Neler Yeni

Yardım ALİEXPRESS KARGO TAKİP HAKKINDA

Squex

80+ Silver
yo
Aliexpress üzerinden keycaps aldım. Aliexpres üzerinden direk sorgulayamıyorum kargoyu.
1626094626475.png
Resmi web sitesi sorgu deyince 17tracke atıyor oradan sorgulayabiliyorum ama aynısorgulama kodunu pttye girince barkod hatası veriyor.
1626094710782.png
Şimdi sorularım şunlar
PTT üzerinden görüntülememin bir yolu var mı çünkü gümrük vergisini öğrenmek istiyorum.
17track üzerinden türkiyeye ulaştıktan sonraki işlemleri görebilir miyim mesela halkalı ptt merkeze ulaştı ya da dağıtıma çıkarıldı gibisinden.
Ürün hakkaten İstanbula varmış mıdır yoksa sistem otomatik istanbula ulaştı mı yazdı
İstanbula vardıysa neden gümrük işlemleri yapılmamış normalde ulaştığı gibi yapılması gerekmiyor mu gümrük işlemlerinin

Son düzenleme:

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Aliexpress'te olan takip kodu ile birlikte yani 17Track ile takip ettiğiniz kod ile birlikte ptt üzerinden de ülke içi durumunu kontrol edebilirsiniz.

Squex

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aliexpress'te olan takip kodu ile birlikte yani 17Track ile takip ettiğiniz kod ile birlikte ptt üzerinden de ülke içi durumunu kontrol edebilirsiniz.
anlamadın sanırım dediğim gibi aynı kodu ptt ile sorgulayınca barkod hatası veriyor

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
anlamadın sanırım dediğim gibi aynı kodu ptt ile sorgulayınca barkod hatası veriyor
Gümrükten çıktığında erişim sağlayabiliyorsunuz.

1626096196309.png

Üstünü karaladığım kısımdaki kod ile gümrükten çıktığında Ptt kargo takip üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Görünüşe göre daha yeni İstanbul'a geldi. Gümrük ile alakalı bir şey yazmıyor. Gümrükten 1 1,5 gün içinde çıkıyor zaten.

Yarın olmadı öbür gün erişime açılır.

Barkod hatası bu yüzden.

Top Bottom