Neler Yeni

Yardım Amazon Germany'den Alınan Corsair RAM'ler 2 Ay Sonra Bozuldu

Emirz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Emir Eski
17 Mayıs 2023 tarihinde Corsair Vengeance RGB RT (2x16) 3600 Mhz CL16 RAM'leri Amazon Germany'den satın aldım. Ürünü normal seyrinde kullanırken MEMORY_MANAGEMENT hatası aldım. Tek seferlik hatadır diyip geçtim ve Unreal Engine 5 motoru kullanırken ve oyun oynarken yine aynı hata ile çökmeler yaşadım. İki sefer de hiç mavi ekran yemeden bilgisayar kendi kendine kapanıp yeniden başladı. TestMem5 anta777 ve 1usmus testleri yaptığımda kısa sürede çok fazla sayıda error ile karşılaştım. Testleri birkaç kez BIOS sıfırlayarak, XMP profili açık/kapalı şeklinde farklı yollarla deneyerek tekrarladım ve sonuçlar yine aynıydı. Sonra RAM'lerden birini çıkarıp biriyle test yaptım ve yine çok hata aldım. Diğer RAM'i denedim ve o RAM'de 20 dakika boyunca hata almadım. Yani Dual Kit RAM'lerden biri bozulmuş durumda. Corsair'e Garanti Kapsamında Değişim kısmından mesaj gönderdim. Ürünü 2031 TL'ye almıştım. Bu fiyatta daha iyi alternatif varsa ürünün iadesine zorlayıp başka RAM alabilirim. Değişim mi daha mantıklı olur yoksa? Durup dururken çıkan bu sıkıntıya rövaşata atmak istiyorum...

Ürün Linki: https://www.amazon.com.tr/dp/B09C5VRSRG?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Değişim alabilirsen değişim daha iyi olur tabii. İade alırsan 2031 TL'ye RGB'siz 3600 mhz cl18 alırsın.

Emirz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Emir Eski
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amazon'da iade işlemleri başlatılabiliyor ama 2k'ya 3600 Mhz CL16 RAM...... RGB olmasa da olur. Yeter ki iyi çiplere, soğutması olan düzgün bir RAM olsa yeter.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,753
İsim
Eren Güven
bence değişim talep et. değiştiremezlerse zaten iade alırlar

Emirz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Emir Eski
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amazon ithalat ücretini iade etmiyormuş. 1642 TL iade edebileceğini söylüyor yani. Bugün de kazıklandık çok şükür. Teşekkürler Corsair.

Top Bottom