Neler Yeni

Alfais Fan Çoklayıcı Alınır Mı?

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Bunu almayı düşünüyorum, kasamda 4 tane fan var. 1 tanesi Sys_Fan portunda, diğerleri molex ile tam güçte çalışıyor.
Kasam bu, fanların kaç pin olduğu hakkında bilgim yok şuan da erişimim yok zaten kasaya, 1 tanesi 3 pin fakat diğerlerini bilmiyorum.
Bu çoklayıcı alınır mı, fanlarıma uyar mı?

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Bunu almayı düşünüyorum, kasamda 4 tane fan var. 1 tanesi Sys_Fan portunda, diğerleri molex ile tam güçte çalışıyor.
Kasam bu, fanların kaç pin olduğu hakkında bilgim yok şuan da erişimim yok zaten kasaya, 1 tanesi 3 pin fakat diğerlerini bilmiyorum.
Kontrolcülülerden almanızı öneririm.
Çoklayıcıda bana mı denk geldi emin değilim ama tam istediğim hızlarda çalışmayabiliyor.

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Alınır bu

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Sende kullanıyormuşsun sanırım çoklayıcı, hangisinden aldın?
https://www.teknobiyotik.com/akasa-besli-pwm-fan-coklayici-flexa-kablo.html#!prettyPhoto
Bunu kullanıyorum çalışma mantıkları aynım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit : öyle değilmiş

Bu çoklayıcı alınır 4pinli fanları çalıştırır 3pin fan da çalışır ama son hızda döner hocam

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Bende bunun stoğunu bekliyorum kaç aydır ama yok göremedim.
Çalışma mantığından emin olmak istiyorum da, bu fotoğraftaki kablonun sağ ucundaki 4 pini anakarta diğerinide PSU'ya bağlıyoruz ve diğer ucuna da fanları takıyoruz değil mi?
Konunuzu hatırlıyorum bence bu kablonun stoğu gelmeyecek yakında çünkü uzun zamandır yok

Evet aynen dediğiniz gibi çalışıyor fan hızları analarttan kontrol edilebiliyor bu sayede

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konunuzu hatırlıyorum bence bu kablonun stoğu gelmeyecek yakında çünkü uzun zamandır yok

Evet aynen dediğiniz gibi çalışıyor fan hızları analarttan kontrol edilebiliyor bu sayede
Kaç aydır buna açıklık getirmeye çalışıyorum, çok teşekkürler.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Bunu SYS_FAN çıkışına takıp 4 fan takmayı düşünüyordum ama olmuyor mu öyle?
Ben 3'lü çoklayıcı almıştım, sıvı soğutma için, fanlar stabil bir hızda dönmüyor, tahminimce molex beslemesi olmadığındandır, sizdeki büyük ihtimalle sorunsuz çalışacaktır ama tek tıkla fanı durdurup, yavaş, hızlı döndürmek için kontrolcülü alınabilir bence. 70 küsür fiyatı var zaten.

Top Bottom