Neler Yeni

Rehber ❌Alınmaması Gereken Mouse Modelleri❌ (Güncelleme 3)

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,736
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Almayı düşündüğünüz mouseu bu rehberde aramak isterseniz Ctrl + F kominasyonuyla çıkan yere almak istediğiniz mouseu yazabilirsiniz. Eğer orada yoksa konunun altına mutlaka yazın.

Rehberdeki bazı mouseların alınmama sebebi pahalı olmasıdır. Normalde alınır. Pahalı diye alınmaz. Ama isteyen alabilir yine de zorlama yok.

Bu notları okumayıp kazık yerseniz benden bilmeyin :D

Logitech G102/203 LIGHTSYNC
g203-black-gallery-2-removebg-preview.png

- Sensörü Mercury değil. yaklaşık 90 IPS'lik bir sensörü var. Alıp da memnun olanlara bakmayın siz.

Logitech G300s
g300s-gallery-1-removebg-preview.png

- Kronik çift tıklama sorunu var. Aynı fiyata daha iyileri mevcut. (Corsair Katar Pro gibi.)

Logitech G102/203 Prodigy
g203-gallery-1-removebg-preview.png

- Kronik çift tıklama sorunu var. Aynı fiyata kronik sorunlu olmayan başka modeller mevcut. (HP OMEN Vector Essential gibi.)

MSI Interceptor DS B1
600.png

- 48 IPS hızlanmaya sahip düşük seviye bir sensöre sahip.

Gamepower Bane
y7MpKN53q4zw4XCA8Xb7n9RJEaDjfF48c7na0Aew-removebg-preview.png

- 30 IPS'lık hızlanmaya sahip olan bayağı kötü bir sensöre sahip.

SteelSeries Aerox 3
feature_dt_aerox3_shape.jpg__952x800_q100_crop-scale_optimize_subsampling-2-removebg-preview.png

- 600 TL gibi aşırı pahalı bir fiyata sahip. Ondan daha iyi mouselar bile bundan çok daha ucuz. (HP OMEN Reactor, G305 gibi.)

Razer DeathAdder Elite
v2-88432_large-removebg-preview.png

- Aslında kötü bir mouse değil ama Basilis X gibi kablosuz bir mouse varken almazdım. Ama Basilis X istemezseniz, üstüne biraz daha ekleyip Basilisk / DeathAdder V2 almalısınız. Üstüne ekleme şansınız yoksa bu mouse da iyidir.

Asus ROG Strix Impact II
TeoriV2-105628_large-removebg-preview.png

- Öncelerde 220 TL gibi gayet iyi bir fiyata satılırken şu anda 300 TL'ye kadar çıkmış durumda. Eski fiyatına inmediği sürece alınmaz.

Razer DeathAdder Essential
v2-93308_large.png

- 280 - 300 TL arasına satılıyor ve fiyatını hak etmiyor asla. RGB bile değil tek yeşil renk :D

Razer Basilisk Essential
v2-88841_large-removebg-preview.png

- Nedeni DeathAdder Essential ile aynı. En azından RGB aydınlatma var. Ama ne yazar mouseun fiyatı uzaya uçmuş.

Corsair Katar Pro Wireless
-base-katar-pro-wireless-config-Gallery-KATAR-PRO-WIRELESS-01.png

- 3325 sensöre sahip. Böyle bir fiyattaki bir mousea göre rezalet.

Corsair Harpoon RGB
format_webp-removebg-preview.png

- Bu modelin yenilenmiş olan RGB PRO modeli var. Tahmin edebileceğiniz üzere o daha iyi. Üstelik fiyatları da hemen hemen aynı.

Cougar Revenger ST
5ec7d340cc8945.92838236_fknlogjhepqmi_500-removebg-preview.png

- 2000 hz olması stonks ama 3325 sensöre sahip olması ve fiyatının 280 TL olması not stonks.

Asus TUF M3*
TeoriV2-104795_large-removebg-preview.png

- 3325 sensöre sahip. Ama asıl alınmama sebebi aynı fiyata 3327 sensöre sahip daha üst model TUF M5 alabiliyoruz.

Cooler Master CM110*
cooler-master-cm110-rgb-optik-gaming-mouse-9-removebg-preview.png

- Tam hatırlamıyorum ama 60 IPS'e yakın hızlanmaya sahip olan kötü bir sensöre sahip. Üsteli 200 TL!

MSI Clutch GM08*
msi-clutch-gm08-gaming-mouse-removebg-preview.png

- 48 IPS'lik kötü bir sensöre sahip.

MSI Clutch GM11*
msi-clutch-gm11-gaming-mouse-removebg-preview.png

- Fiyatını hak etmiyor. Ortalamanın altında (3325) bir sensöre sahip.

Evet rehberimiz burada sona...

ermiyor! İlerleyen zamanlarda bu rehberi süreklü güncelleyip, anayasa gibi upuzun bir rehber haline getirmeyi planlıyorum. Sizin de eklememi istediğiniz mouse varsa mutlaka söyleyin. İyi forumlar!

Ekler

• format_webp-removebg-preview.png
    format_webp-removebg-preview.png
    93.1 KB · Hit: 110
Son düzenleme:

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
102 lightsync kullanıyorum sanırım herhangi bir sorunum yok
Ama sorunlu bir modelse üzüldüm keşke almasaymışım.

Edit: prodigy kullanıyormuşum.

Son düzenleme:

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Bende G102 prodigy var. Bu zamana kadar sorun yaşamadım. Satıp yeni mouse almalı mıyım ?

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Almayı düşündüğünüz mouseu bu rehberde aramak isterseniz Ctrl + F kominasyonuyla çıkan yere almak istediğiniz mouseu yazabilirsiniz. Eğer orada yoksa konunun altına mutlaka yazın.

Logitech G102/203 LIGHTSYNC
Alıntıyı görüntüle

- Sensörü Mercury değil. yaklaşık 90 IPS'lik bir sensörü var. Alıp da memnun olanlara bakmayın siz.

Logitech G300s
Alıntıyı görüntüle

- Kronik çift tıklama sorunu var. Aynı fiyata daha iyileri mevcut. (Corsair Katar Pro gibi.)

Logitech G102/203 Prodigy
Alıntıyı görüntüle

- Kronik çift tıklama sorunu var. Aynı fiyata kronik sorunlu olmayan başka modeller mevcut. (HP OMEN Vector Essential gibi.)

MSI Interceptor DS B1
Alıntıyı görüntüle

- 48 IPS hızlanmaya sahip düşük seviye bir sensöre sahip.

Gamepower Bane
Alıntıyı görüntüle

- 30 IPS'lık hızlanmaya sahip olan bayağı kötü bir sensöre sahip.

SteelSeries Aerox 3
Alıntıyı görüntüle

- 600 TL gibi aşırı pahalı bir fiyata sahip. Ondan daha iyi mouselar bile bundan çok daha ucuz. (HP OMEN Reactor, G305 gibi.)

Razer DeathAdder Elite
Alıntıyı görüntüle

- Aslında kötü bir mouse değil ama Basilis X gibi kablosuz bir mouse varken almazdım. Ama Basilis X istemezseniz, üstüne biraz daha ekleyip Basilisk / DeathAdder V2 almalısınız. Sütüne ekleme şansınız yoksa bu mouse da iyidir.

Asus ROG Strix Impact II
Alıntıyı görüntüle

- Öncelerde 220 TL gibi gayet iyi bir fiyata satılırken şu anda 300 TL'ye kadar çıkmış durumda. Eski fiyatına inmediği sürece alınmaz.

Evet rehberimiz burada sonra

ermiyor! İlerleyen zamanlarda bu rehberi süreklü güncelleyip, anayasa gibi upuzun bir rehber haline getirmeyi planlıyorum. Sizin de eklememi istediğiniz mouse varsa mutlaka söyleyin. İyi forumlar!
Steelseries 310 u araştirabilirmisiniz biraz pahali olabilir ama sensörünu merak ettim tasarimi için alicaktim

Avolay

80+ Gold
Top Bottom