Neler Yeni

AM2 anakarta AM3 işlemci taktım çalıştı?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Anlamadım çok saçma bir durum. AM2 anakarta BIOS güncellemesi falan yapmadan AM3 işlemci taktım ve çalıştı. Nasıl oluyor bu?

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,786
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Anlamadım çok saçma bir durum. AM2 anakarta BIOS güncellemesi falan yapmadan AM3 işlemci taktım ve çalıştı. Nasıl oluyor bu?
AM2 940 pin barındırırken AM3 941 pin barındırıyor. Nasıl takabildin ki, tam oturmaması lazım. Ayrıca BIOS için mikrokod sorunu da olması muhtemel. Kullandığın anakart nedir?

En İyi Cevap
7
Çalışıyor evet. AM2 ile AM3 işlemcilerin soket tipi aynı pin sayısında farklılık var. Zamanında bazı anakart üreticileri BİOS güncellemesi ile AM2 anakartlarına AM3 işlemci desteğini getirmişti.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AM2 940 pin barındırırken AM3 941 pin barındırıyor. Nasıl takabildin ki, tam oturmaması lazım. Ayrıca BIOS için mikrokod sorunu da olması muhtemel. Kullandığın anakart nedir?
Nasıl ya, ben direkt taktım oturdu işlemci?

En İyi Cevap
7
Soket tipleri aynı bende de AM2 ve AM3 işlemci anakart var birbirlerine uyuyor :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl ya, ben direkt taktım oturdu işlemci?
Çalışıyor evet. AM2 ile AM3 işlemcilerin soket tipi aynı pin sayısında farklılık var. Zamanında bazı anakart üreticileri BİOS güncellemesi ile AM2 anakartlarına AM3 işlemci desteğini getirmişti.
Soket tipleri aynı bende de AM2 ve AM3 işlemci anakart var birbirlerine uyuyor :)
.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Normal, AM2+ anakartlar AM3 destekleyebiliyor.

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,786
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Tamam da öyle olsa bile işlemci mikrokodları kanadında sorun olabiliyor. Anakartı ne acaba arkadaşın? AM2+ olsa anlarım da düz AM2 desteklemiyor diye biliyorum.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme ile çalışıyor diye biliyorum ben de ama BIOS güncel değildi.

Top Bottom