Neler Yeni

Çözüldü✓ AÇILAN AMA AYNI ZAMANDA AÇILMAYAN BİLGİSAYAR

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
TALAT OEKDE
1 Ay öncesine kadar sorunsuz kullandığım bilgisayarım açılmamaya başladı. Kasanın start düğmesine bastığımda sıvı soğutucu fanları,işlemci fanı,anakart ışıkları,kasanın argb ön aydınlatmaları,argb temperli cam aydınlatmaları,rgb ram'leri hepsi çalışıyor hatta ekran kartının fanları da durmadan dönmeye başlıyor ama çalışmayan tek şey kasanın altındaki içeriye hava üfüren 3 fandan 2'si ve egzoz fanı çalışmıyor. Ve bu fanlar çalışmadığında monitöre de sinyal gelmiyor. Bazen kasayı sallıyorum, hafif yere vuruyorum bu fanlar dönmeye başlıyor ve monitöre sinyal geliyor görüntü geliyor.Ben bu işin içinden çıkamadım dostlar hatta pc tamircisine dahi götürdüm yüklü bir miktar talep edip bana pc açılır vaziyette teslim ettiler ama 4 gün geçti ve bilgisayarım aynı durumda bir değişiklik yok bir bakıyorsun açılıyor bir bakıyorsun açılmıyor. Bana ne sorun vardı dediğimde, '' Cihazınızda Ram Bellek tanımlama sorunu var '' dediler. Çözüm bulamadım sizlere danışmak istedim.

Ekler

• WhatsApp Görsel 2023-11-14 saat 18.09.38_f36e34cd.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-11-14 saat 18.09.38_f36e34cd.jpg
    141.6 KB · Hit: 49

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
O altta çalışmayan fanların kablolarını kontrol ettiniz mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
TALAT OEKDE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O altta çalışmayan fanların kablolarını kontrol ettiniz mi?
Evet kontrol ettim bağlantıda sorun yok zaten dediğim gibi fanlar çalışıyor ama kasa ile uğraşınca kurcalayınca bazen çalışıyorlar ve çalıştıkları gibi görüntü geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

!! GÜNCELLEME !! Şimdi tekrardan Bilgisayarı açmak istediğimde yine açılmadı ve biraz uğraştım.Alakalı mı bilmiyorum ama anakart power kablosunun takılı olduğu yuvaya ( belki gevşek takılmıştır diye ) baskı uyguladım ve monitöre sinyal geldi açıldı.

Son düzenleme:

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Evet kontrol ettim bağlantıda sorun yok zaten dediğim gibi fanlar çalışıyor ama kasa ile uğraşınca kurcalayınca bazen çalışıyorlar ve çalıştıkları gibi görüntü geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

!! GÜNCELLEME !! Şimdi tekrardan Bilgisayarı açmak istediğimde yine açılmadı ve biraz uğraştım.Alakalı mı bilmiyorum ama anakart power kablosunun takılı olduğu yuvaya ( belki gevşek takılmıştır diye ) baskı uyguladım ve monitöre sinyal geldi açıldı.
Evet anakartla alakalıda bir problem olabilir genelde böyle vurdum çalıştı şeyleri kablonun tam oturmaması veya anakartla alakalı oluyor, ha anakarttan önce ram oturmaması veya ram soketlerinde bir problemden kaynaklı oluyor ama sizin ram ile alakalı bir probleminiz yok. Bilgisayarcıda sadece kablolarla biraz oynamıştır ramı tak çıkar yapmıştır silgiyle silip vs. bunun için sizden yüklü para istemiş yani haliyle dolandırmış hocam. Böyle şeylerde ilk başta forumlardan veya YouTube'dan destek almak daha mantıklı ha hiç olmuyor son çare bilgisayarcıya gitmektir benim için.

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Anakart ve ekran kartı güç bağlantılarının tam yapıldığından emin olun. Ramleri çıkarıp takın, bios güncellemesi yapın. Bir de bilgisayarcıya gitmenizi önermiyorum, kazık fiyat vermelerinin yanında parça araklama durumları da yaşanabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
TALAT OEKDE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostlar sorun çözüldü. Bios pil yuvası lehimlerden biri düşmüş ve bios pili temassızlık yapıyormuş.Yuva lehimlendi yeni pil takıldı bios güncellendi sorun çözüldü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,865
Üyeler
156,532
Son üye
Aarass
Top Bottom