Neler Yeni

Acemiler için ucuz motor tavsiyesi istiyorum.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,224
İsim
Berk Atmaca
Arkadaşlar selam. 17 yaşındayım 25 aralıkta 18 oluyorum :) Hep bir motor istemiştim. 125lik fazla ağır olmayan fiyatı piyasaya gore makul seviyede olan bir motor tavsiyeyi istiyorum. Daha once 6-7 ay 100lük motor kullanma fırsatım oldu (pederim mahalle içi dolaşmak için aldığı motor). Bana ne onerirsiniz? Yüksek hacimli motor kullanmak istemiyorum zaten bir tık zayıfım kaldıramam çok fazla ağırlığı :D Onerisi olan var mı? Mt125 düşündüm ama fiyatları biraz pahalı geldi.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Hocam ilk scooter alın böyle parçası ucuz ve az yakanlardan (scooter bilgim pek yok öneremiyorum) bunun nedeni yolda ayna,nerde durup kalkıcağın dönmeler vs alışırsın düşersende (ki yeni başlayana çok normal düşmek) parçası ucuz olduğu için için yanmaz.Ha yok ben 125ten başlıyacağım diyorsan cbr 125 alabilirsin az yakar parçası ucuzdur rakibi olan r125 var ama parçası pahalı ve mimarisi nedeniyle biraz daha sırt ağrıtır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar selam. 17 yaşındayım 25 aralıkta 18 oluyorum :) Hep bir motor istemiştim. 125lik fazla ağır olmayan fiyatı piyasaya gore makul seviyede olan bir motor tavsiyeyi istiyorum. Daha once 6-7 ay 100lük motor kullanma fırsatım oldu (pederim mahalle içi dolaşmak için aldığı motor). Bana ne onerirsiniz? Yüksek hacimli motor kullanmak istemiyorum zaten bir tık zayıfım kaldıramam çok fazla ağırlığı :D Onerisi olan var mı? Mt125 düşündüm ama fiyatları biraz pahalı geldi.
Hocam zayıf olmanız pek sıkıntı etmez ben 13 yaşındayım 500 kiloluk motor kullandım çok kez.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,299
İsim
Hakanbey
bütçeniz nedir. mt125 yeterli diye düşünüyorum.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Önerebileceğim motorlar, KTM Duke 125 ve MT125'dir. İkisinden şaşma derim.
Lakin Duke 125 alacaksan düşmemeye falan dikkat edeceksin. Nedeni ise parçalarının yan sanayisi bulunmadığı için parçaları çok pahalı.
Ayrıca bobber'da düşünebilirsin. "RKS K Light 202" modeline bir bak derim hoşuna gidebilir.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,224
İsim
Berk Atmaca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ilk scooter alın böyle parçası ucuz ve az yakanlardan (scooter bilgim pek yok öneremiyorum) bunun nedeni yolda ayna,nerde durup kalkıcağın dönmeler vs alışırsın düşersende (ki yeni başlayana çok normal düşmek) parçası ucuz olduğu için için yanmaz.Ha yok ben 125ten başlıyacağım diyorsan cbr 125 alabilirsin az yakar parçası ucuzdur rakibi olan r125 var ama parçası pahalı ve mimarisi nedeniyle biraz daha sırt ağrıtır.

Hocam zayıf olmanız pek sıkıntı etmez ben 13 yaşındayım 500 kiloluk motor kullandım çok kez.
Hocam 100'lük motor kullandığım için alıştım diyebilirim. O yüzden 125'liğe geçmek daha iyi olur diye düşündüm.
bütçeyi söylerseniz bilenler daha iyi yardımcı olucaktır
15 bin civarı bütçem var piyasayı bilmiyorum. 3 aşağı 5 yukarı çıkabilirim işte 17-18k sınır olur. Tabi kask falan da alacam onları da düşünmek zorundayımç

Önerebileceğim motorlar, KTM Duke 125 ve MT125'dir. İkisinden şaşma derim.
Lakin Duke 125 alacaksan düşmemeye falan dikkat edeceksin. Nedeni ise parçalarının yan sanayisi bulunmadığı için parçaları çok pahalı.
Ayrıca bobber'da düşünebilirsin. "RKS K Light 202" modeline bir bak derim hoşuna gidebilir.
Oneriler için teşekkür ederim. Biraz araştırayım. Zaten uzun vadede hayalini kurduğum bir şey. Şuan tek amacım universiteyi kazanmak :)

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Hocam 100'lük motor kullandığım için alıştım diyebilirim. O yüzden 125'liğe geçmek daha iyi olur diye düşündüm.

15 bin civarı bütçem var piyasayı bilmiyorum. 3 aşağı 5 yukarı çıkabilirim işte 17-18k sınır olur. Tabi kask falan da alacam onları da düşünmek zorundayımç

Oneriler için teşekkür ederim. Biraz araştırayım. Zaten uzun vadede hayalini kurduğum bir şey. Şuan tek amacım universiteyi kazanmak :)
Hayalimiz bir diyeyim o zaman:)
Bütçende MT125 alabileceğini pek sanmıyorum. KTM Duke 125 daha uygun fiyatlardan satılıyor.

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
cfmoto 150nk mt125'e göre biraz daha uygun fiyatlı. ve 25cc daha büyük motora sahip olması aldıktan sonra sizi biraz daha mutlu edebilir.
parça bulunabilirliği konusunda bilgim yok.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,224
İsim
Berk Atmaca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayalimiz bir diyeyim o zaman:)
Bütçende MT125 alabileceğini pek sanmıyorum. KTM Duke 125 daha uygun fiyatlardan satılıyor.
Birikim yapmaya devam ediyorum işte. Sene sonunda ne olur ne değişir bakalım artık bütçemize uygun 2. el bir şey buluruz inşallah. Hayallerimizi gerçekleştirmek dileğiyle :3

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
yakup alkan
direk gidip mh drift 125 al çok kaliteli motor her işini görür gidip 2. el sağı solu parçalanmış cbr lara hayvan gibi para vereceğine bundan al ve hafiftir aşırı kullanışlı sadece biraz yüksek boyun biraz yüksekse her türlü götürür

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN

hangi motor o :):)

yamaha xt125 bakmani tavsiye ederim tabi eger enduro seversen(klavyem turkce degil kusura bakmayin).

bende 225 ligi var menunum benimki eski oldugundan ariza yapmisti(23 yasina motor)ama suan halletim ve memnunum .125 lik modellerde daha yenilerinde mevcut.

Son düzenleme:

slmbnemıstık

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,192
İsim
kedü
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet 🏍️
Bütceniz varsa CBR 125 r önerim ben kendi CBR da 150km gördüm anca kesiciye girdi
Yamaha yzf r125 ise 134km de kesiciye giriyor çıkmıyor

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
cbr 250 sürmüştüm ama tabi kısa mesafe ayağım yetmediği için 2 dönüş sonra falan motorun sahibi duruyordu o tuttu öyle durdum.Onun harici tek başıma ar50 kasırga tarzı motorlardan kullandım boyum yettiği için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
905,299
Üyeler
140,474
Son üye
Tenable
Top Bottom