Neler Yeni

Acil: Psu'dan Gelen Kablo HDD'ye bağlanmıyor !! ACİL YARDIM LÜTFEN.

glmugur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ugur demiral
Bütçe
5
Merhabalar, daha dün yeni bir sistem topladım. Şuanda frisby 500w psu ve 240gb M.2 SDD kullanıyorum.
nerden baksanız 10 yıllık Eski bilgisayarım var, içinde; yine çok eski Psu 250w sanırım ve 500gb harddisk bulunuyordu. HDD'yi yeni sistemime değerlendirmek istedim, 240gb m2 SDD yetmediği için
eski bilgisayarımdaki Hardiskki söktüm ve yeni toplamış olduğum sisteme takmaya çalıştım ama olmadı..
Harddisk'e güç için takılan büyük uçlu kablo var ya hani nasıl anlatsam bilemedim güç kaynağından gelen renkli kırmızı, sarı, siyah bulunan, ismi sata kablosu sanırım :D
Oraya (yani HDD'ye) yeni sistemimdeki frisby 500w güç kaynağından gelen, sata kablosunu takmaya çalıştım ama olmadı.

yani yeni almış olduğum frisby 500w sata kablosu ve eski 250w güç kaynağımdaki sata kablolar farklı..
harddiskimi takamıyorum frisby'den gelen sata kablosunu.. maalesef.. uymuyor.. ben takamamış olamam çünkü sürekli denedim olmuyor.. zorlamak da istemedim.

Sanırım sorun şudur diye düşünüyorum;
Eski bilgisayarımdaki yani 250w psudan gelen sata kabloların hepsi 5 farklı renkli bulunmakta. yani biri kırmızı renk diğeri ise siyah, sarı.. Diğer renkleri hatırlamıyorum kasayı az önce kapattım yerine koydum,...
Yeni Sistemimdeki yani frisby 500w psudan gelen sata kabloların hepsi 4 farklı renkli bulunmakta. biri yine kırmızı, sarı , 2 tane de siyah var.. YANİ BİR RENK EKSİK SANIRIM.. bu yüzden hdd'ye takılmıyor.
kabloların uçları uymuyor diye düşünüyorum. çünkü psudan gelen sata kablosu eski pc 5pinli yeni pc ise 4 pinli.
pin dediğim şeyi anakart güç kaynağı kablosuyla karıştırmayın lütfen.
umarım dediğimi anlamışsınızdır.
umarım anlatabilmişimdir :d
Başka form sitelerine baktım ama hiçbir çözümü bulamadım...

ne yapmam lazım ? zaten yeni sistemime HDD'yi kasanın içine koyulacak yer yok.. Bende bulunan bu HDD'yi boşverip yani internetten yeni 480GB Sata SDD almayı düşünüyorum alırken neye dikkat etmeliyim?
Frisby 500w psu sata kabloların hepsi , sata SDDlerin hepsine uyar mı?
tekrar aynı duruma düşmek istemiyorum. kabloların hepsi uysun istiyorum.
frisbydeki kablolarda 4 farklı renk bulunuyor 5 değil.. 500gb eski harddiskime bu yüzden uymuyor diye düşünüyorum..
hardiskim'de eski bu arada yeni değil..

internetten alacağım yeni Sandisk 480gb sata SDD'yi, Frisby'den gelen 4 renkli yani (kırmızı,sarı,2tane siyah) sata kablolarını bağlayabilir miyim? Kablolar uyar mı??

Şimdiden çok teşekkür ederim..

Penguen

80+ Silver
Fotoğraf eklesen daha yardımcı olurdu. HDD'ye bağlayacağın parça L şeklinde, uzun ve dar bir parça olacak.

Araba

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,023
İsim
araba
keşke frisby psu almasaydın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,186
İsim
Murat Orhan
SSD ve HDD'nin girişleri aynı. Kablo vesaire farketmeden girer. Lakin bazen minimetrik şekilde girmediği oluyor. Başka kabloyla deneyin girecektir bende de oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

keşke frisby psu almasaydın.
Patlayan bir marka değil merak etmeyin sadece ucuz ve +80 verimlilik sertifikası yok ucuz diye onu tercih etmiş olabilir

Meliordie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Ramazan Üyücü
HDD ide standardındaysa o sisteme dönüştürücü olmadan takamazsın. Güç olayını halledersin ama sata kısmını hallemezsin.

Top Bottom