Neler Yeni

-ACİL-çift monitör sorunu

winthell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ozan karğın
Önceden 60 ve 144Hz kullanıyordum, şimdi 75Hz ve 144Hz kullanıyorum.
Arkadaşlarımda benim gibi eski monitörlerini değerlendirir ama ben hariç hiç biri bahsettiğin sorunu yaşamadı.
Benim yaşama sebebim de aktif dönüştürücü kullanıyordum anlık kararıp düzeliyordu eski monitör. Pasif dönüştürücü kullanınca sorun düzeldi. Şuan bir ucu DP diğeri VGA olan tek bir kabloyla bağlı 2 yıldır sorunsuz çalışıyor.

Monitörlerin birbiriyle uyum sağlaması diye bir durum yok. Sadece aynı görüntüyü 2sine birden yansıtırsanız uyum gerekir. Ondada hangisi geri kalıyorsa diğeri o ayarlara otomatik geçer çözünürlük ve Hertz olarak.
Sorunun çözümü için monitörlerin kendisinden değil kablo, çift monitör ayarlarından veya ekran kartı başta olmak üzere sistem parçalarından şüphe duyulmalı.

Monitörler çıkış birimidir yani bilgisayardaki veriyi dışarıya aktarır, dışarıdaki veriyi içeriye değil. Giriş birimi olsa sorun monitörün kendisinde de olabilir derdim.

1. Monitör: Asus Vg24vq 144 Hz 1920x1080 çözünürlük
2. Monitör: Acer G195HQV 75Hz (oc'lu) 1366x768 çözünürlük

Twitch izlerken diğer ekranda ne işlem yapılıyor?
Bir işlem yapılmıyor yayın açıkken fakat 60hz monitör bağlantısını kestiğimde sorun düzeliyordu. Tahminimce dediğiniz şeylerden yola çıkarsam sorun kabloda

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bir işlem yapılmıyor yayın açıkken fakat 60hz monitör bağlantısını kestiğimde sorun düzeliyordu. Tahminimce dediğiniz şeylerden yola çıkarsam sorun kabloda
Bu arada belirtmeliyim ki İnternette aktif dönüştürücü al yoksa sorun yaşarsın diyenler çok fazla. Dedikleri belki doğrudur bilemiyorum ama ben aktif dönüştürücüden sorun yaşayıp normale geçtim. Kafası karışmış yanlış bilgilendirmiş diye düşünmeyin.
Kablomu vatandan 100 TL'ye almıştım 2 3 sene önce birebir aynısı. Tabii bu kadar para verilmez güvenilir markaların kablosu olsun yeter.

Birde hiç bir işlem yapılmaması genelde kablodan dolayı olmaz. Kablonuz markasız çin malı bir şey mi?

Top Bottom