Neler Yeni

Yardım 9 Ay Önce Aldığım Ürünü İade Edebilir miyim?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Hocam açıkcası ışık sızması olduğunu da düşünüyorum(İnternette böyle geçiyor diye dedim.) , tam emin olmamakla birlikte. Çünkü monitörün genel her yerini parlak görebilirken sağ ve sol üstleri biraz karanlık oluyor. (Curved bir monitör.)
ışık sızması tam tersi. siyah renkte karanlık ortamda orta taraflar karanlıkken kenarlar fazla parlak olur. renk siyahtan griye dönmüş olur.

MysLL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Hüseyin Demirci
ışık sızması tam tersi. siyah renkte karanlık ortamda orta taraflar karanlıkken kenarlar fazla parlak olur. renk siyahtan griye dönmüş olur.
Hmm, demek ki okuduğum yer yanlışmış. :D Tekrar bakayım o zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ilk aldığında çıktıysa zaten ayıplı maldır .
Anladım, ölü piksel çıktığı anda zaten değişim oldu. Demeye çalıştığım şey şu; garantiye gönderdiğimde daha önceden de ölü piksel sorunuyla karşılaştığımı belirtmem iyi/kötü bir durum yaratır mı?

Hocam çok daha büyük bir sorun vardı, şimdi aklıma geldi. (az önce yaşadım :D) Monitör bi anda kendini kapatıyor biraz arkadaki kablolarla oynayınca düzeliyordu. Bunu da ekleyeceğim şikayete de, iadeye yardımcı olur mu?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Hocam çok daha büyük bir sorun vardı, şimdi aklıma geldi. (az önce yaşadım :D) Monitör bi anda kendini kapatıyor biraz arkadaki kablolarla oynayınca düzeliyordu. Bunu da ekleyeceğim şikayete de, iadeye yardımcı olur mu?
zannetmiyorum. kabloda temassızlık varsa kablo değişir, sokette varsa belki bir ihtimal. ama onu da tamir edebilirler. umarım istediğin gibi olur sonuç

MysLL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Hüseyin Demirci
zannetmiyorum. kabloda temassızlık varsa kablo değişir, sokette varsa belki bir ihtimal. ama onu da tamir edebilirler. umarım istediğin gibi olur sonuç
Umarım hocam ya. AOC uzak durulması gereken bir marka.

Bu arada soket bozuksa uğraşmazlar gibi geliyor ya. *mesajlarım biraz geç gidiyor sonradan etiket gelirse kusura bakmayın.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Umarım hocam ya. AOC uzak durulması gereken bir marka.
teknoloji şans işi biraz. ben 2-3 sene kadar kullandım bir sıkıntı yaşamadım. modelden modele göre de değişir tabi. sonra sistemle beraber sattım gitti.

MysLL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Hüseyin Demirci
teknoloji şans işi biraz. ben 2-3 sene kadar kullandım bir sıkıntı yaşamadım. modelden modele göre de değişir tabi. sonra sistemle beraber sattım gitti.
Şanslıymışsınız. :D Ya açıkcası şu temassızlık sorunu bir ihtimal dedirtiyor da, bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Faruk Karaçoban
Selamlar, yaklaşık 2020 Eylül civarında yeni bir aoc monitör aldım ancak çerçevesinin gevşemesi ve tuşların içeri kaçması nedeniyle garantiye göndermek istiyorum. Fakat bir kaç sorum var.

1- Bu sorunlar sonucunda ben bu ürünü iade edebiliyor muyum? (Bir sene dolmadan ayıplı bir ürün varsa iade edilebiliyor diye duymuştum. Doğru/Yanlış bilemiyorum.)
2- AOC garanti servisi çok kötü diyorlar ama, Monitörü vatandan almıştım; vatana götürüp oranın aoc garantiye göndermem daha mı mantıklı?
Tüketici kanununda derki;
Alınan ürün ilk altı ay içinde arızalanırsa değişim, para iadesi talep edilebilir. Sizinki 9 ay olmuş maalesef bu tamire girer değişim çok zor ama iltimali var.

Gabenin yaveri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
emre
Servise gönderince sana iade veya değişim diye sorarlar eğer tamir edilemezse o zaman seçebilirsin
hocam neden kızgın attınız ki arkadaş alalı 9 ay olmuş, hiç bir firma para iadesi yapmaz ancak tamir ederler oda olmazsa aynı veya aynı değerde bir ürün ile değişim yaparlar.

Top Bottom