundan emin olalım.

Ape1995

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Alperen
Kanka şirket zaten sana 50 mbps veriyor ki üstünü bence desteklemiyor altyapın biraz daha arttırırlarsa verilen hızı hat zayıflaman 6 nım altına düşer ki bu da sürekli internetinde kopmalar yaratır

BerkayDMR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Demir
müşteri hizmetlerini arayıp modemin eski olduğunu söyle değiştirsinler bendede öyle çözüldü

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Altyapınız 50 mbps kadar sağlar durumda şu an. 87mbps gözüküyorsa sorguladığınız da birkaç sebebi olabiliyor bina içi kablolama yani ankastreden modeme gelen kabloda kesikler ekler olması buna sebep olabilir ya da ankastre kutusuyla ilgili bir sorun olabilir. Destek ekibi çağırın kontrol etsinler.

ErhanTG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Erhan Turgut
Altyapınız 50 mbps kadar sağlar durumda şu an. 87mbps gözüküyorsa sorguladığınız da birkaç sebebi olabiliyor bina içi kablolama yani ankastreden modeme gelen kabloda kesikler ekler olması buna sebep olabilir ya da ankastre kutusuyla ilgili bir sorun olabilir. Destek ekibi çağırın kontrol etsinler.
300 tl gibi bir cayma bedeli odedigim icin destek ekibine para vermek istemiyorum 108 tl ucret istiyorlar.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Modem arayüzünde yazan maksimum veri oranı alabileceğiniz sağlıklı* en yüksek değeri gösterir. Eğer 87 olduğunu söylüyorlarsa ve 100 mbps paket tanımlıysa, her seferinde farklı değer alırsınız. Türknet de bunu bilerek internet hızınızı dalgalanmayacak bir şekilde bir değere sabitlemiş gibi duruyor(50 mbps).

Top Bottom