Neler Yeni

A320M-E anakart bios update

WestnighT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
inan
Başlıktaki anakarta update yapacağım elektrik kesilmez diye umuyorum ama kesilirse ne olur ?Ne yapmam gerekir ? Asusun anakartı, servise falan mı yollamam gerek ? Ya da pili çıkarsam vs. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni alacağım işlemci muhtemelen r5 5500 veya r5 3600 bunlar sorun çıkartır mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,437
İsim
Emre Zengin
Başlıktaki anakarta update yapacağım elektrik kesilmez diye umuyorum ama kesilirse ne olur ?Ne yapmam gerekir ? Asusun anakartı, servise falan mı yollamam gerek ? Ya da pili çıkarsam vs. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni alacağım işlemci muhtemelen r5 5500 veya r5 3600 bunlar sorun çıkartır mi?
Elektrik giderse anakartı garantiye göndertip tekrardan BIOS'u yazdırtacaksın hocam. Takacağın işlemciler BIOS güncellemesi sonrası sorun çıkarmaz, normal kullanımda da sıkıntı çıkarmaz.
BIOS'u bu şekilde güncelleyeceksin:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 6210 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...320m-e/helpdesk_bios?model2Name=PRIME-A320M-E
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-A320M-E-ASUS-6210.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-A320M-E-ASUS-6210.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

WestnighT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
inan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elektrik giderse anakartı garantiye göndertip tekrardan BIOS'u yazdırtacaksın hocam. Takacağın işlemciler BIOS güncellemesi sonrası sorun çıkarmaz, normal kullanımda da sıkıntı çıkarmaz.
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 6210 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...320m-e/helpdesk_bios?model2Name=PRIME-A320M-E
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-A320M-E-ASUS-6210.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-A320M-E-ASUS-6210.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.
Çok teşekkürler hocam, şimdi servis ile görüştüm ama fiyat bilgisi veremediler sizin bilginiz varmı bios yazma kaç tl ye mâl olur ?

invy

80+ Bronze
Hocam bir şey sorucam PRİME-H610MR D4 anakart var bios Elektrik kesintisi koruması varmı? hep güncelliyorum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,437
İsim
Emre Zengin
Çok teşekkürler hocam, şimdi servis ile görüştüm ama fiyat bilgisi veremediler sizin bilginiz varmı bios yazma kaç TL ye mâl olur ?
Fiyat hakkında bir bilgim yok. Zaten BIOS güncellemesi maksimum 5 dakikalık iş. Ben kaç senedir güncelliyorum hiçbir sorun yaşamadım.
Hocam bir şey sorucam PRİME-H610MR D4 anakart var bios Elektrik kesintisi koruması varmı? hep güncelliyorum
BIOS Flashback özelliği yok.

• Beğen
Reaksiyonlar: invy

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Cem
donmamış çocuğa don biçmek gereksiz, siz güncelleminizi yapın olurda bi kesinti yaşayıp biosunuz göçerse öyle cözüm arayın 5dk süren bir işlem zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,773
Üyeler
147,606
Son üye
brk37
Top Bottom