Neler Yeni

Ailem Eşit Ağırlık Okumamı İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Tarık06

80+
Arkadaşlar 10.sınıfa geçtim ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacağız ben eşit ağırlık seçmek istiyorum çünkü iktisat (ekonomi) okumak istiyorum ama babam ile abim ittifak yapmışlar illaha bana sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar annemde bana diyor ne istiyorsan onu oku ama babam ile abim sayısal okumamı istiyor benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yıl matematik 50 geometri 50 ve fizik dersi 45 ti karne notlarım bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum ama abim ile babam bana diyor illaha tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edeceğim eşit ağırlık okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,643
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Arkadaşlar 10.sınıfa geçtim ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacağız ben eşit ağırlık seçmek istiyorum çünkü iktisat (ekonomi) okumak istiyorum ama babam ile abim ittifak yapmışlar illaha bana sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar annemde bana diyor ne istiyorsan onu oku ama babam ile abim sayısal okumamı istiyor benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yıl matematik 50 geometri 50 ve fizik dersi 45 ti karne notlarım bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum ama abim ile babam bana diyor illaha tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edeceğim eşit ağırlık okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?
Acaba üniversiteye gidecek, mesleği yapacak olan baban ve abin mi? Bu kadar karışmaları saçma. Sayısala gidip kötü puan alacağına EA dan iyi puan al daha iyi. Annenle konuşup babanın ve abinin davranışlarının iyi olmadığını birlikte söyleyin. Onları uyarın.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
De ki baba bu sene 18bin tane doktor almışlar 15 bin hemşire almışlar ileride doktorlar da işsiz kalacak . Doktorlar doktorlarla yarışırsa kpss 99 falan olur. Bizzat benim çevremdeki tüm arkadaşlarım yurdışı için çalışıyor, sana önerim babana bunu düzgünce anlatman ve boğaziçi odtü bilkent gibi üniversitelerin kalitelerini anlatman (ekonomi için vs)

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Benim hayatımı siz mi seçiyorsunuz de.

Bu kadar kolaysa doktor olmak siz neden olmadınız diye de ekle. Özellikle abine söyle bunu.

Aslında istatistik bölümünde iyi para vardı galiba sayısal ile alıyor ama.

Tarık06

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acaba üniversiteye gidecek, mesleği yapacak olan baban ve abin mi? Bu kadar karışmaları saçma. Sayısala gidip kötü puan alacağına EA dan iyi puan al daha iyi. Annenle konuşup babanın ve abinin davranışlarının iyi olmadığını birlikte söyleyin. Onları uyarın.
Babamla abime söylüyoruz ama hep sayısal oku diyorlar inat etmişler bizde ne yapacağımızı şaşırdık
Mesaj otomatik birleştirildi:

De ki baba bu sene 18bin tane doktor almışlar 15 bin hemşire almışlar ileride doktorlar da işsiz kalacak . Doktorlar doktorlarla yarışırsa kpss 99 falan olur. Bizzat benim çevremdeki tüm arkadaşlarım yurdışı için çalışıyor, sana önerim babana bunu düzgünce anlatman ve boğaziçi odtü bilkent gibi üniversitelerin kalitelerini anlatman (ekonomi için vs)
Babama söylüyorum ama kabul etmiyor illaha diyor doktor olacaksın diyor diyorum baba niye kendi istediğim mesleği olmuyorum bana diyor doktorların maaşı yüksektir iyidir ayda 60-80 bin TL alıyorlar diyor bana ne yapacağım?

Benim hayatımı siz mi seçiyorsunuz de.

Bu kadar kolaysa doktor olmak siz neden olmadınız diye de ekle. Özellikle abine söyle bunu.

Aslında istatistik bölümünde iyi para vardı galiba sayısal ile alıyor ama.
Abim ile babama Söylüyorum ama kabul etmiyorlar diyorlar doktorluk kolaydır sen kazanırsın diyorlar bana birde bana sürekli çevremdeki kişileri örnek gösteriyorlar diyorlar sen buna kurban ol bak bu doktor oldu sen olamadın diyorlar bana ne yapacağım?

Son düzenleme:

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Babamla abime söylüyoruz ama hep sayısal oku diyorlar inat etmişler bizde ne yapacağımızı şaşırdık

Babama söylüyorum ama kabul etmiyor illaha diyor doktor olacaksın diyor diyorum baba niye kendi istediğim mesleği olmuyorum bana diyor doktorların maaşı yüksektir iyidir ayda 60-80 bin TL alıyorlar diyor bana ne yapacağım?
İleride o kadar alamayacak. Mezun olunca 6500 7000 lira civarı ile hsmlere giriyorsun. Uzman olmak istersen de toplamda 11 12 yıl daha eğitim alıyorsun. Baban bilmeden konuşmuş biraz.

Squex

80+ Silver
Konu ile alakasız ama bütün herkes mi 10. Sınıf sonunda bölüm seçiyor? Ben 11 e geçtim hiçbir şey seçmedim

Tarık06

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İleride o kadar alamayacak. Mezun olunca 6500 7000 lira civarı ile hsmlere giriyorsun. Uzman olmak istersen de toplamda 11 12 yıl daha eğitim alıyorsun. Baban bilmeden konuşmuş biraz.
Evet babam bilmeden konuşuyor abim ile babama ne zaman eşit ağırlık seçmek istediğimi söylesem hemen konuyu değiştiriyorlar beni susturmaya çalışıyorlar ne yapacağım?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,254
İsim
Hakanbey
En iyisi okuma :) Evlen çocuk yap :D

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Tıp genel olarak en zor alanlardan biri gerek aile yakınları ile olan ilişki gerek karşında bir insanın sağlığını bitirme veya devam ettirme gibi seçenekleri olsun. Eğer hayatının önemli kısmını bu sorumluluğu üstlenecek ve gereken hizmeti veremeyeceğini düşünüyorsan (ki gayet normal bir şey insanın doğuştan sevmesi gereken konulardan biri) ekonomi okuman ve aynı doğrultuda EA seçmen daha mantıklı olacaktır. Bu ülkenin zordam meslek seçene değil de seçtiği mesleği kaliteli yapan insanlara ihtiyacı var. Bunları babana ve abine anlat.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,941
Üyeler
138,447
Son üye
Ladex
Top Bottom