Neler Yeni

Acil Yardım! Aynı Üniversitede hem açık öğretim hem de lisans okunur mu?

Boontyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet
Merhaba, öncelikle İstanbul Üniversitesi açık öğretim olarak 2 senelik bir bölümde okuyor gözükmekteyim. Yine bu YKS seçim zamanında 4 yıllık bir bölüme kayıt yaptırmak istiyorum. Açıkta tıbbi sekreterlik okuyorum, şimdi ise ilahiyat yazacağım. Hem örgün hem de açık okunabiliyor diye biliyorum ama bu aynı üniversitede yapılıyor mu bilmiyorum ve hiçbir yerde yazmıyor. Bunu sormak istedim?

Bir de okunmaması taktirde mesela 2 3 gün sonra kayıt sildirme için e-posta atacağım, bunlar hemen işleme alınır mı? Silseler bile bir dönem geçmesi gerekiyor mu yoksa 25 gün sonra olacak olan üniversite kayıtlarında kayıt yaptırabilir miyim?

Üniversitenin açık öğretim sayfasında sayfasında "ön lisans programı mezunu ya da öğrencisi iseniz ön lisans programlarına, lisans programı öğrencisi ya da mezunu iseniz hem ön lisans hem de lisans programlarına okuduğunuz ya da mezun olduğunuz programın aynısı olmamak kaydıyla kayıt yaptırabilirsiniz" yazıyor ama bazı kişiler ise bu şekilde okuyanlar var diyor.

Pukiina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Pukiina
Merhaba, öncelikle İstanbul Üniversitesi açık öğretim olarak 2 senelik bir bölümde okuyor gözükmekteyim. Yine bu YKS seçim zamanında 4 yıllık bir bölüme kayıt yaptırmak istiyorum. Açıkta tıbbi sekreterlik okuyorum, şimdi ise ilahiyat yazacağım. Hem örgün hem de açık okunabiliyor diye biliyorum ama bu aynı üniversitede yapılıyor mu bilmiyorum ve hiçbir yerde yazmıyor. Bunu sormak istedim?

Bir de okunmaması taktirde mesela 2 3 gün sonra kayıt sildirme için e-posta atacağım, bunlar hemen işleme alınır mı? Silseler bile bir dönem geçmesi gerekiyor mu yoksa 25 gün sonra olacak olan üniversite kayıtlarında kayıt yaptırabilir miyim?

Üniversitenin açık öğretim sayfasında sayfasında "ön lisans programı mezunu ya da öğrencisi iseniz ön lisans programlarına, lisans programı öğrencisi ya da mezunu iseniz hem ön lisans hem de lisans programlarına okuduğunuz ya da mezun olduğunuz programın aynısı olmamak kaydıyla kayıt yaptırabilirsiniz" yazıyor ama bazı kişiler ise bu şekilde okuyanlar var diyor.
Merhaba bildiğim kadarıyla bu Erzurum da falan okurken açıktan bir üniversite daha okunuyor diye biliyorum. Ama işi tecrübelisinden öğrenmek istersen eğer, Twitter da salim ünsal hoca var instagramda da edasfosakademik var onlara da bir danış derim

Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Furkan Sünney
Ben Çanakkale de örgün 4 yıl okurken (6 yıl sürdü bitirmem) 2 ayrı açık öğretim programı bitirmiştim. 2 side 2 yıllık ve anadolu üniversitesindendi. Şu an örgün yazılım mühendisliği okuyorum okurken de anadolu açıktan fotoğraf bölümünü okuyorum 2 yıllık. Ayrı örnek vereyim. Çanakkale de arkadaşım 4 yıllık acil yardım afet yönetimi örgün okurken, tekrar sınava girip aynı anda 2 yıllık paramediklikte okumuştu.
Tabii benim tam olarak bilmediğim kısım, o 2 yıllık bölümün, 4 yıllık bölümün alt öğretimi mi olmalı ? Eğer 2 si örgün olacaksa bunu sormalısın.
Bir örgün bir açık okuyacaksan,
4 Yıllık örgün; hem 4 yıllık hem 2 yıllık açık alabilir.
2 yıllık örgün; sadece 2 yıllık açık alabilir.
Başarılar dilerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzeltme yapayım, arkadaşımın okuma şekli; 4 yıllık örgün okurken 2. Sınıfta tekrar sıva girip aynı anda 2 yıllık paramediklikte okuyabilmesiydi. Dersleri ona göre ayarlayıp hem bizde hem myo da derse giriyordu.

Top Bottom