Neler Yeni

Amazon.com.tr den Aldığım Ürün Gümrüğe Takıldı

batuhan0088

80+ Bronze
Mağazalarımızda barkod tarayıcılarına ihtiyacımız vardı. İnternetten araştırma yaparken uygun fiyatlı bir barkod tarayıcısı buldum. Test etmek için 2 adet satın aldım. Ürün Çin'den kargo ile gönderilecekti. Teslimat tarihi yaklaşık 15 gündü. 15 gün içerisinde kargo takip numarası ile baktığımda hiç bir sorun yoktu. Daha sonra ürün bir kaç gün dağıtıma çıktı olarak gözüktü elime geçen ürün olmadı. 2-3 içerisinde ise teslim edildi durumuna geçti. Amazon ile görüştüm satıcı ile iletişime geçtiler. Satıcı ulusal kimlik bilgileri eksik olduğu için gümrükten geçmediğini belirtti. Amazon ile telefonda görüştüm. Satıcı bizi bu durum ile ilgili bilgilendirmediği için iade süreci başlattılar. Parayı iade edeceklerini belirttiler. Bu ürüne ihtiyacım var. Bu ürünü gümrüğe takılmadan nasıl satın alabilirim?

1.png
2.png
3.png

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Satın alırken kimlik bilgilerinizi girmediniz mi?

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Satın alırken herhangi bir bilgi istememişti diye hatırlıyorum. Amazon.com.tr den daha önce alışverişlerim oldu ancak yurtdışından hiç kargo yapılmamıştı
O kısmı atlamış olabilir misiniz acaba? Atla kısmı da var çünkü. Yurtdışı bir şey aldığınızda isim soyisim TC kimlik numaranızı yazdığınız bir yer çıkıyor normalde.

batuhan0088

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O kısmı atlamış olabilir misiniz acaba? Atla kısmı da var çünkü. Yurtdışı bir şey aldığınızda isim soyisim TC kimlik numaranızı yazdığınız bir yer çıkıyor normalde.

Eğer bu alanı söylüyor iseniz, bu alanı sipariş verdikten sonra doldurmuştum.

4.png

Top Bottom