Neler Yeni

Yardım ADRESİMDE ALTYAPI MI YOK BOŞ PORT MU YOK?

Öğrenen_biri

80+ Bronze
ülkede her şey torpil ya biz nerden bulacaz üniversite öğrencisiyim yıl 2023 antalyanın göbeğindeyim yıllardır internetim yok şaka gibi
aga valla bilmiyorum cidden bende istemezdim ama online okuyordum annemde söylemiş ve adamda gelip yaptı. Yoksa bende birisinin hakkına girmek istemezdim. Şurada da saçmalık var. Eğer bina yapılıyorsa o internet altyapısı kimde daire mahalledeki daire sayısı kadar toplam port yapmalı.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,320
İsim
Hakanbey
Port mevzunu şundan dolayı kaynaklı Sokak tapu kadastro göre ele alınır her parsel tahminen 4 veya 6 bağlantı gelecek şekilde ana kutu koyulur ve örnek vereyim sokakta 20 bina yapılacak diyelim her binayada 6 port verilecek desek 120 port sokağa aktif edilecek şekilde fiziksel olarak hazırlanır ve aktif edilir. Bu noktadan sonra eğer 1 binada 6 daire yerine m2 yi düşürüp 12 daire yaparsa mal sahibi ve çoğunluk bu şekilde yapılırsa 120 internet kullanan kişi sayısından sonra bağlantı için başvuran kişilere port yok uyarısı gidecek bunun için TT alt yapı müdürlüğüne en az 20 ıslak imzalı başvuru yapışldığı taktirde işleme alınıp 6 ay yada 1 sene içerisinde çözülüyor Ana kutuya Port ilavesi gerekliyse Yeni bir kutu takılıyor.

Arkadaşın sorunuda Ya Kutuda fazla port olmadığından TT ekipleri hat bağlayamıyor yada Port sorunu yok ama Evinde Hiç hat yok. SIfırdan kablo çekilmesi gerekli bunu TT ekiplerine sorması gerek

Top Bottom