Neler Yeni

95kya bu kasa alınır mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Türkcan Acar
Selamlar arkadaşlar kasa için bütçem 95k az aşağı az yukarı oynayabilir. resimdeki gibi bir sistem oluşturdum ekstra sıvı soğutma ekleyeceğim. tabii ki ayrı ayrı alınca daha ucuza geliyor ben sadece parça seçimini göstermek için buradan topladım. sizce mantıklı mı toplamışım? monitör olarak VIEWSONIC XG2431 aklımda var daha farklı önerisi olan varsa lütfen belirtsin. yardımınızı bekliyorum.

Mesaj otomatik birleştirildi:

sıvı soğutucu tavsiyesi de arıyorum daha iyi monitör alınabilir mi emin değilim her oyunu oynarım fakat rekabetçi oyunlar favorim hz önemli
Hocam genel olarak kasa güzel duruyor. Ekran kartı modelini bilmememden ötürü pek hoş gelmemiş olsam da tahminimce türevleri arasında uygun fiyatlı olanı bu olsuğu için bütçeye mantıklı kaçabilir. Fakat o sisteme m serisi hemde mini anakart çok abez kaçar şahsi fikrimde. Zaten anakarta takacağınız kart kocaman olacak. Bence z serisi ve mini olmayan bir anakart sistem için daha sağlıklı olacaktır.

Mert.k

80+ Bronze
C4, Çöp Gibi Bilgi İçermeyen Tabirler
Selamlar arkadaşlar kasa için bütçem 95k az aşağı az yukarı oynayabilir. resimdeki gibi bir sistem oluşturdum ekstra sıvı soğutma ekleyeceğim. tabii ki ayrı ayrı alınca daha ucuza geliyor ben sadece parça seçimini göstermek için buradan topladım. sizce mantıklı mı toplamışım? monitör olarak VIEWSONIC XG2431 aklımda var daha farklı önerisi olan varsa lütfen belirtsin. yardımınızı bekliyorum.

sıvı soğutucu tavsiyesi de arıyorum daha iyi monitör alınabilir mi emin değilim her oyunu oynarım fakat rekabetçi oyunlar favorim hz önemli
Çöp gibi sistem

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Türkcan Acar
95K para vericem ve Ramlerim daha DDR6 yı geçtim DDR5X bile olmayacak

O ekran kartı yerine çok daha uygun fiyatlı ona yakın başka bir ekran kartı alınabilir
Güzel dostum. Ddr5x ile ddr6 ramler henüz piyasaya çıkmadı. Bu yorumundan bilgisayar toplamak, parçaların birbirleri arasında ki dengeden bir şey anlamadığını varsayıyorum.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Allah akıl fikir versin kardeş yıllardır öylece okurum takılırım yorum yazmam ama gerçekten kafa yok bu millette artık orası kesin. 95k nedir iyimisin sen git 2 tane motor al birdaha ki aya zam var ticaret yap gir köklü firmalar dan hisse al parayı ufak F olsa katla herkes ne kadar inanmış uçuk rakamlara pc almanın normal olduğuna ulan bende 1600af var 5500xt 4 GB ile daha oynayamağım oyun yok microsoft flight simulator oynuyorum şimdi ben bunu 2k veya 4k oynamışım ne farkı var valorant da ortalama 350 fps alıyorum ne 75hz monitör var daha yok drop yok takılma gibi saçma sapan şikayetlerim olmadı bırakın abi bu kafayı önemli olan alacak gücün olması değildir önemli olan parayı akıllı kullanıp parayı katlamaktır ben zenginim sanane diyeceksin kardeş zengin olman enayi olman anlamına gelmiyor bizim Türk milleti bu konuda malesef sidik yarışı içinde olmaya bayılıyor kuyruğa gir iphone 15 al aman 4000 serisi ekran kartları çıkmış koşun alalım dolar çıkacak fiyat artacak usta burası Türkiye yarın ne olacağı belli değil paranızı sağlama alın yarın birgün göç etmeniz gerekir başka bir durum olur o 100k verdiğiniz kasaları o kriz de satar yersiniz artık şimdi aklınca bana laf sokacaklar da olacak da zaten girip bakan bir insan da değilim siz inandığınız yolda gidin devam edin torunlara bırakırsınız eğer bırakacak bir şey olursa
:DHerkes oyun için mi alıyor? Her şey oyunlarda yüksek FPS mi? Sadece oyun için kullanılmıyor bilgisayar hatırlatıyım. Sen bu kafayla yatırım da yapma bence. Paran varsa alırısın paran yoksa almazsın. Milletin parası var alır almaz kime ne? 95K diye bide abartmıyor musun para mı 95K? İş için o zaman fabrikalarda ucuz makine alsın demi. Senin pc ile bi build alalım mı? Bakalım ne kadar sürecek acaba.

Güzel dostum. Ddr5x ile ddr6 ramler henüz piyasaya çıkmadı. Bu yorumundan bilgisayar toplamak, parçaların birbirleri arasında ki dengeden bir şey anlamadığını varsayıyorum.
Çıkmış olsada insanlar 95K yı ne büyütüyor böyle yav para mı şu ekonomide 95K.

JimmKai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cem Keser
Millet sistem önerisi isteyen adama sistem önerisi hariç her şeyi yazmış şaka gibi :D kedi pp'li birisde boş felsefe yapmış :D Milletin parasını nasıl harcaması gerektiğini anlatıyor haddi varmış gibi :D

Ustam görselde attığın sistem fena durmuyor. İşlemci soğutucusu göremedim onu şahsen en kötü 360mm adı sanı bilinen bir markadan alman gerektiğini belirtmem gerek.
Depolama birimi olarak alternatif olarak samsung tarafına bakılabilir.
Kasan güzel bir kasa içinde yanlışım yok ise güzel bir gold psu ile geliyor olması gerek beğenmedim diyen eleman neye göre beğenmemiş anlamadım :d.
Ekran kartında güzel, yine beğenmedim diyen eleman ventus gibi sıcak çalışan bir serinin ve 2k daha pahalı olan adında sadece ''MSI'' ibaresi olan bir kart atmış ağlarsın...
Monitör olarak https://www.gaming.gen.tr/urun/1891...ms-adaptive-sync-qhd-fast-ips-gaming-monitor/ bunu almanı daha mantıklı buluyorum. Elinde 4k oyunculuk için çıkmış bir kart var onu 1080p gibi bir çözünürlükte heba etme.
Hocam bir ara SSD konusu açtım bir ara beni profile girip insanların ve bu adamın attığı yoruma bakar mısınız?

:DHerkes oyun için mi alıyor? Her şey oyunlarda yüksek FPS mi? Sadece oyun için kullanılmıyor bilgisayar hatırlatıyım. Sen bu kafayla yatırım da yapma bence. Paran varsa alırısın paran yoksa almazsın. Milletin parası var alır almaz kime ne? 95K diye bide abartmıyor musun para mı 95K? İş için o zaman fabrikalarda ucuz makine alsın demi. Senin pc ile bi build alalım mı? Bakalım ne kadar sürecek acaba.

Merhaba bu adamın bana attığı yorumu ve sırf Asus SSD arıyorum diye konuda nasıl zorbalandığımı görmek için açtığım konuyu okur musunuz?

Merhaba bu adamın bana attığı yorumu ve sırf Asus SSD arıyorum diye konuda nasıl zorbalandığımı görmek için açtığım konuyu okur musunuz?
Sen yıllardır yaptığın gibi okumaya devam et isabetli bir şey yapmış olursun. Ayrıca akrabalarda suriyelilik var mı senin bir gün " göç " etmen gerektiğinde o tarafran gelen genlerin sana yol gösterir rahat kaçarsın.
Bir tane SSD konusu açmıştım. Profilimde bakabilirsiniz ürün arıyorum diye zorbalandım. Bide adamın bana attığı yoruma da bakın abi

nolur bir daha yazma her zaman yaptığın gibi okuyup takıl
Daha önce bir tane SSD konusu açmıştım. Ürün arıyorum diye hem yorumlar da zorbalandım. Hemde profilden bakıp bu adamın attığı yoruma bakar mısın?

95k pc alabiliyorsa herhalde varını yoğunu pcye basmıyordur diye düşünüyorum ki basıyorsa bile bu bizi ilgilendirmez. Adam verebiliyor parayı ve bizden öneri istemiş akıl değil. Siz almayacaksanız almayabilirsiniz kendi bilgisayarınız gayet yetiyorsa sizlik bir sorun yok gibi. Adam aktif oyun oynadığını belirtmiş ve performansın kendisi için önemli olduğunu söylemiş performans için de belli bir bütçeyi ayırmak gerekiyor ki sadece oyun oynayıp oynamayacağını da bilmiyoruz adamın mesleği hakkında bir fikrimiz de yok adamın ne kadar zengin olup olmadığı hakkında da bir fikrimiz yok. Bu bir zevk ve zevke bu şekilde para verebiliyorsa bırakın da versin kimseyi ilgilendirmez.
ASUS SSD arıyorum diye bir konu açtım profilimden bakabilirsin hem zorbalandım hemde bu adamın en son attığı yoruma bakar mısın?

Son düzenleme:
Top Bottom