Neler Yeni

Almanyadan ikinci el/sıfır teknoloji ürünü alıp burada satmak.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
696
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Evet ben de İphone 12 getirmiştim 3k iken yaptırmıştım kayıdını aslında ben gerçek bir kara geçmiştim. Bu durumu da en kötü bilgisayarıma update amaçlı işlemci felan getirtmek için kullanabilir miyim acaba
İşlemci getirilmesiyle alakalı bir malumayım yok ancak, mantıken getirilebilir neden olmasın. Tek işlemci kutusuna birkaç tane işlemci koyulup tek bir işlemci gibi geçiş yaptırılabilir belki. :D

!Umut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Umut
İşlemci getirilmesiyle alakalı bir malumayım yok ancak, mantıken getirilebilir neden olmasın. Tek işlemci kutusuna birkaç tane işlemci koyulup tek bir işlemci gibi geçiş yaptırılabilir belki. :D
Aslında kutuya da gerek yok ikinci el alıp gelse kutuyu atıp koruyucusunu da cebine sıkıştırsa kurtarır gibi .d

Zealist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Memet K.
Ticari gaye güderek birden fazla 2.el ürün sokmaya çalıştığında kıl birine denk gelirsen senden fatura isteyebilir ondan dolayı hesaplamaları direk sıfır ürünler üzerinden yapacağım. (bu arada gümrükçüleri hafife almayın canları isterse çok şey yapabilirler)

Eğer sıfır ürün alıp burada satmak istersen pek mantıklı olmayabilir . Şöyle örnekleyelim ;
Fiyat 600 Euro (12.000 Tl aşağı yukarı )
Fiyat 14.718
https://www.akakce.com/ekran-karti/...oc-256-bit-gddr6x-8-gb-fiyati,1247088041.html

Diyelim ki Tax Free yaptın ve verginin bir kısmını geri aldın bunu da en üst seviye olan %18 den koydun (ki normalde imkansız o kadar ) sana 600 euro için 57 euro geri ödeme yapılır ama hala mantıklı değil seni yine kurtarmaz . Almış olduğun ürünler de 2.el konumunda olacağından ve ürünlerin kıyaslamasını da sarı site üzerinden 2.el fiyatlandırmalarına bakarak yaparsan zararlı çıkarsın. Bu hesaplamayı sadece ekran kartı üzerinden yaptık. Sana tavsiyem valizinde çok yer kaplamayacak olan ve çeşit olarak da getirebileceğin belirli ürünlere yönelmen. DualSense , Mouse , Ram , SSD ve Yayıncı Mikrofonları.

Kıbrıs rum tarafı da avrupa birliğinde ama bilgisayar toplamaya kalkarsan türkiye fiyatlarından 3 kat daha pahalıya geliyor. Sadece Corsair ürünleri çok çok uyguna geliyor. bundan dolayı ben bilgisayarımı türkiyede topladım. güzel bir araştırma yapıp almanyadan bir şeyler getirebilirsin ama sana çok kâr bırakmayacaktır yani uğraştığına değmez 3-4 bin tl kar edeceksin diye. ondan dolayı ticaret kısmından ziyade senin kullanabileceğin ürünlere yönlenirsen çok daha sağlıklı olacaktır.

!Umut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Umut
Ticari gaye güderek birden fazla 2.el ürün sokmaya çalıştığında kıl birine denk gelirsen senden fatura isteyebilir ondan dolayı hesaplamaları direk sıfır ürünler üzerinden yapacağım. (bu arada gümrükçüleri hafife almayın canları isterse çok şey yapabilirler)

Eğer sıfır ürün alıp burada satmak istersen pek mantıklı olmayabilir . Şöyle örnekleyelim ;
Fiyat 600 Euro (12.000 TL aşağı yukarı )
Fiyat 14.718
https://www.akakce.com/ekran-karti/...oc-256-bit-gddr6x-8-gb-fiyati,1247088041.html

Diyelim ki Tax Free yaptın ve verginin bir kısmını geri aldın bunu da en üst seviye olan %18 den koydun (ki normalde imkansız o kadar ) sana 600 euro için 57 euro geri ödeme yapılır ama hala mantıklı değil seni yine kurtarmaz . Almış olduğun ürünler de 2.el konumunda olacağından ve ürünlerin kıyaslamasını da sarı site üzerinden 2.el fiyatlandırmalarına bakarak yaparsan zararlı çıkarsın. Bu hesaplamayı sadece ekran kartı üzerinden yaptık. Sana tavsiyem valizinde çok yer kaplamayacak olan ve çeşit olarak da getirebileceğin belirli ürünlere yönelmen. DualSense , Mouse , Ram , SSD ve Yayıncı Mikrofonları.

Kıbrıs rum tarafı da avrupa birliğinde ama bilgisayar toplamaya kalkarsan türkiye fiyatlarından 3 kat daha pahalıya geliyor. Sadece Corsair ürünleri çok çok uyguna geliyor. bundan dolayı ben bilgisayarımı türkiyede topladım. güzel bir araştırma yapıp almanyadan bir şeyler getirebilirsin ama sana çok kâr bırakmayacaktır yani uğraştığına değmez 3-4 bin TL kar edeceksin diye. ondan dolayı ticaret kısmından ziyade senin kullanabileceğin ürünlere yönlenirsen çok daha sağlıklı olacaktır.
Bilgilendirme için çok teşekkürler, muhtemelen öyle yapacağım kafamda canlandı bir şeyler işlemci tarafında geliştirip valize sıkıştırtacağım. Bir kaç ram de alabilirim satıp.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,538
Üyeler
156,511
Son üye
Cisseko
Top Bottom