Neler Yeni

acil yardım lütfen ekran kartı fırınlama

Muhammed.eminn

80+ Bronze
peki sorum şu tek güç kablosu takılırsa kartın fanları dönermi çünkü bu kartta 2 güç girişi vardı

rapstarjustercik

80+ Bronze
Söküp direk kartı fırına atmışsın, öyle fırınlama mı olur ? O kartın lehimleri falan erimiştir, akmıştır o devreleri, daha unut o kartı, bir profesyonel değilseniz aşırı zor
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki sorum şu tek güç kablosu takılırsa kartın fanları dönermi çünkü bu kartta 2 güç girişi vardı
Fanı dönse bile işine yaramaz

Muhammed.eminn

80+ Bronze
Söküp direk kartı fırına atmışsın, öyle fırınlama mı olur ? O kartın lehimleri falan erimiştir, akmıştır o devreleri, daha unut o kartı, bir profesyonel değilseniz aşırı zor

Fanı dönse bile işine yaramaz
knk bak youtubede aç izle kaç kişi direk fırına atıyor çalıştırıyor

rapstarjustercik

80+ Bronze
knk bak youtubede aç izle kaç kişi direk fırına atıyor çalıştırıyor
Kardeş, o adamlar senin gibi kartı alıp fırına koymuyor, altına üstüne bir şeyler koyup kendini garantiye alıyor, ayrıca bu yöntemin çalışacağının yüzde yüz garantisi yok. Senin gibi yüzbinlerce kişi fırınlamayı yanlış yaptığı için, veya doğru yaptığı halde kartı yakıyorlar. Dediğim yöntemi yapsaydın daha iyi olurdu, fırınlama direk kartı çöpe atmak demektir.

Muhammed.eminn

80+ Bronze
t
Kardeş, o adamlar senin gibi kartı alıp fırına koymuyor, altına üstüne bir şeyler koyup kendini garantiye alıyor, ayrıca bu yöntemin çalışacağının yüzde yüz garantisi yok. Senin gibi yüzbinlerce kişi fırınlamayı yanlış yaptığı için, veya doğru yaptığı halde kartı yakıyorlar. Dediğim yöntemi yapsaydın daha iyi olurdu, fırınlama direk kartı çöpe

Kardeş, o adamlar senin gibi kartı alıp fırına koymuyor, altına üstüne bir şeyler koyup kendini garantiye alıyor, ayrıca bu yöntemin çalışacağının yüzde yüz garantisi yok. Senin gibi yüzbinlerce kişi fırınlamayı yanlış yaptığı için, veya doğru yaptığı halde kartı yakıyorlar. Dediğim yöntemi yapsaydın daha iyi olurdu, fırınlama direk kartı çöpe atmak demektir.
tamam bende direk atmadım zaten altına kağıt ve düz tutsun diye kitap koydum

rapstarjustercik

80+ Bronze
t

tamam bende direk atmadım zaten altına kağıt ve düz tutsun diye kitap koydum
Kağıtın aşırı derece de çabuk ısınıp yandığını bilmiyormusun ? Ayrıca kitaplarda kağıttan oluşuyor, sen bildiğin ateşe barut atmışsın :D O kart daha çalışmaz bak güven bana uğraşma, lehimleri dahil bir çok yeri erimiştir o kartın

Muhammed.eminn

80+ Bronze
Kağıtın aşırı derece de çabuk ısınıp yandığını bilmiyormusun ? Ayrıca kitaplarda kağıttan oluşuyor, sen bildiğin ateşe barut atmışsın :D O kart daha çalışmaz bak güven bana uğraşma, lehimleri dahil bir çok yeri erimiştir o kartın
tamam ozaman ben letgodan birine kakalarım onu .)

Jaja50

80+ Silver
Fırınlama derken ciddi ciddi fırına mı attın la?

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
selam kankalarım şimdi ben geçen gün parçaparça 2.el pc aldım yani ekran kartını başka birinden geriye kalanları başka birinden aldım ekran kartını taktım anakart slotuna sonra bi bkatım 2 tane güç giriş yeri var baktım 1 tane oraya giren kablo var bende onu soktum yerine sonra açtım pc yi ekran kartına takıyorum kabloyu görüntü yok ama fanlar dönüyor bu arada ekran kartı powercolor radeon hd6950 sonra internette araştırma yaptım fırınlama gibi bir yöntem gördüm söktüm kartı attım fırına 180 derece ısı ile 5 dk yakın ısıttım içinde böyle gpunu oralarda birşeyler patlıyordu ben çıkarttım kartı taktım yine görüntü yok sonra bi baktım o 2. girişin kablosu kasanın bir yerine sıkışmış çıkardım taktım ekran kartına yani 2 güç girişide takılı kabloları sonra taktım yine görüntü yok çakmakla ısıttım yine görüntü yok bugün yine 200 derecede 5 dk ısıtcam diğerinde 180 dreceydi sizin görüş ve önerileriniz nedir acaba
şimdi orda iki tane ayrı güç girişi vardı sen birini taktın ve çalışmadı diye fırına attın 180 derece de çalıştırdın.. şimdi at çöpe

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
aynen öyle fırınlama geçici bir çözüm zaten
Ki o da soğuk lehim varsa geçici, mosfet arızası gibi sorunlar varsa çözüm için gram katkısı olmuyor.

şimdi orda iki tane ayrı güç girişi vardı sen birini taktın ve çalışmadı diye fırına attın 180 derece de çalıştırdın.. şimdi at çöpe
Fırınlamayla kart ölmez.

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
Ki o da soğuk lehim varsa geçici, mosfet arızası gibi sorunlar varsa çözüm için gram katkısı olmuyor.
2.elde ekran kartı sıkıntılı hele arkadaşın bilmeden yaptığı işlemler tamir edilebilecekse bile kartı götürmüş olabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,384
Üyeler
140,480
Son üye
kadirbgcii
Top Bottom